Pyciak

Forumowicze
 • Content Count

  761
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Pyciak last won the day on March 9 2018

Pyciak had the most liked content!

Community Reputation

73 Excellent

1 Follower

About Pyciak

 • Rank
  Google mógłby obalić każdy rząd, gdyby tylko zapragnął.
 • Birthday 03/09/1995

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Kraków

Recent Profile Visitors

4,095 profile views
 1. Pyciak

  Przyszłość marketingu internetowego

  Zaczęły się ze sobą komunikować nie po angielsku, aby zoptymalizować czas (uznały, że angielski jest nieefektywny), nie jest to żaden język programistyczny. Czytajcie coś poza tytułami https://antyweb.pl/facebook-sztuczna-inteligencja-eksperyment/
 2. No cóż można powiedzieć - spróbuj. Natomiast rynek domenowy jest bardzo zapchany, więc będzie Ci bardzo ciężko.
 3. Ja działam w ten sposób, że znajduję domeny z konkretnymi parametrami (linkowanie) i długą historią. Stawiam na niej bloga + inwestuję w treść 5-6 miesięcy i puszczam firmom, jako zaplecze. Tylko, że wymaga to nieco obrotności - bezpośrednio kontaktuje się z właścicielami firm w tej tematyce/kategorii, przedstawienia korzyści etc. Taki czysty handel domenami to pare(naście) lat temu był spoko, teraz ciężko..
 4. Pyciak

  Przyszłość marketingu internetowego

  Jeszcze przez wiele lat nie będzie za późno na poznanie FB Ads Przecież jak wchodziły pierwsze softy marketing automation ludzie także się dygali i co? Zapotrzebowanie na marketingowców jeszcze wzrosło
 5. Pyciak

  Przyszłość marketingu internetowego

  Kwestię przyszłości pozostawmy otwartą
 6. Pyciak

  SENUTO - Narzędzie do tworzenia audytów SEO.

  Te wszystkie "wdrożenia" wyglądają, jakby były robione na zasadzie: "Janek, włączaj, zobaczymy czy się uda". U mnie też nie jest dostępna Co nie działa? Wszystko. Sprawdzenie widoczności działa 2-3 razy w ciągu dnia, dodanie konkurencji czasem działa, czasem nie działa. Raz działa wszystko, za drugim razem nic. Daliście użytkownikom niepełnosprawną wersję beta, jednocześnie z miejsca przestając wspierać starą, normalnie działającą wersję. Pomijam fakt, że wyniki w starej i nowej wersji po prostu są różne od siebie.
 7. Pyciak

  Blox.pl zostanie zamknięty

  [*] Blox.pl z pl platform blogowych będę wspominał z największym sentymentem.
 8. Pyciak

  SENUTO - Narzędzie do tworzenia audytów SEO.

  Działanie tego narzędzia to jakiś dramat, od miesiąca podstawowe funkcje kuleją lub po prostu nie działają zarówno w wersji podstawowej, jak i w becie. Jeśli ktoś obecnie zastanawia się nad zakupem Senuto - nie polecam, już lepiej korzystać z SemStorma - przynajmniej macie gwarancje, że w ciągu dnia sprawdzicie cokolwiek.
 9. Pyciak

  Wycena pozycjonowania

  @Nikonem pytanie o budżet jest stosowane w każdej branży, niestety seowcy to w większości d*py wołowe pod kątem handlowym i po prostu boją się zadać proste pytanie (oczywiście nie dotyczy to grup seo na FB, gdzie każdy kozak ). Pytanie o budżet pozwala zdecydować, czy mamy w ogóle pole do dalszych rozmów. Oczywiście, jeśli klient jest biznesowo ogarnięty i powie mi, że "Panie, nie podam Panu budżetu, bo szukam różnych opcji (czyt. chce jak najtaniej)" to dostaje standardową ofertę i cześć.
 10. Pyciak

  Wycena pozycjonowania

  Odpowiednio zadane i uargumentowane pytanie o budżet w 70% przypadków sprawi, że dowiecie się choćby o widełkach. Oczywiście wiele zależy od tego, czy mamy do czynienia z Januszex PHU czy firmą, która posiada już jakiś dział lub choćby osobę odpowiedzialną za marketing.
 11. Pyciak

  SEO Barcamp Katowice - 8.02.2019

  Wpadnę zobaczyć, jak to u Was w Kato wygląda
 12. Pyciak

  Dofinansowanie na działania SEO

  Do tego czeski certyfikat jakości
 13. Chyba warto Aczkolwiek miło, koleżanek w SEO coraz więcej, może większy porządek w SERPach?
 14. W kwestii linków odpowiedział kolega wyżej. W kwestii zaplecz - hajsu na początek nie wydasz dużo, ale popatrz. Zrobisz powiedzmy mini zaplecze 2-3 strony. Na każdą 3 artykuły w miesiącu (tematyczne) czyli oprócz bloga musisz pisać lub zlecić 6 do 9 artykułów w miesiącu. 72 do 108 artykułów rocznie. Do tego opłata za 2-3 domeny i host (ważne, aby IP były inne). Jeśli piszesz szybko to rocznie zabierze Ci to ok. 150 (razem z ogarnięciem zaplecza, liczę 1 art na godzinę) godzin + hajs za domene i serwer (powiedzmy 300-400zł). Jeśli to zlecasz to zapłacisz (licząc 20zł/tekst) - 1500-2200zł/rok + 300-400, a przecież zaplecze musisz też raz na jakiś czas podlinkować to dolicz + 500-1000zł na linki na zaplecze. I teraz to wszystko podziel lub odejmij od zysków, które będziesz czerpał na swoim poradniku.