Skocz do zawartości

Kompendium Pomoc dla Ukrainy


jimmi

Rekomendowane odpowiedzi

Spis przygotowany przez Kamila Porębińskiego
przy wydatne pomocy Adrian Milnikel, Mateusz Zahora, Małgorzata Grzegorczyk, Marta Szadowiak
 
Nowy link


https://kporembinski.notion.site/kporembinski/Kompendium-Pomoc-dla-Ukrainy-36bf703e701a40589d9943c4059e8e4c

  • Like 4
  • Thanks 1

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie działa ten link

object	"error"
status	400
code	"invalid_request_url"
message	"Subdomain 'fluoridated-editor-0e9' is invalid for this page, do you have the correct subdomain?"

 

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oficjalna treść ogłoszenia z naszego stowarzyszenia KSI tekst pisał nasz vice

Oficjalna treść ogłoszenia z naszego stowarzyszenia KSI tekst pisał nasz vice
Robię zbiórkę dla Ukraińskich żołnierzy.
Ustaliłem potrzebę, ustaliłem odbiorców.
Moja droga pomocy:
Im więcej rosyjskich żołnierzy zginie/będzie rannych, tym szybciej zakończy się ten konflikt, tym mniej doświadczonego wojska przeciwnika w konsekwencji będzie zdolne do najazdu także na Polskę.
Wiem że potrzeby są różne, od gaci do rakiet, ale ja zbieram na rzeczy które pozwalają zabijać/ranić więcej rosyjskich żołnierzy. Kamizelki, hełmy, opatrunki tego nie robią (też są potrzebne, ale to nie ten adres).
Lista taka to:
- noktowizory (ceny od 12 do 20 tys zł)
- termowizja (cena od 2 do 9 tys euro)
- lasery celownicze w IR (koszt około 4-6 tys zł)
- drony z termowizją Autel, Anafi etc. bez DJI (cena średnio 30-50 tys zł)
- sprzęt Aeroscope (do śledzenia dronów przeciwnika i namierzania operatora, mam użytkownika końcowego do zakupu, wiem skąd ściągnąć sprzęt, mogę zorganizować zakup)
- drony zdolne upuszczać ładunek o wadze 1 do 5 kg (granaty moździerzowe i inne)
- radia szyfrowane (cena średnio 2,5 tys zł za jedno)
To nie jest tani sprzęt, zawsze będzie go za mało.
Odbiorcą docelowym jest 3 Brygada Sił Specjalnych Ukrainy. Chłopy walczą od 2014 roku, cały czas w linii. Rozwalili już mnóstwo pojazdów przeciwnika. Zasadzka w której zginęła cała kompania rosyjskiego VDV to między innymi ich robota. W pierwszych dwóch tygodniach wojny spali po 2-3 godziny na dobę. Mój dobry znajomy pisze mi, że "gdyby nie to, że muszą spać, to zabijaliby ich 24h na dobę".
Byłem już z transportem dla nich na Ukrainę, sprzęt dociera, jest ścieżka przerzutu, dostałem zdjęcia potwierdzające, że sprzęt dotarł. Wiem, że wykorzystują sprzęt który otrzymują bo zamówienia są ściśle pod ich zadania.
Dlaczego to robię?
Bo walczymy także o naszą wolność, bo ich przelana krew to także nasza wolność, to przyszłość ich i naszych dzieci, bo tak samo jak oni byłem żołnierzem i wiem że nigdy w armii się nie przelewało, zawsze czegoś brakowało, dość powiedzieć, że przez wiele lat nie miałem służbowego hełmu, a dobrą optykę na swoim służbowym karabinku widziałem dwa razy w ciągu 9 lat służby. Oni chcą mieć przewagę nad przeciwnikiem, by móc walczyć lepiej, by ta walka była skuteczna. A skoro u nas były braki, to tam są one jeszcze większe. Dzisiejsza walka zbrojna, a szczególnie działania Sił Specjalnych to działania w nocy. Oni muszą widzieć przeciwnika szybciej niż przeciwnik ich! Inaczej taka walka jest mega ciężka.
Do tego wszystkiego składa się to, że często obserwuję bardzo chaotyczne zakupy (tak wiem, jest wojna, chaos musi być), które idą wie gdzie, czego nie jestem w stanie znieść. Trzeba temu nadać trochę porządku!
Dane do zbiórki:
85 1140 2004 0000 3802 7593 0655
Stowarzyszenie Klub Strzelających Inaczej KSI
Tytułem: Darowizna Na Cele Statutowe - Noktowizory Ukraina
PS
ja już swój cały sprzęt oddałem, pozałatwiałem płyty balistyczne do kamizelek i trochę szpeju, myślę, że najlepiej jest wspierać docelowo, w tym przypadku jest bezpośredni kontakt z chłopakami z tych oddziałów

 

Edytowane przez Beerbant
  • Like 3
  • Thanks 1

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam z własnej obserwacji, wiem, że ludzie chcą dobrze ale jeżeli coś kupujecie to kupujcie z atestem spec mil, przykładowo widziałem zakupy staz taktycznych (opasek do tamowania krwotoków kończyn) ludzie kupowali chińskie podróby po 3 dychy które nie wytrzymują zacisku jak oryginalne CATy. Tak samo z wkładami balistycznymi, kupują podróby z OLX które może i wytrzymają ammo cywilne (z miękkim płaszczem) niestety na wojnie strzelają z amunicji z rdzeniem stalowym. Także w takich przypadkach lepiej jest przekazać pieniądze ludziom którzy się na tym znają i kupują pod konkretne zapotrzebowanie.

  • Like 1

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przestrzegam przed kupowaniem szpeju na własną rękę. Np. bojowych kamizelek w Polsce nie można kupić. Te które są dostępne nadają sie co najwyżej do zabawy dla ASGejów. Podobnie jest z wysokiej klasy porządnymi hełmami, elektroniką i optyką. Jeśli ktoś chce wspomóc w sprzęcie wojskowym to może wpłacać na konto do tego przeznaczone. Narodowy Bank Ukrainy otworzył konto do wpłacania kasy przeznaczonej na zakup potrzebnych środków dla amii ukraińskiej. Oni wiedzą lepiej co im potrzeba. Na pewno potrzebne są zakupy systemowe a nie indywidualne. Indywidualnie to można przesyłać żywność, środki medyczne.

https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

 

 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, SzlafRock napisał:

Np. bojowych kamizelek w Polsce nie można kupić.

Można, w polskiej firmie która robi szpej dla Gromu...

15 minut temu, SzlafRock napisał:

Podobnie jest z wysokiej klasy porządnymi hełmami, elektroniką i optyką.

Też nie do końca, można kupić optykę najwyższej klasy taką jak np Nightforce'a , Kahlesa czy Schmith&bendera. ;)

 

Nie mówiąc już o koli holosuna i powiększalnikach do niego

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Beerbant napisał:

Robię zbiórkę dla Ukraińskich żołnierzy.

 

Nie przepadam za Twoimi poglądami politycznymi, bo przez nie jesteśmy w czarnej d*pie, ale mój osobisty szacun za Twoje działanie :hi:

Jak mogę wspomóc rozsądną kwotą to daj znać.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Nikonem napisał:

Jak mogę wspomóc rozsądną kwotą to daj znać.

Każdy grosz się przyda :) masz tam u góry namiary na nasze stowarzyszenie tylko koniecznie z tym dopiskiem "Darowizna Na Cele Statutowe - Noktowizory Ukraina" cobyśmy wiedzieli że to na szpej. ;)

15 godzin temu, Nikonem napisał:

bo przez nie jesteśmy w czarnej d*pie,

w czarnej du**e jesteśmy dzięki eurokołchozowi który dokarmiał putlera od początku jego "kariery"

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Beerbant napisał:

dzięki eurokołchozowi

 

Na razie nie udało się pisowi oderwać nas od UE i uklęknąć przed Putinem choć było blisko. Kto wie, może w przyszłości się uda.

 

e:

Godzinę temu, Beerbant napisał:

wizyty w Gruzji z deklaracjami...

 

Otóż właśnie deklaracje i obietnice są specjalnością tego Rządu. Mącenie, skłócanie nas w kraju i z sąsiadami, ośmieszanie Polaków na Świecie. Ok, myślałem, że po tym co wyprawia PiS przeszło Ci, ale jak widzę nie bardzo :D 

Ja nie przepadam za komuną, więc mam nadzieję, że w przyszłym roku wróci normalność :D

 

 

 

Edytowane przez Nikonem

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nikonem napisał:

 

Na razie nie udało się pisowi oderwać nas od UE i uklęknąć przed Putinem choć było blisko. Kto wie, może w przyszłości się uda.

Tak gwoli trzymania się faktów, jeżeli list z ostrzezeniem przed putlerem i ruskim imperializmem rozesłany do eurokołchoźników i ambasadorow przez kaczora kilka ładnych lat temu był klękaniem no to szacun za interpretację. Pominę już wygraną w arbitrazu z gazpromem czy takie drobiazgi jak wizyty w Gruzji z deklaracjami...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że obecne ceny gazu zawdzięczamy właśnie ... PISowi. Bo to ich człowiek "wywalczył" sposób rozliczenia.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zgred napisał:

Dodam, że obecne ceny gazu zawdzięczamy właśnie ... PISowi. Bo to ich człowiek "wywalczył" sposób rozliczenia.

No, teraz zastrzelę artem ze szczujni antypisiorowej ? https://oko.press/czy-horrendalne-ceny-gazu-to-wina-zlej-decyzji-rzadu-pis-to-nie-takie-proste-wyjasniamy/

7 godzin temu, Nikonem napisał:

Mącenie, skłócanie nas w kraju i z sąsiadami, ośmieszanie Polaków na Świecie.

porzuć propagandę, myśl samodzielnie i analizuj przyczynowo. Póki co to wszystko co pisiory o ruskich mówili sprawdziło się, jeżeli uważasz, że głosy na zachodzie o konieczności przeproszenia się z Polakami bo w wielu kwestiach mieli rację to jest ośmieszanie się to cóż, nie ma o czym dyskutować. Ojkofobów srających na swój kraj też nie ma co dawać jako przykład "osmieszania się" . Natomiast ostatnia wypowiedź byłej ambasador Jankesów to rzeczywiście przykład na to jaki jest z tego szura Hołdysa ruski troll ;) . Biezmienow o sposobach demontażu państwowości już w latach 80tych wykładał i jak nic mamy tego właśnie obecnie dowody w postaci konstruktywnej opozycji której jedynym programem jest ***** *** ?

  • Haha 1
  • Confused 1

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beerbant zacytowałem Hołdysa nie dlatego, że go lubię, ale dlatego, że streścił kilka faktów odnośnie PiS. Deprecjonowanie czyjegoś zdania dlatego, że się go nie lubi jakoś nie szczególnie łączy się z samodzielnym myśleniem :D

 

Nie będę dalej streszczał rzeczywistości, bo Ciebie nic nie przekona, a ja nie muszę "mieć racji". Jakoś sobie bez tego poradzę. Miłego dnia :hi:

  • Like 1

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności