Jump to content

Sens pozycjonowania nowej strony


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Napisałem do pewnego pozycjonera z pytaniem o ofertę współpracy pozycjonowania nowej strony internetowej (świeża domena).

Dostałem taką odpowiedź: 
,,Google lubi strony z dłuższą historią, warto zatem wykonać optymalizacje strony i wrócić z tematem pozycjonowania za 5-6 miesięcy, teraz lepiej wykorzystać budżet na SocialMedia."

Co o tym myślicie ? Dać sobie spokój na jakiś czas czy omijać takich pozycjonerów szerokim łukiem ?

Link to post
Share on other sites

Linki trzeba budować od samego początku, nie wiem co pozycjoner miał na myśli. Ale 5 miesięczna strona również tak samo "nowa".  Z tym lubi nie lubi to Google nie jest kobietą. Wyszukiwarka działa zgodnie z określonym przez człowieka algorytmem. Owszem w komercyjnych branżach na bardzo ciężkie frazy wepchać nową domenę jest prawie nie możliwe, ale to nie znaczy, że nie możesz zbierać ruch na "długi ogon" na łatwiejsze frazy które bez problemu wejdą. Ja myślę, że może Ty masz budżet który Twojego pozycjonera po prostu nie motywuje. 

 • Like 2

re287am9.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Nowe domeny można bez problemu rankować, szybko na długi ogon,  a w kilka miesięcy na trudne frazy. Te 5-6 miesięcy to nie wiem po co czekać, aż konkurencja będzie mocniejsza i trudniejsza do pokonania?

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Jest ogromna różnica między starą stroną, a nową co nie znaczy, że nowej nie warto optymalizować czy linkować. Ta nowa domena też musi nabrać "mocy". 

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - http://zyczeniowo.pl/ 

Czy zastanawiasz się nad tym gdzie możesz kupić spinki do koszuli? Odwiedź sklep internetowy https://riwia.pl/spinki-do-mankietow gdzie znajdziesz największy wybór spinek do koszuli. Większość osób uważa spinki do mankietów za dodatek tylko dla mężczyzn, ale my wykraczamy poza utarte schematy i przedstawiay Wam świat niezwykłych dodatków.

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Jacek_K napisał:

Co o tym myślicie ? Dać sobie spokój na jakiś czas czy omijać takich pozycjonerów szerokim łukiem ?

 

 

Nowa domena (pierwszy raz rejestrowana, bez historii) wymaga więcej pracy niż stara z historią (bez znaczenia dobrą czy zła). Więcej pracy to także więcej nakładów finansowych ale da się to zrobić. 

 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, MaxPan napisał:

Ja myślę, że może Ty masz budżet który Twojego pozycjonera po prostu nie motywuje. 

 

Takie czas Max, że to da się zastosować praktycznie wszędzie. Ile byś nie zapłacił ludzie pracują niechętnie 😉

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Nikonem napisał:

praktycznie wszędzie. Ile byś nie zapłacił ludzie pracują niechętnie

Myślę, że jak niedługo przyjdzie korekta (kryzys), to się to trochę zmieni;)

 • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Cześć.

Podobno z domenami jest jak z winem - im starsze, tym lepsze. Jednak nie przekreślałbym nowej domeny całkiem. Wszystko zależy od Twojego środowiska i tego co chcesz osiągnąć.

 

Zrób sobie analizę słów kluczowych, żeby sprawdzić czego faktycznie mogą szukać potencjalni klienci. Zobacz gdzie jest Twoje konkurencja teraz i jakie kroki prace wykonuje, być może gdzieś możesz być od nich szybszy, lepszy, sprawniejszy. Postaraj się na podstawie paru profilów linków konkurencji, pozyskać odnośniki do siebie i przy okazji może znajdziesz fajne miejsca z których Tobie będzie łatwiej pozyskać link.

 

Zoptymalizuj witrynę bo to jest podstawa tego, żebyś to co będziesz generować na stronie szybciej się indeksowało. Nawet pozycjonowanie nowej domeny ma sens, trzeba się tylko liczyć z tym, że na efekt będziesz czekał. Jednak zawsze mam to na uwadze, przy każdym projekcie. Że pozycjonowanie to proces, a nie jednorazowa akcja i im szybciej zaczniesz, tym szybciej zobaczysz efekty.
 

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Link to post
Share on other sites
Cytat

Podobno z domenami jest jak z winem - im starsze, tym lepsze.

Podobno, że jeśli by to była zero-jedynkowa wersja nowe domeny nigdy nie mieli by szans. Nowe zamykali by "interesy" lub kupowali domeny "z odzysku" zamiast brandu, a tak nie jest.

Cytat

Postaraj się na podstawie paru profilów linków konkurencji, pozyskać odnośniki do siebie i przy okazji może znajdziesz fajne miejsca z których Tobie będzie łatwiej pozyskać link.

Co raz więcej widocznych profili stron rankujących zrobione tak żeby widoczne było to co nie rankuje. Jeszce powiedz, że ma kierować się parametrami z Ahrefs, Majestic, inne  Przykład realnie rankuje 1000 domen zaplecza ukryte za kolakingiem, a w profilu widoczne jakieś arty sponsoronowane, katalogi firm lub inne "towary" z seosklepów. Więc co mu z Twojej rady?

 • Like 1

re287am9.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Te rady z posta @romek_rozen brzmią trochę, jak wycięte "Z poradnika młodego SEOwca" - dużo ogólników, zero konkretów.

 

@Jacek_K jaka jest tematyka strony, że zaproponowano Ci inwestycję w SM?

 

 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Jacek_K napisał:

Perfumy

 

W dniu 4.01.2020 o 13:55, Jacek_K napisał:

Dostałem taką odpowiedź: 
,,Google lubi strony z dłuższą historią, warto zatem wykonać optymalizacje strony i wrócić z tematem pozycjonowania za 5-6 miesięcy, teraz lepiej wykorzystać budżet na SocialMedia."

Nie napisali wprost, że "nie jesteśmy wstanie nic zrobić" .... Ale by ewentualnie klienta złapać zaproponowali coś, co jest w zasięgu ich możliwości. 

 

Wybrałeś bracie trudnąaaaa branże :dirol:

 • Like 1

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
- Full Stack Developer - :chatownik:

 

Link to post
Share on other sites

Perfumy owszem branża nie łatwa, ale również daje możliwość zbierania ruchu na długo ogon, co nie znaczy że SEO jest tanie.  W skrócie nie mając odpowiedniego pięciu-sześciu cyfrowego budżetu nic nie zdziałasz. Dobrze ustalona kampania Adwords, FB również musi być.  Co do szopera to jak każdy gotowiec ma pewne ograniczenia ale nic czego nie można obejść, zmienić lub olać. Sklep jak sklep nic krytycznego co go skreśla nie ma, ale również nie widzę czegoś co wyróżnia pozytywnie. Ja  szopera nie korzystam ale ostatnio badałem go, analizowałem ofertę i zrezygnowanym z postawienia tam sklepu. Pamiętaj jesteś przywiązany do nich i za byłe co ponad to co oferują w pakiecie będziesz płacić i nie mało. Pierwszy rok masz rabaty ale liczyć trzeba drugi i kolejne lata, żeby podejmować jakieś decyzje.

 • Thanks 1

re287am9.jpg

 

Link to post
Share on other sites

czy strona nowa czy stara ważne że  na te frazy pozycjoner uznał że wyżej wała nie wyskoczy, nie każdy jest w stanie zrobić topowe frazy.  Nie ważna jak buńczucznie nazywa się firma. To plus dla niego , gdyby to był cwaniaczkiem i przez pół roku albo dłużej nawijać ci makaron na uszy,  przy okazji wystawiając sute faktury a następnie powiedzieć sorry, ale algorytm się zmienił i  teraz się nie da

 • Like 1

pieniądze nie śmierdzą

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy