Skocz do zawartości

IP - sieci LTE


Stranek

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc chłopaki i dziewczyny od jakiegoś czasu męczy mnie pewna rzecz i pomyślałem , że może tutaj będę mógł to napisać.
Mianowicie chodzi mi to czy ktoś z Was posiada może internet w Play lub Orange? Chodzi mi o internet LTE.
Jeśli posiada może mógłby podać nam tutaj początek swojego IP czyli np. u mnie dla orange będzie to 37.47.XX.XX dla Play 94.254.XX.XX
Czy Wy w innych miejscach Polski macie takie same przedrostki ? Zastanawia mnie to , ponieważ głosuję w grze przeglądarkowej i zastanawiam się czy inni mają te same IP co ja.
Mieszkam na Mazurach może ktoś z Was da radę się wypowiedzieć wystarczy wejść na jakąś stronę do sprawdzania IP i wkleić tutaj przedrostek swojego IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może strona zapisuje dane w localStorage  https://developer.mozilla.org/pl/docs/Web/API/Window/localStorage , wiec przy kolejnym głosowaniu może wymagać wyczyszczenia

 

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Stranek napisał:

onieważ głosuję w grze przeglądarkowej i zastanawiam się czy inni mają te same IP co ja.
Mieszkam na Mazurach może ktoś z Was da radę się wypowiedzieć wystarczy wejść na jakąś stronę do sprawdzania IP i wkleić tutaj przedrostek swojego IP.

 

Adres ip jest mało istotny  jeśli chodzi o rozpoznawanie w sieci. Istnieją inne (skuteczniejsze) mechanizmy do weryfikacji użytkownika, geolokalizacji itp. Tym bardziej w twoim przypadku jeśli chodzi o głosowanie w grze przeglądarkowej. :D

 

E. No dobra podpowiem. Głównym narzędziem zbierania danych jest przeglądarka. 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, M0drzew napisał:

kazda instalka ma swój ID

 

Problem jest bardziej złożony niż się wydaje. Codziennie zostawiamy masę informacji (bezwiednie), które bardzo łatwo jest wychwycić, analizować i sprzedać. Oczywiście można całkowicie zablokować wysyłanie danych przez przeglądarkę ale wówczas nie będziemy mogli korzystać z internetu. Tak to jest zbudowane niestety.

Poniżej linki pokazujące jakie informacje wysyła przeglądarka. Te informacje mogą byc i są wykorzystywane chociażby do takich prostych blokad jak głosowanie na stronach internetowych. ;) 

https://browserleaks.com

https://panopticlick.eff.org

 

 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzlafRock po analizie powyższego, dochodzę do wniosku, że za chwilę będą wiedzieli o której godzinie człowiek do kibla idzie...

 

 

 wracam do jaskini...

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za podanie adresów IP.
Rozjaśniło to mocno sprawę.

 

5 godzin temu, SzlafRock napisał:

 

Problem jest bardziej złożony niż się wydaje. Codziennie zostawiamy masę informacji (bezwiednie), które bardzo łatwo jest wychwycić, analizować i sprzedać. Oczywiście można całkowicie zablokować wysyłanie danych przez przeglądarkę ale wówczas nie będziemy mogli korzystać z internetu. Tak to jest zbudowane niestety.

Poniżej linki pokazujące jakie informacje wysyła przeglądarka. Te informacje mogą byc i są wykorzystywane chociażby do takich prostych blokad jak głosowanie na stronach internetowych. ;) 

https://browserleaks.com

https://panopticlick.eff.org

 

 


Masz rację.
Mac adres - inny za każdym razem.(Można w ogóle odczytać mac adress przez javascript ? )
Local adres IP - zablokowane
Localstorage itd - OK pod warunkiem , że nie wyczyszczę ciasteczek itd.
Jesli wyczyszcze wszystko zostanie header z mozilli , który jest taki sam dla tysięcy osób.

www.whoer.net wiecej niz tutaj nie wyciagniesz.

Jesli masz zmieniany mac adres a do tego zablokowany odczyt local adresu to odczytanie bedzie mozliwe chyba tylko u providera internetu.
Jesli sie myle podpowiedz po czym jeszcze bys rozponal ;-)

Flash/Java jest wyłączony.
Jest tylko javascript bo tego wymaga gra.

Nikt nie ma Orange ? :D Wszyscy Play ?
Przydałoby się info z Orange.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności