Jump to content

RODO / GDPR infografika

Recommended Posts

Punkt 6 to takie ułatwienie pracy różnych organów.Mniej - więcej: jakby [ osoba domniemana o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia ] coś ukradł to ma obowiązek się zgłosić na policję w ciągu 72 godzin.

A tak na serio to jak rozmawiałem z osobami które siedzą w temacie zgłoszenie własnych naruszeń nie skutkuje z automatu żadną karą, ale jak zgłosisz takie naruszenia np. 3 razy kwartale to trzeba się temu przyjrzeć dokładniej bo na pewno masz coś na sumieniu.

Już widzę jak człek na kolanach ciśnie zrobić sobie samop*dpierd*lenie ;) wszyscy będą liczyć - jak dotychczas - że jakoś się to upiecze..

• Like 1

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

W zasadzie to wcale może nie być takie głupie. Możliwe, że jest to spowodowane taką sytuacją jak z klauzulami niedozwolonymi, co sobie różne instytucje kasę nabijają na zasadzie wysyłania wezwań do zapłaty do przedsiębiorców, że mają klauzulę i jak nie zapłacą to oni to zgłaszają do sądu i będą płacić karę. Taka możliwość ma być właśnie w przypadku danych osobowych. No ale dzięki temu samopodpierdoleniu to już nikt nie może nikogo naciągnąć, bo wtedy trzeba się szybko przyznać samu do winy i wyłudzacz nic nie wskóra.

• Like 1

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO.

• 1 month later...

coś ciekawego. Misterstwo cyfryzacji pracuje nad zmianami dla firm online to jest dobra wiadomość, ale nie dla internautów chcących mieć większą kontrolę nad swoją prywatnością niż dotychczas

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1098246,rodo-zwolnienie-z-obowiazku-informowania-o-przetwarzaniu-danych.html

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Nie będą oni musieli wskazywać, kto jest administratorem danych,

Czy w końcu ustalili specyfikację, kiedy można mówić już o danych osobowych, a kiedy np o "zwykłym" adresie e-mail założonym na free pocztowcach typu: kulawajadzia1997@freeemail.com. Bo z tego co wiem i czytałem odnośnie Emila nie była sprawa jednoznaczna :hmmm:

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
- Full Stack Developer - :chatownik:

No właśnie wymyślają chore ustawy bez konkretnych jednoznacznych uregulowań.

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
- Full Stack Developer - :chatownik:

Cytat

tłumaczy dr Kawecki, zaznaczając, że jego zdaniem chodzi o stosunkowo niewielką grupę przedsiębiorców. Z wyłączeń skorzystają bowiem ci, którzy zatrudniają mniej niż 250 pracowników, nie przetwarzają danych wrażliwych (np. zdrowotnych) i nie udostępniają danych podmiotom trzecim.

Patrząc na dane Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, okazuje się jednak, że w rzeczywistości wyłączenia obejmą zdecydowaną większość polskich firm. Aż 99,8 proc. zatrudnia bowiem mniej niż 250 osób.

To jest genialne i idealnie pokazuje, jak przygotowane są osoby, które de facto tworzą tę reformę ze strony MC. Mam nadzieję, że ktoś się w końcu zorientuje, do czego to zmierza.

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

• 2 weeks later...

Ma ktoś może link do procedur z Unii Europejskiej odnośnie tego ?

Początkujący pozycjoner, który zaczyna karierę :D Rzucony chyba na głęboką wodę mam nadzieje, że się w niej nie utopię. Zapraszam na jedną ze stron którą się zajmuję. Może akurat wy potrzebujecie materiałów korkowych :D Tutaj! Tutaj! lub Tutaj !

Na razie to proponuję zaczekać bo w obecnej chwili praktycznie nikt nie wie jak i co ma być robione, są ogólne wytyczne.

Treść informatora oparta jest na przepisach RODO oraz wytycznych Grupy Roboczej art. 29, jednak nie stanowi wiążącej interpretacji przepisów.