Skocz do zawartości

Zmiana sposobu naliczania punktów za podstrony


okazwłoka

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, jimmi napisał:

Paru większych graczy, którzy potrzebują dywersyfikacji linków i ceny pójdą w górę

i właśnie o to chodzi w tym systemie, pojawią się więksi gracze, którzy przyjdą po pkt, a Janusze Biznesu nie będą mieli możliwości wygenerować dla nich w tydzień 200k pkt po 6 zł brutto :) Chyba, ze zrobią 200 stron z Rank=10 (powodzenia w opłacalności) i wtedy niestety cena pójdzie w górę, tzn Janusze dalej będą biznes kręcić, a My będziemy zarabiać normalne pieniądze za pkt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie coś z stornami bez tekstu, typu tagi, archiwa, kategorie.

Tam treści są, ale zdublowane, a te podstrony zaśmiecają system.

Inwestuje dużo w autorską treść wychodzi co najmniej 10zł za podstronę, przy ranku 10 i 6k znaków taka strona ma 156pkt, czyli wartość rynkową* 1,56zł a zatem zwraca sie dopiero po niespełna 7 miesiącach. A gdzie jeszcze koszty strony: domeny, hostingu...

 

*wartość rynkowa 10zł liczyłem, a sami wiecie że się za tyle nie da sprzedać, ogłoszenia mam od piątku nikt sie za taką cenę nie zgłosił.

 

Może jakiś bonus za faktycznie duże teksty, albo za obecność w systemie, np za każdy miesiąc + 10% pkt punktów?

 

System sie fajnie zapowiadał, ale Ci którzy chcą żeby faktycznie był żyleta, tak jak autor pomysłu, musimy robić dobre, wartościowe strony, ale na to trzeba funduszy.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linktak nie przyjmuje żadnych stron typu tagi, kategorie, archiwa jeśli nie mają zdefiniowanych dodatkowych unikalnych tekstów. Czasem się coś przedrze, ale są to dosłownie jednostki i przy ręcznej moderacji wylatują. Wdrażany jest też system monitorujący unikalność tekstów w obrębie systemu.

 

Zgadza się, jest tak że teksty kosztują ok 1,5 zł za 1k znaków i nic na to nie da się poradzić.

Na domenę i kawałek hostingu bez problemu zarobi strona główna przy w miarę dobrym ranku.

 

Bonus za długi tekst jest naliczany (kwestia czy jest odpowiednio wyważony), przy 6k znakach masz 156 punktów, gdyby to rozdziellić na 6 art. po 1k, to dałoby 24*6=144 pkt. Różnica jest faktycznie niewielka, ale tak raczej zbyt dużej różnicy nie powinno być. Ale to jest kwestia do obgadania, mam otwarte uszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, okazwłoka napisał:

Na domenę i kawałek hostingu bez problemu zarobi strona główna przy w miarę dobrym ranku

Tak na świeżą, która kosztuje 10pln po miesiącu (pod warunkiem że sprzedamy 1k za 10zł i domena ma rank 10 ), a jak przyjdzie przedłużyć za 120 za rok, to sie nigdy nie zwróci, będzie trzeba 301 i nową domenę pod koniec rozliczania, i domen ze stażem nie będzie. A mocne linki linkującym osobą wywalimy.

 

Zatem wychodzi tak jak tu piszą przedmówcy robić po "Januszowemu" 100 stron świeżych z rankiem 10 zarejestrować, z jedną zaindexowaną podstroną w sumie, z treścią X, na tym samym szablonie (bo przecież nie jest oceniany szablon),na tym samym IP, na tym samym hostingu, ale czy o to chodzi budując porządny SWL?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za domeny, albo gdzie po 120 (wiem, gdzie, ale po co?)? Można znaleźć nie szukając daleko po 40 zł przedłużenie PL, 32 zł przedłużenie funkcjonalnej, 22 przedłużenie eu itd.  Także nie przesadzaj  z tymi domenami ;)

 

Zamiana domeny na nową nie będzie opłacalna po roku, bo:

- kupienie domeny PL to 10 zł, a przedłużenie 40 (różnica 30 zł, przy funkcjonalnych jeszcze mniej)

Co za te 30 zł trzeba zrobić:

- wykupienie domeny, przerzucenie plików, bazy

- zaindeksowanie nowej domeny z podstronami

Zajmie to trochę czasu.

A jakie będzie miało wady:

-  część punktów za podstrony przepadnie (za te na których nie było linków (będziesz musiał poczekać na te punkty 3mc)).

 

Strony na szablonach w nadmiernych ilościach, strony na jednym IP - to wszystko jest kontrolowane.

 

A jeśli chodzi o przyjmowanie stron z małą ilością podstron - to też w najbliższym już czasie będzie przycięte.

 

Robisz naprawdę fajne stronki, ale musisz też pomyśleć o optymalizacji kosztów, na przykład z domenami. Jeśli dalej nie będzie się opłacać, sprawdź czy na budowie stron nie da się oszczędzić. To musi Ci się opłacać, przecież nie będziesz dokładał do biznesu.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dralik napisał:

@lysy2005 ovh od lat ?

No tak... w Ovh mam dedyki od lat, a nie przyszło mi do głowy sprawdzić cen domen, w aftermarket mam konto jeszcze z droppedu, szukam tam domen do przechwycenia a nie kupuje bo w głowie miałem że drogo 

Dzięki jimmi i Dralik

 

Pozostaje kwestia treści, stawiałem na dobre art. Gdzie trzeba to od 1,50 do 2,50 za 1000 zzs wywalić, ale jak mówicie że nie trzeba to pójdę za stadem i będę kupował taniej, mam nadzieje ze nie wyindexuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up czyli kupujesz teksty w normalnych cenach ;-) ale tak jak mówię ja to liczę inaczej i zwraca się szybciej :) tzn w systemie, który był dotychczas teraz już tak łatwo nie będzie i dlatego będzie trzeba podnieść cene za pkt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ma to związek, ale akurat wczoraj obniżyłem trochę cenę, dałem ogłoszenie i tu taka propozycja :) 

 

Dla mnie ta zmiana, chociaż ograniczy podaż punktów, to niewiele pomoże jeśli nie będzie nowych reklamodawców. Jeżeli nie mam chętnych na punkty za 10 zł netto to obniżam cenę. Wolę taniej wynająć, nawet na granicy opłacalności, niż trzymać nieużywane punkty.

 

Myślę też, że jakieś minimalne punkty za podstronę mogłyby być, bo sam @okazwłoka w jakimś temacie wspominał, że są osoby, które zbierają punkty tylko na własne potrzeby. Ale nie wiem, jak wyglądają statystyki systemu, więc może zmiana w zaproponowanej formie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana będzie taka:

- za podpięcie strony na start są punkty

- za podstrony będą napływały punkty po przyjęciu do nich przynajmniej jednego linka (już przy pierwszym linku jest 100% punktów)

- za podstrony które nie mają linka po 3 miesiącach naliczone zostanie 30% punktów

 

 

Obniżanie ceny to taki trochę nerwowy ruch, bo jak już kogoś przyzwyczaisz do niskiej ceny, to ciężko będzie podnieść. Jeszcze klient będzie chciał obniżki za przedłużenie :)

 

Obecnie nie ma zbyt wiele wolnych punktów, przyjdzie jeden nawet nie większy, a średni klient i pozamiata wszystkie wolne punkty. A przyjdzie i to nie jeden i nie tylko średni.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana właśnie została aktywowana.

Wszystkie podstrony dodawane od tej chwili będą podlegały nowym zasadom.

Podstrony, które zostały dodane do tej chwili dostają bezwzględnie zawsze 100% punktów (chyba, że mają bonus za zapotrzebowanie, to więcej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności