Skocz do zawartości

Zbyt duży ZUS


umbertoego

Rekomendowane odpowiedzi

Wkrótce skończy mi się okres preferencyjny i trzeba będzie płacić duży ZUS. Zastanawiam się nad tym jakie mam opcje, bo ciężko będzie związać koniec z końcem. Mam brata który jest na etacie i zastanawiam się, czy na niego nie przenieść DG, wtedy płaciłby tylko podwójne zdrowotne. Dodatkowy koszt z tym związany to 319,94 zł (oczywiście nie miałby przez to 2x lepszej opieki medycznej - ale nie o tym). Jak to widzicie? Obecne dochody miesięcznie mam na poziomie 3-4 tys netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, umbertoego napisał:

Wkrótce skończy mi się okres preferencyjny

 

Postaw się w sytuacji tych, którzy muszą wciąż konkurować z takimi sezonowymi firmami jak Twoja. Na stronie www pełna profeska a w realu brakuje na ZUS. Zastanów się nad tym jak wyceniasz swoją pracę. W odpowiedniej rubryce w excel jako koszt wykonania zlecenia powinien się znaleźć pełen ZUS i to od poczatku prowadzenia DG. A 2 lata to naprawdę dość by się z takimi sprawami ogarnąć.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, G design napisał:

Podwójna składka chorobowa, w sytuacji gdy pracujesz na etacie i masz działalność,

Jaka podwójna? Przy działalności się wybiera czy chorobową chcesz płacić czy nie.Chyba że pomyliłeś ze zdrowotną.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodzilo o to, że jak pracujesz na etacie i pracodawca płaci za ciebie ZUS to możesz prowadzić DG jedynie przy podwójnej składce zdrowotnej ;)

 

Tylko niech nie marudzi że mu tak źle z tymi lekarzami, wiele innych krajów nawet tego nie daje co nasz ;)

 

 

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze ogrodzenia aluminiowe Tarnów

Najlepsze ogrodzenia CNC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, umbertoego napisał:

Zastanawiam się nad tym jakie mam opcje, bo ciężko będzie związać koniec z końcem. Mam brata który jest na etacie i zastanawiam się, czy na niego nie przenieść DG

 

Jednym słowem firma krzak. Okres preferencyjny jest po to aby rozwinąć działalność. Ty przejadłeś czas i obudziłeś z ręką w nocniku. 

Firma na brata jest pewnym sposobem aby brat nie płacił zusu. A ty zostaniesz bez ubezpieczenia.

Chyba że pójdziesz do pracy na etat a po godzinach będziesz prowadził działalność. Czyli firma krzak. :)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cały biznes plan bierze w łeb, jak trzeba stanąć i konkurować. Wydaje ci się, że zarabiasz dobrze, ale nagle okazuje się, że ludzie na etacie mają od ciebie więcej. Kombinować - twoje zbójeckie prawo, ale pomyśl o przyszłości, czy warto ciągnąć coś co nie ma przyszłości?

Dnia 1.02.2018 o 12:44, umbertoego napisał:

Obecne dochody miesięcznie mam na poziomie 3-4 tys netto.

Czy oby na pewno? Częstą bolączką "dotacyjnych firm" jest również "dziwny" sposób liczenia.

 

Jak teraz od tych 3 tys zł odejmiesz pełną składkę ZUS, policzysz brak urlopów (pracownik by dostał) to się okażę, że pracowałeś za ciut więcej niż najniższa krajowa. Po co taki biznes?

Trzeba popracować, zwiększyć zarobki i zapłacić ZUS i wszystkie inne koszta DG.

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką Warszawa - Poddasza i stropy. 

https://docieplanie-poddaszy.pl/  a może wybierz sobie coś pożytecznego na https://szlabany24.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności