Skocz do zawartości

Mnóstwo pytań laika


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, stworzyłem niedawno witrynę za pomocą Wordpressa. Domena pl jest taka sama, jak słowo kluczowe na którym mi najbardziej zależy. Strona jest dość prosta, ma kilka podstron, stały nagłówek i stopkę oraz sidebar widoczny tylko na podstronach. Na podstronach chciałem umieszczać wpisy.

 

Mam sporo pytań.

1.       Po wpisaniu frazy site:nazwawitryny.pl widzę, że google dla głównej strony podstawiło fragment nagłówka zamiast opisu w ustawieniach Wordpress.

2.       Sidebar się powtarza - jest identyczny na kilku podstronach i stanowi według google opis tych podstron.

3.       Mam wrażenie, że google złapało tylko fragmenty wpisów - to, co pod przyciskiem "więcej" nie jest znajdowane przez wyszukiwarkę.

4.    Chcę założyć stronę na fb. Czy wrzucać tam treść całych wpisów, czy tylko fragmenty z linkiem? Czy treść może się powtarzać na fb i na stronie?

5.       Chcę stworzyć mapę witryny, ale będę dodawał nowe wpisy. Czy za każdym razem muszę aktualizować mapę?

6.       Jak ważne są opisy obrazków? Po dodaniu obrazków przez WP i ich skalowaniu zmienia się nazwa, dodawany jest ciąg liczb. Czy takie nazwy np. zdjęcie882888727 nie są mniej przyjazne wyszukiwarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marcpol napisał:

Mam sporo pytań.

  1. Nie rozdrabniaj się i nie analizuj wszystkiego co widzi Google. Google ma zawsze rację. Jak nie ma racji to patrz poprzednie zdanie. Jedyne o czym musisz pamiętać to unikać powielania słowa kluczowego który masz w domenie jako kategorii czy tagów. Optymalizacja ma swoje granice po której witryna leci za zbytnie przeoptymaliowanie.  
  2. Wywal sidebar albo zostaw go tylko na stronie głównej. Sidebary to ZŁO i zbyteczny gadżet.
  3. Stworzyłeś niedawno witrynę. Poczekaj, podlinkuj stronę i wpisy a potem poszukaj wg fragmentów wpisów np ostatniego akapitu. 
  4. Wrzucać tylko fragmenty. Unikaj kopiowania treści 1:1 
  5. Mapę witryny z reguły tworzysz raz przy pomocy odpowiednich plaginów. Potem aktualizuje się sama.
  6. Pewnie korzystasz z domyślnej dodawarki plików graficznych. Jak chcesz być optymalny w wystarczającym stopniu pamiętaj jedynie o optymalizacji wielkości grafik  i alt= (Alternatywny tekst) - nazwami plików nie musisz się aż tak przejmować.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JanekSeo napisał:

sidebar jest zbędny

Źle zrobiony sidebar czyli taki w pełni jednakowy na wszystkich podstronach nic nie daje. Są inne elementy nawigacyjne jak okruszki menu. Dobry jest jedynie dla kategorii czy tagów czy tak jak napisałem strony głównej. Na wpisach warto ograniczyć pasek boczny bo nic nowego nie wnosi a można sobie bez niego poradzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Grey Ronin napisał:

Źle zrobiony sidebar czyli taki w pełni jednakowy na wszystkich podstronach nic nie daje. Są inne elementy nawigacyjne jak okruszki menu. Dobry jest jedynie dla kategorii czy tagów czy tak jak napisałem strony głównej. Na wpisach warto ograniczyć pasek boczny bo nic nowego nie wnosi a można sobie bez niego poradzić. 

 

Według mnie jest zupełnie odwrotnie, sidebar można bardzo praktycznie wykorzystać, przykładowo do promocji mniej/bardziej ciekawych artykułów, zachęty do komentarzy poprzez pokazanie ostatnio dodanych, lub chociażby gospodarując małe miejsce na AdSensa. No i jakby nie patrzeć, to wciąż wewnętrzne linkowanie. 

Sprawdź szeroką ofertę lakierów hybrydowych klasy premium: www.NOX-Nails.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Chciałbym do tego stopnia zoptymalizować stronę, aby nie przeszkadzała dla google. Na razie sprawdzając w PageSpeed Insights mam 64/100 dla komputerów i 67/100 dla mobilnych.

 

Poprawiłem sidebar, dodałem alt do obrazków, zdobyłem trochę linków i obserwuję. Zrobiłem mapę i rzeczywiście się aktualizuje. Mam pomysły na kilka artykułów w średnich portalach. Czy warto dodawać stronę do katalogów,

 

Co sądzicie o pozycjonowaniu z allegro, mam namyśli najpopularniejszego sprzedawcę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PageSpeed bym się tak bardzo nie przejmował, wartości masz przyzwoite - no a jak mimo wszystko chcesz to dla sporu poprawić, to możesz trochę pokombinować z pluginami (cache itp.) Co do katalogów, pewnie usłyszysz, że nie w 2018, no ale jak dobrze posprawdzasz, to pewnie jakieś kilka wartościowych jeszcze się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcpol napisał:

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Chciałbym do tego stopnia zoptymalizować stronę, aby nie przeszkadzała dla google. Na razie sprawdzając w PageSpeed Insights mam 64/100 dla komputerów i 67/100 dla mobilnych.

 

Poprawiłem sidebar, dodałem alt do obrazków, zdobyłem trochę linków i obserwuję. Zrobiłem mapę i rzeczywiście się aktualizuje. Mam pomysły na kilka artykułów w średnich portalach. Czy warto dodawać stronę do katalogów,

 

Co sądzicie o pozycjonowaniu z allegro, mam namyśli najpopularniejszego sprzedawcę?

 

Wyniki w Insights jak najbardziej OK. Jeżeli chodzi o katalogi, to oczywiście warto (fajna forma dywersyfikacji linków) jeżeli masz na myśli tylko te sprawdzone, a jakie są sprawdzone to już subiektywna ocena pozycjonera. Jeden powie że te moderowane, drugi że te z wysokim TF, a trzeci powie że połączenie tych dwóch, dlatego najlepiej opierać się na własnej opinii i testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za kolejne odpowiedzi.

Firma, która sprzedaje linki i usługi pozycjonowania na allegro od dwóch dni nie odbiera telefonów, więc nie skorzystam z ich usług.

 

Kolejna duża i polecana mi przez kilku znajomych firma, z którą się kontaktowałem miała mi przysłać ofertę, ale na razie milczy. Delikatnie mówiąc nie budzi to zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update 16.02.2018

Tydzień temu nie miałem pojęcia o co chodzi w optymalizacji i pozycjonowaniu.Dwa miesiące temu nie znałem Wordpressa.

 

 

Zoptymalizowałem stronę. W PageSpeed Insights doszedłem do poziomu 88/100 dla mobilnych i 91/100 dla komputerów. Popracuję nad tym jeszcze.

 

Według stron służących do audytu SEO problemem, który mam jest zbyt mała ilość treści względem kodu na stronie głównej. Treść mam głównie w podstronach, jednak na głównej też jej trochę jest. Zastanawiam się, czy ma to duże znaczenie. Mogę dodać treść też na głównej stronie, jednak popsuje mi to wygląd witryny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2018 o 21:00, marcpol napisał:

Według stron służących do audytu SEO problemem, który mam jest zbyt mała ilość treści względem kodu na stronie głównej. ... Zastanawiam się, czy ma to duże znaczenie. Mogę dodać treść też na głównej stronie, jednak popsuje mi to wygląd witryny.

 

 

Nie martwił bym się tym.

specjalista-googleads.pl - prowadzenie kampanii Google Ads (AdWords)

www.smart-seo.pl - skuteczna reklama w Google :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności