Jump to content
Juby

Odmiana słowa kluczowego a wpływ na pozycje w wyszukiwaniach.

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Załóżmy, że buduję treści do sklepu internetowego, który sprzedaje felgi samochodowe.  Zgodnie z tym co ustaliłem przy pomocy planera słów kluczowych chcę się pozycjonować na frazę "felgi samochodowe".

I teraz powiedzmy, że buduję nagłówek na stronie głównej, i chce by miał on jak największa "moc" SEO. Którą z poniższych form powinien przybrać i jakie ma znaczenie odmiana przez przypadek czy liczbę tego słowa kluczowego(felgi samochodowe)?

1.  "  Felgi samochodowe, to coś czego potrzebuje twoja maszyna"

2.  " Dzięki naszym felgom samochodowym, twoja maszyna odzyska dawny blask"

Jak widać, w powyższych przykładach moje słowo klucz jest w innych formach, jakie ma to znaczenie dla pozycjonowania się na frazę "felgi samochodowe" ??

Możesz używać odmian, Google potrafi zrozumieć odmiany i odpowiednio je dopasować. Natomiast polecamy wprowadzać słowo kluczowe w takiej formie, w jakiej chcesz pozycjonować daną stronę, odmian używaj raczej w treści.

pozycjonowanie-stron.png

Pozycjonowanie stron internetowych - https://www.eactive.pl/pozycjonowanie-stron/

google rozumie odmiany i przekazuje ich moc, jednak dla różnych odmian uzyskasz inne wyniki. Ja mam przypadek gdzie firmy informatyczne +miasto strona jest top 1 natomiast firma informatyczna + miasto już 14 miejsce.

Zintegrowany system ERP. Oprogramowanie dla firm budowlanych, spółdzielni mieszkaniowych, komunalnych, produkcyjnych.

Akcesoria do inhalatora. Inhalator Med2000. Rękawy. Nebulizator. Filtry. Sklep medyczny w Rzeszowie. Ciśnieniomierze.

Mankiet. InhalatorySole do inhalacji. Inhalatory.

9 godzin temu, dziobek napisał:

firmy informatyczne +miasto strona jest top 1 natomiast firma informatyczna + miasto już 14 miejsce

bo może różnica jest także w konkurencyjności.

Być może więcej osób pozycjonuje na "firma" a nie "firmy"

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką cena - Poddasza i stropy. 

https://forum-natryskowe.pl a jeżeli wybierasz się na polowanie zobacz nowy Statut PZŁ

10 godzin temu, dziobek napisał:

google rozumie odmiany

Na szczęście Google jeszcze nic nie rozumie ale rozróżnia odmiany.

@Juby Pytanie jak skonstruowany jest title, jak wygląda optymalizacja pozostałych treści itd. Warto w którymś z elementów użyć frazy w EM, według mnie najlepiej w title. Wtedy w nagłówkach i akapitach lepiej używać odmian tego słowa kluczowego lub jego części czyli "felgi", "samochodowe", "felgi do samochodu" itd.

Możesz używać odmian ale najlepiej w treści. Są tez frazy bliskoznaczne np alufelgi (felga aluminiowa).

Znaczenie ma to by używać wszystkich możliwych fraz które są typowe dla całego tematu "felgi samochodowe"