Jump to content

Założenie spółki z.o.o i kilka pytań

Recommended Posts

Witam mam kilka pytań dotyczących spółki z.o.o

1. Jak wiadomo przy spółce jest pełna księgowość, więc przedsiębiorca ma dużo więcej roboty z dokumentami aby wysyłać do księgowości w porównaniu do JDG ?

2. Spółkę można założyć przez internet i u notariusza? czy przez internet to dobry wybór?

3. Przy spółce trzeba wysyłać wyciągi z konta bankowego do księgowości ? Często to się robi ? czy raz na miesiąc ? Niektóre biura przyjmują wyciągi w formie pliku np. CSV, jak mam się zapytać mojego potencjalnego biura o tą kwestię? (czy przyjmujecie wyciągi bankowe w formie pliku ?) <----- coś takiego ?

• Replies 32
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Spółkę z oo chcesz założyć i szukasz informacji na forum pozycjonowanie i optymalizacja?  Nie lepiej na fejsbuku, tam jest bardzo dużo ekspertów od wszystkiego.

Obecnie płacę ok 1100 netto za księgowość dla zoo miesięcznie. Do tego dochodzą papierki kadrowe na razie ok 200 plnów.   Sprawozdanie rocznie, krs i ogarniecie tego to koszt 3k jednorazowo

Dla mnie takie wpisy to radość. Taka odskocznia od dnia codziennego. Oby więcej takich tematów 

1. Tak na prawdę to nie ma, ksiegowość ma za to sporo więcej pracy
2. Można przez internet jeśli nie wnosisz do spółki środków trwałych.
3. Co to za problem...
Co i jak masz robić ustalasz z ksiegowym

4. Większość biur księgowych poprowadzi Ciebie za rączkę przy zakładaniu firmy i pewnie da Tobie do użytku program do wystawienia faktury

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Jak masz takie pytania na start to radzę aby prowadziła to księgowość od zera...

• Like 1

Blog seo.zgred.pl inclick przestał istnieć, test linka ze stopki audyt seo - zobaczymy co wyjdzie. M

Posted (edited)
50 minut temu, Finan napisał:

On na innym forum te pytania zadaje od pół roku co najmniej.

bo nie dostawałem odpowiedzi

4 godziny temu, jimmi napisał:

3. Co to za problem...

bo właśnie ponoć niektóre biura liczą każdą pozycję na rachunku jako 1 dokument a ceny mają nie małe, a wyciąg formie pliku eliminuje chyba ten problem.

Większość biur księgowych poprowadzi Ciebie za rączkę przy zakładaniu firmy i pewnie da Tobie do użytku program do wystawienia faktury

tylko zakładał bym spółkę w kancelarii innej ale to jeszcze zapytam w tym biurze czy też pomagają w zakładaniu spółek, bo w sumie dla nich było by też lepsze. Tak jest tam program do faktur

2. Można przez internet jeśli nie wnosisz do spółki środków trwałych.

jakich środków trwałych ?

Edited by Korpo

biura liczą od dokumentu czyli od faktury wystawionej lub kosztowej o to chodzi

środki trwałe sprawdź sobie co to jest. w skrócie nie jest to gotówka

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

11 godzin temu, jimmi napisał:

biura liczą od dokumentu czyli od faktury wystawionej lub kosztowej o to chodzi

niektóre to liczą nawet od pozycji na rachunku bankowym

ale jak sprzedaje coś klientowi prywatnemu to nie wystawiam mu faktury, ale dokument sprzedażowy generuje więc to się wlicza jako dokument ?

Obecnie płacę ok 1100 netto za księgowość dla zoo miesięcznie. Do tego dochodzą papierki kadrowe na razie ok 200 plnów.

Sprawozdanie rocznie, krs i ogarniecie tego to koszt 3k jednorazowo (około w zaokrągleniu)

Już to pokazuje, ze księgowość w ZOO jest po prostu droga. Ale wiem, że mam spokojny sen z urzedem skarbowym i nie warto korzystać samemu z zakłądania i organizowania życia zoo bo potem masz ... cieplutko.

• Like 1
  • Thanks 1

Blog seo.zgred.pl inclick przestał istnieć, test linka ze stopki audyt seo - zobaczymy co wyjdzie. M

6 godzin temu, zgred napisał:

Obecnie płacę ok 1100 netto za księgowość dla zoo miesięcznie. Do tego dochodzą papierki kadrowe na razie ok 200 plnów.

Wiem, że to ułamek Twoich dochodów :hi:ale nadal nie mało. Za dostęp do programu księgowego plus kadry i pomoc online (całkiem znośną) płacę jakieś 50 PLN netto/miesiąc (wFirma) przy DG jednoosobowej. Opłata coroczna jednorazowa.

Teraz chyba będą podwyżki.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

@Nikonem za JDG płacę 170 brutto - mao - ale wielokrotnie prosiłem już o podwyżkę a jestem z tą Panią już ze 12 lat.

Autor tematu nie rozumie podstawowej rzeczy.Jak np. będzie miał z 10 faktur w spółce to znajdzie księgowość i za 400 zł.Ale jak będzie miał ich 1000 to już będą inne kwoty.

• Like 1

Portal dla lekarzy i pacjentów - wkrótce start. Potrzebujesz skorzystać z usług detektywa? Polecam: https://spy24.pl

@Finan widziałem ostatnio "budowlańca" - dwa segregatory faktur 😮 I weź to wrzuć do saldeo :D

• Like 1

Wcale nie trzeba mieć dużej firmy żeby generować dużo dokumentów, ja sam drukuję dwie ryzy papieru miesięcznie.

Dla księgowej

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - http://zyczeniowo.pl/ 

Czy zastanawiasz się nad tym gdzie możesz kupić spinki do koszuli? Odwiedź sklep internetowy https://riwia.pl/spinki-do-mankietow gdzie znajdziesz największy wybór spinek do koszuli. Większość osób uważa spinki do mankietów za dodatek tylko dla mężczyzn, ale my wykraczamy poza utarte schematy i przedstawiay Wam świat niezwykłych dodatków.

31 minut temu, Aleksiejs napisał:

ja sam drukuję dwie ryzy papieru miesięcznie.

Dla księgowej

Chyba prowadzisz Sklep Spożywczy? Ile Cię kosztuje księgowa?

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.