Skocz do zawartości

Linktak.pl ma przyjmować tylko strony firmowe!


okazwłoka

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, okazwłoka napisał:

- teksty "naukowe" - teksty udające mądrości nie będą przyjmowane

A co z tekstami naukowymi, które nie udają mądrości tylko po prostu są mądre? Treści np. o układzie słonecznym, naprężeniach w konstrukcji, o wychowaniu dzieci, sposobu zarządzania pieniądzem w gospodarce, historii nie przejdą?

 

18 minut temu, okazwłoka napisał:

- nie przyjmowane są preclowe teksty, tekst musi mieć jakąś wartość samą w sobie. Na przykład teksty o pralce, że jest potrzebna w każdym domu i dzięki niej możemy chodzić czysto ubrani będą odrzucane

Na pewno skończy się kupowanie tekstów po 1 zł. Ciekawa sprawa może wyjść z serwisami jak np. textbookers i opcją tekst zapleczowy bo jak się zleci tekst o pralce to treść będzie właśnie o "potrzebne w każdym domu" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

To może ja podam przykład by zapytać czy dana strona by była przyjęta na nowych zasadach, bo chciałem zrobić konkretny portal, ale pewnych warunków on nie spełnia.

 

Większość ogólnych zasad by portal spełniał, ale:

- domena między pierwszą wersją, a ostatnią w międzyczasie była śmietnikiem, ale np. nie ma przez to filtra w google

- co do duplikatów - z racji że jest to strona o biografiach umieszczam również cytaty, które zwiększają zainteresowanie (więcej wejść), ale powodują w jakimś stopniu duplicate content. Cytaty zajmują około 10-15% całej treści.

+ Dodatkowo strona posiada chociażby płatny szablon z themeforest i myślę ze również linki do niej będą raczej ręcznie selekcjonowane

+ Dodałbym że teksty i zdjęcia powinny być wykorzystywane zgodne z prawem, może trudne do sprawdzenia, ale chyba taki zapis powinien się znaleźć

+ Dodatkowo żeby zwiększać wiarygodność można zamieszczać źródła z których się czerpało w przypadku pisania tekstów, imię i nazwisko twórcy tekstu, politykę prywatności czy regulamin korzystania ze strony

 

Może stworzyć punktację i im wyższa ocena tym więcej punktów, i zrobić pewien zakres od którego są przyjmowane strony a do którego nie.

 

No i pytanie jak będą rozumiane rzeczywiście teksty naukowe? Wydaje się to w niektórych wypadkach trudne do zweryfikowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teksty naukowe, filozoficzne - kto chce z tego linki? Można tego generować na pęczki.  Jeśli tekst jest niezrozumiały dla większości to będzie po prostu odrzucany.

 

@lj2m :

- dobrze by było sprawdzać co na domenie było w przeciągu ostatniego roku. W przypadku śmietnika w ostatnim roku można taką stronę śmiało odrzucić.

Jeśli na stronie był jakiś śmietnik wcześniej, to bardzo prawdopodobne że i linkowana była też ze śmietników. Dlatego w takim przypadku można by dodatkowo zweryfikować jakie linki do niej prowadzą (np. z majestic.com). Sprawdzenie ogólnego profilu linków mógłby być jednym z kroków weryfikacji, czy dana domena nadaje się do systemu, czy nie. Kwestia tylko jakie kryteria przyjąć. Ja byłbym za.

- cytaty w takich proporcjach jak najbardziej są dopuszczalne

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, okazwłoka napisał:

generować na pęczki

Jeśli chodzi o teksty naukowe to nie chodziło mi o jakieś generatory :)

20 minut temu, okazwłoka napisał:

Jeśli tekst jest niezrozumiały dla większości to będzie po prostu odrzucany.

Nie chciałbym, aby ktoś uznał, że "szukam dziury w całym" ale to brzmi jak: tekst mądry ok, tekst zbyt mądry nie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst zbyt mądry - czemu nie. Ale tekst zbyt mądry powinien być zrozumiały dla ogółu. 

