Skocz do zawartości

Nowy sklep, ta sama domena.


GUNSHOT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakichś 13 lat mam sklep internetowy który jest już przestarzały i postanowiłem postawić nowy na shoperze. Oczywiście stary sklep mimo to że może graficznie już dawna nie jest arcydziełem to oczywiście 13 lat zrobiło swoje i jest on już bardzo dobrze wypozycjonowany. Moje pytanie brzmi następująco. Czy jeżeli domena jest wypozycjonowana a np podmienię zdjęcia bo tamte są przestarzałe i niezbyt piękne i linki do zdjęć się zmienią to czy stracę na pozycji ? Pytanie zadam również od innej strony. Co muszę zrobić stawiając nowy sklep na shoperze aby sklep nie stracił na pozycji ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, GUNSHOT napisał:

Co muszę zrobić stawiając nowy sklep na shoperze aby sklep nie stracił na pozycji ? 

Przede wszystkim zadbać o przekierowanie wszystkich URL starego sklepu na nowe URL, bo zapewne się zmienią przy przejściu na nowy skrypt sklepu.

Następnie te wszystkie 301 przeindeksować.

 

Przy takiej migracji, spadki pozycji będą, przynajmniej na początku. Jeśli wszystko zostanie przeprowadzone prawidłowo to po pewnym czasie wszystko miej więcej powinno wrócić. Warto zadbać o zachowanie starego contentu. Przy zmianie obrazków na nowe warto zachować te same atrybuty alt i title.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że wszystkie odnośniki jakie tylko są na stronie muszą pozostać takie same ? Bo w sensie jak przekierować URL ? URL podstron, URL kategorii, URL do zdjęć, URL do proponowanych produktów z cross selling. Czy to one muszą mieć taką samą ścieżkę jak na starym sklepie ? Czy może wyeksportować i zaimportować plik CSV do shopera ? Właśnie będe to próbował zrobić na jakimś testowym sklepie. Jeżeli chodzi o treść to wiadomo ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, GUNSHOT napisał:

Czyli rozumiem że wszystkie odnośniki jakie tylko są na stronie muszą pozostać takie same ?

 

Wszystkie stare odnośniki powinny stać się nowymi - przy użyciu przekierowania 301 . Poczytaj - poniżej link....

https://mobiletry.com/blog/przekierowanie-301

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed przeniesieniem sklepu dogadaj się odnośnie przekierowań z shoperem, bo jeśli będziesz brać wersję saas, a nie taką, którą instalujesz u siebie na hostingu, to nie będziesz miał możliwości zrobienia przekierowań samemu.

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana skryptu sklepu zawsze niesie ze sobą spadki. Stosując przekierowania 301 minimalizujemy spadki pozycji lub/i zwiększamy szanse w miarę szybkich powrotów.

Właśnie, zależy jaka wersja shopera. To ważna sprawa.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, SzlafRock napisał:

Zmiana skryptu sklepu zawsze niesie ze sobą spadki. 

 

Nieprawda, przykładem może być przenoszenie z kiepskiego/starego cms'a lub saas'a, na coś co można na starcie lepiej zoptymalizować, wtedy przy odpowiednich przekierowaniach nie dość, że nie powinno być spadków to mogą się zdarzyć bardzo duże wzrosty

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Aleksiejs napisał:

 

Nieprawda, przykładem może być przenoszenie z kiepskiego/starego cms'a lub saas'a, na coś co można na starcie lepiej zoptymalizować, wtedy przy odpowiednich przekierowaniach nie dość, że nie powinno być spadków to mogą się zdarzyć bardzo duże wzrosty

 

Popieram, sam ostatnio się o tym przekonałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aleksiejs napisał:

Nieprawda,

 

2 godziny temu, Aleksiejs napisał:

nie powinno być spadków

 

2 godziny temu, Aleksiejs napisał:

mogą się zdarzyć

 

Jeśli zarzucasz mi nieprawdę to musisz byc pewny swojego stanowiska. Z twojego tekstu wnosze, że nie jesteś pewny.  To tak jak górale przepowiadają pogodę. Albo będzie padać, albo nie będzie.

 

 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzlafRock, jak zwykle uprawiasz odwracanie kota ogonem, kiedy się dowiadujesz, że nie masz racji. Logicznie myślące osoby raczej zrozumiały te krótkie zdania, które napisałem.

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzlafRock @Aleksiejs Panowie bez żadnych danych wyjściowych ta dyskusja jest bezsensowna ;-)

U kobiety ważniejsze są oczy niż piersi - kobieta bez oczu wygląda gorzej.

 

Polecam montaż anten legionowo - najlepszy montaż i serwis anten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Aleksiejs napisał:

odwracanie kota ogonem

 

Żadnego kota nie odwracam. Jeśli jesteś czegoś pewny to pisz jasno a nie ściemniasz.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzlafRock, daj sobie spokój, albo nie wiesz co piszesz albo trolujesz, trzeciej opcji nie ma.

 

Jak mogę być pewny jakiegokolwiek stanowiska przy hipotetycznej stronie bez danych? Robiłem sporo przepięć w tym również bardzo dużych serwisów i przerabiałem każdą możliwą sytuację

- lekkie i zazwyczaj chwilowe spadki (jeśli nic nie zostało popsute w trakcie zmian jak np. wycięcie całej sekcji, brak przekierowań 301 albo noindex na cały serwis) po zmianie CMS/odświeżeniu serwisu 

- wzrosty (zdarzały się duże po przejściu z kiepskiego Saas'a na np. magento z programistami bez limitu godzinowego), po zmianie CMS/odświeżeniu serwisu

- bez zmian w pozycjach po zmianie CMS/odświeżeniu serwisu

 

Mniej łopatologicznie chyba nie dotrze

 

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aleksiejs napisał:

Mniej łopatologicznie chyba nie dotrze

 

Nie rozumiesz w dalszym ciągu. Chodzi o to, że napisałeś iż pisze nieprawdę ale w dalszej cześć swojej wypowiedzi sam sobie przeczysz używają trybu przypuszczającego.  Dla mnie jest to pokrętna logika.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Aleksiejs napisał:

wtedy przy odpowiednich przekierowaniach nie dość, że nie powinno być spadków to mogą się zdarzyć bardzo duże wzrosty

Pokaż przykład.

Jeżeli sklep/serwis ma dobre pozycje, a wdrażasz zmiany i zmieniasz CMS to na początku zawsze są spadki pozycji i ruchu i trzeba się z tym liczyć. 

Trzeba wtedy zadbać o dobre przeindeksowanie, a także pozyskanie nowych "mocnych" linków. I późniejsza poprawa pozycji w stosunku do pozycji przed zmianą jest właśnie wypadkową tych wszystkich działań.

 

"Googlarze" jakiś czas temu pisali, że obecnie przekierowanie 30x nie powodują utraty "mocy" -> https://www.forum.optymalizacja.com/topic/230840-przekierowania-30x-nie-powoduje-utraty-pagerank

Ale wystarczy zrobić proste testy i sprawdzić czy faktycznie pełna "moc" przechodzi ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności