Jump to content
blake

Przekierowanie na nową domenę w GSC

Recommended Posts

Czy ktoś się orientuję czy to w ogóle działa i na jakiej zasadzie? Google łyknęło sobie domenę techniczną na której przez chwilę stała kopia jednej strony, ale po przepięciu domeny głównej ta domena testowa dostała 301 na domenę główną. 30.04 w GSC zrobiłem przekierowanie na nową domenę a do dzisiaj po pierwsze widzę ją w indeksie, po drugie pokazuje mi w GSC ilość wyświetleń i kliknięć właśnie w tą domenę. Szukając po treści ze strony oczywiście znajduję dwie domeny, czyli mam DC. WTF?

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Mam domenę przekierowaną w marcu zeszłego roku, stara do dziś siedzi w indeksie z sitem większym niż nowa (a raczej był większy, na nowej doszły nowe treści więc już przegoniła) :) Zrobiona 301 w htaccess i zgłoszona zmiana w GSC. Przez kilka miesięcy ruch był w obydwu GSC, do dzisiaj pojawiają się kliki.

dymna.jpg

Jeżeli o mnie chodzi to może sobie nawet i rok wisieć, ale czy ten DC nie udupił mi właśnie domeny....

W depresji już miałem pisać na forum białych kapeluszy a tu... zonk :D forum im usunęli XD

• Haha 1

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

15 godzin temu, wedrowiec napisał:

Mam domenę przekierowaną w marcu zeszłego roku, stara do dziś siedzi w indeksie z sitem większym niż nowa (a raczej był większy, na nowej doszły nowe treści więc już przegoniła) :) Zrobiona 301 w htaccess i zgłoszona zmiana w GSC. Przez kilka miesięcy ruch był w obydwu GSC, do dzisiaj pojawiają się kliki.

Mam taką sytuację od 2 lat u jednego klienta. Stara domena sobie wisi wesoło w indeksie mimo zrobionych przekierowań :) 

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - http://zyczeniowo.pl/ 

Czy zastanawiasz się nad tym gdzie możesz kupić spinki do koszuli? Odwiedź sklep internetowy https://riwia.pl/spinki-do-mankietow gdzie znajdziesz największy wybór spinek do koszuli. Większość osób uważa spinki do mankietów za dodatek tylko dla mężczyzn, ale my wykraczamy poza utarte schematy i przedstawiay Wam świat niezwykłych dodatków.

blake u mnie na szczęście działa to jak z canonicalem (czyli wujowo) - po treści znajduje tylko nową domenę. Jedyna opcja zobaczenia starej domeny to właśnie przez site. Aaa i jeszcze jak wyindeksowałem starą domenę w GSC to nowa zaliczyła spadek na pozycjach - widocznie poszła się czesać moc z 301. Długo się później odbijała także nie zalecam takiego rozwiązania ;)

dymna.jpg

12 minut temu, wedrowiec napisał:

jak wyindeksowałem starą domenę w GSC to nowa zaliczyła spadek na pozycjach - widocznie poszła się czesać moc z 301.

o!

Ja tego nie ruszałem u siebie, bo moc przeniosło poprawnie przy zmianie domeny. Może dobrze bo po co mi taki case jak u Ciebie :) 

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - http://zyczeniowo.pl/ 

Czy zastanawiasz się nad tym gdzie możesz kupić spinki do koszuli? Odwiedź sklep internetowy https://riwia.pl/spinki-do-mankietow gdzie znajdziesz największy wybór spinek do koszuli. Większość osób uważa spinki do mankietów za dodatek tylko dla mężczyzn, ale my wykraczamy poza utarte schematy i przedstawiay Wam świat niezwykłych dodatków.

No ja to zrobiłem po kilku miesiącach testowo. Różne kwiatki tam wychodziły, pozycje średnio się przeniosły, łapałem się różnych rozwiązań.

dymna.jpg

Jest mega burbello z 301-ynkami i to od wielu lat. Dla pewności, jeśli masz dostep  do staroci - zrób canonical'a na starym contencie i 301 jednocześnie. DC nie powinno Cię uwalić.

A co do usunietego forum - I am sorry :P teraz jest angielskie a tam to już w ogóle jest tak biało, że mnie zemdliło po 2 dniach.

Blog seo.zgred.pl przestał istnieć, teraz wszystko jest na www.zgred.pl

Zgred co da canonical przy jednoczesnej 301? ;) Jak dasz 301 to canonical już nie widać przecież... 

dymna.jpg

Jak miałam problemy z przekierowaniami u siebie (domeny zostały prawidłowo przekierowane, stare zniknęły z indeksu, a po kilku latach nagle się znowu pojawiły i na domiar złego zastąpiły nowe), to połączyłam 301 z canonicalem i po chwili wszystko wróciło do normy. To było zalecenie Muellera, bo wrzucałam temat na działające wtedy G+. 

No dobra ale powiedzcie mi proszę gdzie tego canonicala widać jeżeli strona fizycznie po prostu nie istnieje, nie otwiera się - tylko przekierowuje?

Canonical może być jedynie na nowym adresie.

dymna.jpg