 

Może sparafrazuję o jakiego typu teksty mi chodzi:

"Wielopłaszczyznowa korzyść prognostyczna z działań piktografii aminografii komputerowej (CQWA) w chorobie wieńcowej (PIR) w populacjach nieobciążonych jest nieznana."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł sam w sobie może i mi się podoba, ale jeśli cena dalej będzie w granicach 7-8 zł / 1k to obawiam się, że opłacalność będzie = 0

 

E: Dobre pytanie gdzie szukać copywriterów, którzy nie będą lali wody :)
E2: Fajnie gdyby była możliwość podrzucenia do @okazwłoka domeny i żebyś zweryfikował czy taka strona w systemie będzie przechodzić, jeśli nie to na co zwrócić uwagę :) Narazie zbyt wielu wydawców tutaj nie ma więc roboty z tego tytułu za dużo mieć nie będziesz, a myślę że każdy chciałby wiedzieć jak ostatecznie prawidłowo podchodzić do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, okazwłoka napisał:

Teksty naukowe, filozoficzne - kto chce z tego linki? Można tego generować na pęczki.  Jeśli tekst jest niezrozumiały dla większości to będzie po prostu odrzucany.

 

@lj2m :

- dobrze by było sprawdzać co na domenie było w przeciągu ostatniego roku. W przypadku śmietnika w ostatnim roku można taką stronę śmiało odrzucić.

Jeśli na stronie był jakiś śmietnik wcześniej, to bardzo prawdopodobne że i linkowana była też ze śmietników. Dlatego w takim przypadku można by dodatkowo zweryfikować jakie linki do niej prowadzą (np. z majestic.com). Sprawdzenie ogólnego profilu linków mógłby być jednym z kroków weryfikacji, czy dana domena nadaje się do systemu, czy nie. Kwestia tylko jakie kryteria przyjąć. Ja byłbym za.

- cytaty w takich proporcjach jak najbardziej są dopuszczalne

 

 

 

 

Jeśli mam stronę naukową lub filozoficzną którą chciałbym pozycjonować to pewnie chciałbym otrzymać linki na stronach podobnych, ale nie wiem jakie jest na to zapotrzebowanie, a pewnie na naukę jeszcze jako tako, ale na filozofię to już małe. Ale dane osoby nie muszą wybierać kategorii nauka czy filozofia, przez co nie będą wyświetlały one linków i osoby które będą robiły te strony też zauważą że to się mniej opłaca. Nie zamykałbym takiej możliwości zupełnie, szczególnie dla stron naukowych, bo moim zdaniem są one wartościowe, choć często może nie uniwersalne, to trafiają do pewnego grona odbiorców.

 

Są jakieś pojedyncze śmieciowe linki (większość dobrych), ale jeśli wyprowadziłbym z tego domenę i udowodnił że ma wartość przy pomocy semstorma lub senuto (w majestic seo obecnie TF11 i CF19) to czy mogłaby być zaliczona czy nie? Bo ogólnie trudno trafić na dobrą domenę której nazwa jest zbieżna z tematyką na której chce się postawić stronę i w dodatku posiada wiele lat i dobre parametry MajesticSeo.  Ja szukałem do swojej tematyki takiej dobrej domeny do przechwycenia i to była najlepsza zbieżna nazwa z tematyką którą chce robić i która posiadała wiele lat oraz w miarę dobre parametry majestic. Była też możliwość kupna domeny, gdzie te dobre kosztowały jedna - 7 500 zł, a druga 10 000 zł, więc jak widać kupienie dobrej domeny nie jest tanią sprawą. Chyba że najpierw przechwytujemy domenę a później do niej dostosowujemy artykuły, ale ja chciałem zrobić stronę z daną, konkretną tematyką.

 

14 godzin temu, Dralik napisał:

pomysł sam w sobie może i mi się podoba, ale jeśli cena dalej będzie w granicach 7-8 zł / 1k to obawiam się, że opłacalność będzie = 0

 

E: Dobre pytanie gdzie szukać copywriterów, którzy nie będą lali wody :)
E2: Fajnie gdyby była możliwość podrzucenia do @okazwłoka domeny i żebyś zweryfikował czy taka strona w systemie będzie przechodzić, jeśli nie to na co zwrócić uwagę :) Narazie zbyt wielu wydawców tutaj nie ma więc roboty z tego tytułu za dużo mieć nie będziesz, a myślę że każdy chciałby wiedzieć jak ostatecznie prawidłowo podchodzić do tematu.

 

Pytanie, nie gdzie szukać copywriterów, tylko za ile :)

Jestem również za weryfikacją od okazwłoki.

 

Myślę że lepiej żeby system miał 1 000 świetnych domen, niż 10 000 średnich i syfiatych. Co do tego drugiego to już syfiatych SWL-i jest wiele, a porządnego jeszcze nie ma :), ale wygląda na to że LinkTak startuje do miana porządnego systemu :)

 

Edit: Dodałbym jeszcze że może liczyć w przypadku nowych wytycznych lata w których domena utrzymywała tematykę, nie patrząc na przerwy. Ja np kupiłem domenę która działała w latach 2006-2008 i do 2018 miała przerwę i ona świetnie wchodzi w TOPy. To że domena miała długą przerwę nie oznacza że nie ma mocy z tego powodu, gdyż część linków została.

No i żeby tworzenie takiej strony miało sens to myślę że trzeba by zwiększyć maksymalną ilość podstron.

Na moje oko żeby to się bardziej opłacało to podstawa powinna wynosić 1/10 wartości strony głównej, bo tak jak pisałem naprawdę trudno o dobrą domenę z latami i danymi majesticseo i jeszcze z utrzymaną tematyką.

Myślę że dla dywersyfikacji można by przyjmować domeny na starych zasadach, bo chyba na nowych to tych domen nie będzie tak dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie staram się kupić domeny, które będą odpowiednie pod "nowy system" od maja czyli nie było tam śmietnika lub tematyka domeny będzie się zgadzała z nazwą domeny, a jednocześnie zgadzała z tematyką poprzedniej domeny no i ma wysoki TF i RD, niestety zawsze coś nie pasuje :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale też jest informacja, że nazwa domeny ma się zgadzać z tematyką strony i zaczyna się robić mały problem, bo np znalazłem fajną domene ale nazwa domeny o ubezpieczeniach, a na stronie wcześniej była firma dekarska :D

Co prawda da się znaleźć coś sensownego (przynajmniej ja znalazłem) ale trochę trzeba poklikać zanim się znajdzie taką która spełni parametry, a i tak okaże się co @okazwłoka ostatecznie powie czy jest ok czy też nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek będzie "już" ostateczna decyzja w sprawie nowych zasad, nie będzie to jednak tak restrykcyjne. Na razie ustalenia są  takie (skopiowałem z powyższych i wprowadziłem zmiany):

 

 

OGÓLNE ZASADY dotyczące nowych stron jak i  nowych treści:

- domena nie może mieć negatywnej historii w web.archive.org w przeciągu ostatnich 2 ostatnich lat (domeny po generatorach, śmietnikach, stronach łamiących prawa itd. nie będą przyjmowane do systemu)

- domena nie może mieć spamowych anchorów w linkach przychodzących (wg. majestic.com) - spamowe to na przykład chińskie znaczki, viagry, sterydy, sexingi i inne

- treść strony jak i nazwa strony musi być dopasowana do domeny (nie musi nawiązywać do poprzedniej treści strony)
- strona musi zawierać logo (choćby w postaci napisu wyróżniającą się czcionką)
- zero tolerancji dla generatorów, translatorów
- zero tolerancji dla duplikatów w obrębie systemu jak i w Google - zmiana kilku słów w tekście nie wystarczy, żeby nie był to duplikat
- nie przyjmowane są preclowe teksty, tekst musi mieć jakąś wartość samą w sobie. Na przykład teksty o pralce, że jest potrzebna w każdym domu i dzięki niej możemy chodzić czysto ubrani będą odrzucane
- teksty "naukowe" - teksty udające mądrości nie będą przyjmowane
- dzielone teksty na podstrony muszą mieć odniesienie do poprzedniej części (krótko zcharakteryzowane co było w poprzedniej części) - inaczej będzie odrzut
- każdy wpis musi zawierać przynajmniej jedną grafikę adekwatną do treści
- teksty muszą być odpowiednio sformatowane (podział na akapity, nagłówki) o ile jest to uzasadnione i możliwe (ciężko o akapity na przykład dla krótkich 500 zn. tekstów)


Rodzaje stron nieprzyjmowanych:
- fora (bardziej ze względu na trudność moderowania zgłaszanych tekstów, zresztą maszynek do forów nie brakuje)
- czaty
- katalogi
- precle
- wiersze, teksty piosenek, przepisy i inne bazy gotowych tekstów
- i inne strony z generatorów

- obcojęzyczne

 

Dla stron przyjmowanych od 1 maja podstawa będzie wynosiła 1/20 wartości strony głównej. Co to oznacza:

- wydawca otrzyma więcej punktów za podpiętą podstronę

- reklamodawca będzie płacił więcej za link na takiej podstronie

 

Strony i podstrony, które trafią do moderacji przed 1 maja będą punktowane według starych zasad, przy czym każdy będzie mógł wnioskować o moderację podpiętych zasobów według nowych zasadach (w celu otrzymania większej ilości punktów za podstrony).

 

Od 1 czerwca strony mające mniej RD niż 10 będą mogły otrzymać maksymalny rank=3

 

Dodatkowo dla stron podpinanych od 1 maja: domeny przejęte będą musiały zachować tematykę strony z ostatniej znanej kopii z aktywną stroną według  web.archive.org - o ile treść tamtej strony była dopasowana do domeny. W przeciwnym razie domena otrzyma rank pomniejszony o połowę (zaokrąglone w górę).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu właśnie jest problem (o którym wcześniej wspominałem):
 

- domena nie może mieć spamowych anchorów w linkach przychodzących (wg. majestic.com) - spamowe to na przykład chińskie znaczki, viagry, sterydy, sexingi i inne

bo zazwyczaj strony, które mogłyby w majestic podbić statystyki tam się nie pokazują, bo roboty majestic nie trafiają na nie, a z domenami właśnie typu chińskie znaczki itp majestic radzi sobie idealnie.

Dlatego uważam, że majestic sam w sobie jest ciężki do weryfikacji dobrego profilu linków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dralik - taki zapis to podstawa. Jeśli takie linki są, to nie chcemy strony w systemie.

 

"treść strony jak i nazwa strony musi być dopasowana do domeny (nie musi nawiązywać do poprzedniej treści strony) " - oznacza, że na domenie yerbamate nie postawisz strony budowlanej, na stronie twojezęby nie postawisz bloga o kiblach, ale na stronie mig.pl możesz w zasadzie postawić wszystko - proste i nie doszukujmy się tu jakichś dziwnych wymagań. Na stronie stasiukopacz możesz postawić praktycznie wszystko. Chodzi o rażące niedopasowania, a raczej sprzeczne.

 

Od 1 czerwca strony mające mniej RD niż 10 będą mogły otrzymać maksymalny rank=3

- to globalna korekta, dotknie także istniejących stron. Jeśli będzie walnięte byle czym,  to TF spadnie.

 

Minimalna ilość podstron (10) już dawno jest zapowiedziana i zacznie obowiązywać 15 kwietnia: 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności