Jump to content

Recommended Posts

Witajcie,
jest sobie strona z opisem działalności i druga strona postawiona na subdomenie, która także posiada opis działalności powiązanej.
W tym momencie chciałbym usunąć stronę główną, a subdomenę przenieść pod główny adres (trochę linków jest już w google).
Jak to zrobić najlepiej ?
Jakiego przekierowania użyć aby nie popsuć niepotrzebnie SEO ?

Pozdrawiam.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By JestemSzeryfem
      Hej, kolejne pytanie ode mnie. Na jednej ze stron struktura wyglądała w ten sposób, że był adres adresstrony.pl/artykuly, jednak kiedy wchodziło się na konkretny artykuł, jego adres wyglądał już w ten sposób: adresstrony.pl/artykul/tytul-artykulu. Więc ta podstrona /artykuly byla zupelnie bezużyteczna.

W związku z tym zrobiliśmy przekierowanie, żeby wszystkie adresy wyglądały tak strona zbiorcza artykułów została przekierowana z adresstrony.pl/artykuly na adresstrony.pl/blog, i analogicznie każdy z artykułów ma przekierowanie z adresstrony.pl/artykul/tytul-artykulu na adresstrony.pl/blog/tytul-artykulu. Nowe artykuły mają już oczywiście nową strukturę czyli adresstrony.pl/blog/nowy-artykul

Czy waszym zdaniem będzie okej? Coś zmienić, poprawić? Dzięki!
    • By Tomasz11
      Cześć. Mam na jednej z moich stron, artykuły sponsorowane publikowane na 2 lata. Czy jeśli dany artykuł nie może być już dłużej publikowany (klient nie opłacił przedłużenia publikacji) to czy mogę z tego artykułu przekierować za pomocą 301 do listy wszystkich artykułów w tej kategorii wpisów? Lub np. na stronę główną? Czy takie praktyki grożą sankcjami, banami? Czyli ktoś w Google szuka konkretnej treści, klika, ale ja kieruję go na inną podstronę to dla Google ok? Tak się robi?
    • By Waflu
      Cześć,
      niedawno przenosiłem strony w obrębie jednej domeny, tj. domain.pl do domain.pl/blog/ i domain.pl/sklep/ do domain.pl.
      Zrobiłem przekierowania 301 i na początku wszystko wyglądało super, przekierowania działały. Niestety po paru minutach/godzinach część przekierowań tymczasowo przestaje działać. Czasem wystarczy że pare razy zastosuje Ctrl+F5 lub wyczyszcze pamięć przeglądarki, aby sprawić żeby przekierowanie działało lub nie działało.

Przekierowanie z domain.pl/sklep/ do domain.pl wygląda na proste, użyłem tylko 1 linii kodu, wszystko działa:
      Redirect 301 /sklep https://slowianskibestiariusz.pl/  

Problematyczne jest przekierowanie z domain.pl do domain.pl/blog/ gdzie musiałem zrobić przekierowanie wszystkich linków z sitemap.

Przykład:

Redirect 301 /bogowie https://slowianskibestiariusz.pl/blog/bogowie/ Redirect 301 /bogowie/page/2 https://slowianskibestiariusz.pl/blog/bogowie/page/2/ Redirect 301 /bogowie/page/3 https://slowianskibestiariusz.pl/blog/bogowie/page/3/ Redirect 301 /bogowie/jarowit-pan-wojny-milosci https://slowianskibestiariusz.pl/blog/bogowie/jarowit-jarylo/ Pierwsze przekierowanie z przykładu działa losowo, pozostałe nie mają żadnego problemu. Co najmniej jedna na parę prób wejścia na https://slowianskibestiariusz.pl/bogowie/ kończy się brakiem przekierowania. Wystarczy parę prób z Ctrl+F5 lub wyczyszczeniem pamięci przeglądarki, żeby przekierowanie zadziałało, lub na odwrót - jeśli działa, możemy w ten sposób je rozsypać. Pozostałe przekierowania związane z tą podstroną będą działać.

Na serwerze zainstalowany jest WodrPress i PrestaShop.
      Serwer Litespeed z PHP 7.2, WWW error log nie wyrzuca nic specjalnego. Do edycji używam Notepad ++ z kodowaniem UTF-8 (without BOM).

Chciałbym zrobić stabilne przekierowania z domain.pl do domain.pl/blog/.
    • By KorneliaOrwat
      Cześć forumowicze,

Czy moglibyście doradzić mi w następującej sprawie:

1. Mam bloga (od trzech lat na wordpressie) o podwójnej tematyce, co sprawia, że mam dwie grupy docelowe. Mam też grupę czytelników, którą interesują oba tematy, ale są oni jednak w mniejszości, mam wrażenie. Dochodzę do wniosku, że powinnam bloga rozdzielić na dwie osobne strony (osobne newslettery, osobne instagramy itd).
      2. Blog jest pod adresem korneliaorwat.pl. Do tego mam wykupioną domenę odsmiecownia.pl (nazwa domeny odnosi się do drugiej tematyki bloga), i z tej domeny jest zrobione przekierowanie na główną domenę, którą jest właśnie korneliaorwat.pl.
      3. I teraz właśnie moje pytanie: Czy rozdzielać bloga na dwie osobne domeny: korneliaorwat.pl i odsmiecownia.pl, czy lepiej utworzyć subdomenę odsmiecownia.korneliaorwat.pl? Co będzie lepsze z punktu widzenia SEO? Bo rozumiem że wyszukiwarki biorą pod uwagę historię strony, czas jej istnienia, więc jak przerzucę część starych artykułów z korneliorwat.pl na domenę odsmiecownia.pl, to wyszukiwarki potraktują tę drugą jako nową stronę, bez historii, tak? Więc tutaj mogę być stratna. Z drugiej strony, rozdzielenie tematyk na osobne domeny na pewno wpłynie na lepszą optymalizację, no i będzie wygodniejsze dla czytelników (adres odsmiecownia.pl/artykul-o-czyms-tam/  jest chyba lepszy niż odsmiecownia.korneliaorwat.pl/artykul-o-czyms-tam/ prawda?) Trochę się w tym gubię. Subdomeny przecież też są traktowane jak osobne strony, ale co z tą historią?
      4. Podsumowując. Nowa domena (którą już i tak mam) czy jednak subdomena (ze względu na historię)? Co lepsze jeśli chodzi o SEO?

Będę Wam wdzięczna za sugestie :-)
      Dziękuję!

Kornelia
      https://korneliaorwat.pl
    • By lasio14
      Cześć,

kilka razy otrzymywałem tutaj bardzo mądre i pomocne odpowiedzi, mam nadzieję, że dzisiaj będzie podobnie. Jeśli temat się powiela, proszę o link, szukajka nie pomogła...

Mamy swoją domenę na której stoi strona od 4 lat, teraz doszedł blog w katalogu więc głównie wszystko kręci się wokół domeny głównej. Chcemy sprzedawać produkty powiązane z oferowanymi usługami. Dlatego moje pytanie brzmi, czy warto postawić sklep:
      - sklep.domena.com
      - domena.com/sklep
      - nowanazwasklepu.com

Nie ukrywam, że firma już jest mniej więcej kojarzona na rynku z oferowanymi usługami i cały czas się rozwija, więc opcja w katalogu prawdopodobnie byłaby najlepsza. 
      Oczekuję odpowiedzi zarówno z perspektywy SEO jak i zwykłego klienta, oraz waszego doświadczenia.

Dziękuję!
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy