Skocz do zawartości

Przygotowanie oferty pdf


SilverT

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

 

Chciałbym zapytać jak przygotowujecie oferty, chodzi mi o pdfy z ofertami z ładnymi graficzkami, wykresami itp, z ładnymi ramkami fikuśnymi czcionkami...

Są do tego jakieś "generatory" czy raczej każdy sam dzierga wszystko w wordzie?

Wiekowy moderowany katalog firm: BiuroFirm.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SilverT do tworzenia dokumentów PDF używasz dowolnego oprogramowania, nie tylko ze stajni Microsoftu (Word/Excel...) ale także twórcy pdf-a Adobe (illustrator, InDesign, Photoshop, Acrobat pro...) czy dowolne inne (Corel, Gimp czy OpenOffice) Każdy używa to co ma pod ręką lub ma w ogóle dostępne (ceny niektórych pozycji są wg mnie wręcz zaporowe, szczególnie dla małych lub startujących firm).

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pakiecie ofisa masz powerpointa, który się nadaje idealnie do tworzenia ofert. Zrób sobie raz a dobrze szablon a póżniej tylko wstawiasz dane.

@M0drzew Ceny nie są już zaporowe. Twórcy w/w programów poszli wreszcie po rozum do głowy i zmienili politykę cenową. Nie ma jednak sensu wydawać kasy tylko na ten cel gdy jest nieśmiertelny Microsoft Office. No bo każdy Go ma. ;)

 

 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzlafRock wolałem wydać 1900zł za adobe photoshopa wersję box i mieć na stałe niż teraz płacić abonament co miesiąc... a smutne panie ze skarbówki mają problem czy ten abonament jest mi niezbędny do uzyskania dochodu...

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1900 zł nie jest ceną zaporową w porównaniu z tym co było x lat wstecz.  Nie jest to cena zaporowa nawet dla rozpoczynającego biznes o ile w prowadzeniu biznesu jest niezbędny photoshop. ;)

 

Jak napisałem wyżej oferty można przygotować tańszym kosztem. Nie potrzeba photoshopa. :)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru latach w końcu zrobiliśmy sobie jakieś tam spójne grafiki itp.... Skończyło się na tym, że w mailu dalej ślemy oferty tekstowe :lol:

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ładnych ofert zrobienia możesz użyć:

https://products.office.com/pl-pl/publisher

 

Kupując pakiet MS Office 365 Personal np. na allegro, subskrypcja miesięcznie wyniesie ciebie około 14 zł. Czy to jest drogo?

 

P. S. Pozatym i tak napewno będziesz używać innych narzędzi od MS, ponieważ to taki standard.

 

Również możesz sobie kupić gotowy szablon, a potem zmodyfikować pod własne potrzeby np.

https://graphicriver.net/item/letterhead-template/12251139?s_rank=101

 

P. S. S. Ogólnie na Graphicriver.net jest wiele różnych graficznych szablonów papierów firmowych/oferowanych.

 

 

*** piszę z fona ;-)

 

 

 

 

 

 

Potrzebujesz domeny? Dobrego, taniego i niezawodnego hostingu WWW? Darmowego certyfikatu SSL?

 -> Aktualna oferta, sprawdź teraz ! <-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzlafRock 1900 to była jakaś tam promocja z coś koło 3,5k i to były czasy jak startowałem - zus pełny wynosił wtedy ~500zł ale wtedy człowiek głupi był i kupował to co mu było niepotrzebne (photoshopa użyłem może 5 razy...) chociaż też się przymierzałem do wersji fullwypas za 5,9k/1 stanowisko

Nie wiem jak Wy, ale jak do mnie piszą ofertę w pdf-ie z wodotryskami, 25 stron bełkotu, a treści właściwej są dwie linijki na 24 stronie, to mnie krew zalewa... Z mojego punktu widzenia, ci którzy robią oferty "tekstowe" w emailu, po prostu są fachowcami w swojej dziedzinie, mają w cholerę klientów i nie mają czasu na bawienie się w robienie efekciarskich ofert.

Wystarczy spojrzeć na wino. Dobre wina mają prostą etykietę bez wodotrysków... no ale może się mylę...

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej pewnego poziomu nie można sobie pozwolić na tekstowe oferty w mailu. Pincet stron oferty też jest źle widziane. Należy zachować zdrowy rozsądek ale też dbać o wizerunek firmy. 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=1731]SzlafRock[/mention] 1900 to była jakaś tam promocja z coś koło 3,5k i to były czasy jak startowałem - zus pełny wynosił wtedy ~500zł ale wtedy człowiek głupi był i kupował to co mu było niepotrzebne (photoshopa użyłem może 5 razy...) chociaż też się przymierzałem do wersji fullwypas za 5,9k/1 stanowisko


Takie kiedyś czasy były :-)

Do robienia ofert w Photoshopie wystarczy jego tańsza wersja "Photoshop Elements 2018". Można kupić już za około 300 zł na allegro. ;-)

*** piszę z fona ;-)

Potrzebujesz domeny? Dobrego, taniego i niezawodnego hostingu WWW? Darmowego certyfikatu SSL?

 -> Aktualna oferta, sprawdź teraz ! <-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, M0drzew napisał:

Nie wiem jak Wy, ale jak do mnie piszą ofertę w pdf-ie z wodotryskami, 25 stron bełkotu, a treści właściwej są dwie linijki na 24 stronie, to mnie krew zalewa...

 

Przyjąłem zasadę, że staram się przedstawiać ofertę cenową + krótki opis na jednej stronie w word. Podobnie na stronie w sieci raczej same konkrety -fakty, mało zdjęć. A jak ktoś chce poczytać od tego jest firmowy blog z długimi opisami i zdjęcia w galerii. Warto jednak być w miarę na bieżąco z trendami ;)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2018 o 13:34, Nikonem napisał:

 

Przyjąłem zasadę, że staram się przedstawiać ofertę cenową + krótki opis na jednej stronie w word. Podobnie na stronie w sieci raczej same konkrety -fakty, 

 

I bardzo dobrze. Szanujesz swoich potencjalnych klientów.

Nie ma jak kolorowa kilkudziesięciostronicowa oferta, która nie zawiera oferty (branża SEO w tym chyba przoduje).

 

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odp :)

 

Wszystkie narzędzia, które wymieniliście są mi jak najbardziej znane i również uważam, ze są ok ale czy wykonanie oferty idzie jakoś przyspieszyć? Przygotowuję obecnie sporo pod konkretnego Klienta i jest sporo zmian.

 

Ciekawią mnie oferty typu: https://www.cleveragency.pl/oferta.pdf

 

Sami składali w photoshop/word czy jakieś gotowce przerobione?

Wiekowy moderowany katalog firm: BiuroFirm.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich rzeczy nie sklada sie w Photoshopie. Juz predzej w InDesign (od biedy Illustrator moze byc) albo w jakims odpowiedniku. Duzo przykladowych ofert znajdziesz na Issuu.com (ja znajdowalem wpisujac web design do wyszukiwarki).

Artscape - tworzenie stron www | Pomóż Szajce Szarego Wilka: https://pomagam.pl/szajkowepsiaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezi/Canva i już nie musisz się martwić o nic :)
 

Cytat
Dnia 27.01.2018 o 12:32, SzlafRock napisał:

Powyżej pewnego poziomu nie można sobie pozwolić na tekstowe oferty w mailu. Pincet stron oferty też jest źle widziane. Należy zachować zdrowy rozsądek ale też dbać o wizerunek firmy. 

 


Właśnie kończę przyklepywać portal za 0,5-0,8 bańki, oferta wyłącznie mailowa, nawet bez prezki na spotkaniu, więc różnie to bywa, zależy z kim się negocjuje. Są tradycjonaliści (najczęściej lokalni biznesmeni), którzy w duuużym poważaniu mają tabelki, wykresiki, świecące ficzery, a po prostu potrzebują konkretnych informacji i muszą czuć "chemię", często też klienci są zdania, że ładnie wyglądające grafiki przykrywają clue oferty, a to jest najistotniejsze.

Co nie zmienia faktu, że fajnie zrobiona prezka, szczególnie w obszarze social czy branding to ważna rzecz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności