Jump to content

.htaccess przekierowanie przestaje działać po czasie


Waflu

Recommended Posts

Cześć,

niedawno przenosiłem strony w obrębie jednej domeny, tj. domain.pl do domain.pl/blog/ i domain.pl/sklep/ do domain.pl.

Zrobiłem przekierowania 301 i na początku wszystko wyglądało super, przekierowania działały. Niestety po paru minutach/godzinach część przekierowań tymczasowo przestaje działać. Czasem wystarczy że pare razy zastosuje Ctrl+F5 lub wyczyszcze pamięć przeglądarki, aby sprawić żeby przekierowanie działało lub nie działało.

 

Przekierowanie z domain.pl/sklep/ do domain.pl wygląda na proste, użyłem tylko 1 linii kodu, wszystko działa:

Redirect 301 /sklep https://slowianskibestiariusz.pl/

 

 

Problematyczne jest przekierowanie z domain.pl do domain.pl/blog/ gdzie musiałem zrobić przekierowanie wszystkich linków z sitemap.

 

Przykład:

 

Redirect 301 /bogowie https://slowianskibestiariusz.pl/blog/bogowie/
Redirect 301 /bogowie/page/2 https://slowianskibestiariusz.pl/blog/bogowie/page/2/
Redirect 301 /bogowie/page/3 https://slowianskibestiariusz.pl/blog/bogowie/page/3/
Redirect 301 /bogowie/jarowit-pan-wojny-milosci https://slowianskibestiariusz.pl/blog/bogowie/jarowit-jarylo/

Pierwsze przekierowanie z przykładu działa losowo, pozostałe nie mają żadnego problemu. Co najmniej jedna na parę prób wejścia na https://slowianskibestiariusz.pl/bogowie/ kończy się brakiem przekierowania. Wystarczy parę prób z Ctrl+F5 lub wyczyszczeniem pamięci przeglądarki, żeby przekierowanie zadziałało, lub na odwrót - jeśli działa, możemy w ten sposób je rozsypać. Pozostałe przekierowania związane z tą podstroną będą działać.

 

Na serwerze zainstalowany jest WodrPress i PrestaShop.

Serwer Litespeed z PHP 7.2, WWW error log nie wyrzuca nic specjalnego. Do edycji używam Notepad ++ z kodowaniem UTF-8 (without BOM).

 

Chciałbym zrobić stabilne przekierowania z domain.pl do domain.pl/blog/.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma możliwości by działające przekierowania przestały same z siebie działać.

Sprawdzaj za pomocą trybu incognito, który nie cachuje stron lub jakimś http request online jak

https://websniffer.cc/

 

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
[Pomoc] dla 5-letniej Ani Serkowskiej - ulżyj jej w cierpieniu!

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Similar Content

  • By Harry
   Witajcie
   Przedstawiam wam poradnik, opisujący jak przy za pomocą .htaccess zablokować całkowicie ruch z danego państwa lub ze wszystkich państw z wyłączeniem jednego. W grudniu 2020 roku na jednym z for o zarabianiu przez internet zgłosił się do mnie użytkownik, który miał problem z niskiej jakości ruchem na stronie. Target strony na Polskę, a ruch wpada z Rumunii - dziwne... zapytał czy da radę jakoś to zablokować. Odkąd zablokowałem ruch z Rumunii wszystko ustało, problem zniknął, a user cieszy się ponownie konwersją w jednej z sieci afiliacyjnych
   Po tym małym wstępie...
    
   Jeżeli chcesz zablokować ruch spoza Polski (czyli dopuszcza osoby z polskim IP), to w pliku .htaccess dodaj poniższy kod:
   RewriteEngine On RewriteCond %{ENV:GEOIP_COUNTRY_CODE} !^PL$ [NC] RewriteRule (.*) - [F]  
   Jeśli natomiast chcesz zablokować tylko konkretny kraj, to do pliku .htaccess dodaj poniższy kod w miejsce "~~~KOD KRAJU~~~"
   RewriteEngine On RewriteCond %{ENV:GEOIP_COUNTRY_CODE} ^[~~~KOD KRAJU~~~]$ [NC] RewriteRule (.*) - [F]  
   Za przykład niech posłuży Rumunia. Żeby zablokować ruch z Rumunii wystarczy taka reguła
   RewriteEngine On RewriteCond %{ENV:GEOIP_COUNTRY_CODE} ^[RO]$ [NC] RewriteRule (.*) - [F]  
   Ruch z Rosji
   RewriteEngine On RewriteCond %{ENV:GEOIP_COUNTRY_CODE} ^[RU]$ [NC] RewriteRule (.*) - [F]  
   Ruch z USA
   RewriteEngine On RewriteCond %{ENV:GEOIP_COUNTRY_CODE} ^[US]$ [NC] RewriteRule (.*) - [F] Jeżeli chcesz dodać więcej niż jedno państwo, to po znaku " | " dajesz kolejne, np.
    
   Rumunia, Rosja, USA
   RewriteEngine On RewriteCond %{ENV:GEOIP_COUNTRY_CODE} ^[RO|RU|US]$ [NC] RewriteRule (.*) - [F]  
   W spoilerze lista podzielona na KOD | KRAJ


  • By JestemSzeryfem
   Hej, kolejne pytanie ode mnie. Na jednej ze stron struktura wyglądała w ten sposób, że był adres adresstrony.pl/artykuly, jednak kiedy wchodziło się na konkretny artykuł, jego adres wyglądał już w ten sposób: adresstrony.pl/artykul/tytul-artykulu. Więc ta podstrona /artykuly byla zupelnie bezużyteczna.
    
   W związku z tym zrobiliśmy przekierowanie, żeby wszystkie adresy wyglądały tak strona zbiorcza artykułów została przekierowana z adresstrony.pl/artykuly na adresstrony.pl/blog, i analogicznie każdy z artykułów ma przekierowanie z adresstrony.pl/artykul/tytul-artykulu na adresstrony.pl/blog/tytul-artykulu. Nowe artykuły mają już oczywiście nową strukturę czyli adresstrony.pl/blog/nowy-artykul
    
   Czy waszym zdaniem będzie okej? Coś zmienić, poprawić? Dzięki!
  • By Tomasz11
   Cześć. Mam na jednej z moich stron, artykuły sponsorowane publikowane na 2 lata. Czy jeśli dany artykuł nie może być już dłużej publikowany (klient nie opłacił przedłużenia publikacji) to czy mogę z tego artykułu przekierować za pomocą 301 do listy wszystkich artykułów w tej kategorii wpisów? Lub np. na stronę główną? Czy takie praktyki grożą sankcjami, banami? Czyli ktoś w Google szuka konkretnej treści, klika, ale ja kieruję go na inną podstronę to dla Google ok? Tak się robi?
  • By luq1
   Witajcie,
   jest sobie strona z opisem działalności i druga strona postawiona na subdomenie, która także posiada opis działalności powiązanej.
   W tym momencie chciałbym usunąć stronę główną, a subdomenę przenieść pod główny adres (trochę linków jest już w google).
   Jak to zrobić najlepiej ?
   Jakiego przekierowania użyć aby nie popsuć niepotrzebnie SEO ?

   Pozdrawiam.
  • By PiotrSwed1
   Czy ktoś z Was robil takie przekierowanie gdzie tylko jedną podstrone domeny A przekierowujemy na jedna podstrone domeny B czyli przekierowujemy ruch metodą 301 tak by ze starego adresu staradomena.pl/starapodstrona przeszedl ruch na nowadomena.pl/nowapodstrona  - ale by nie naruszyc w ten sposob pozycji innych podstron na staradomena.pl?
    
   Cel jest taki że dla superfajnego slowa kluczowego obie te podstrony lokują się w okolicach 30tej pozycji, a wolalbym by byla tylko jedna z nich - za to lokowala sie w pierwszej dziesiatce. Z drugiej jednak strony, staradomena.pl pojawia sie w TOP5 dla innych fraz  (srednio waznych ale jednak) - i tego bym nie chciał utracić. 
    
   Obie domeny maja po kilka lat i staly bogaty profil linkow, ale z tego samego zaplecza (byly linkowane ta samą metodą).  
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy