hakeryk2

Jakość <title> strony i czynniki wpływające na pozycje

5 postów w tym temacie

Witam forumowiczów

Mam pewne pytanie, a dokładnie nawet 2 i są one związane z tytułem<title></title> strony.

Przykład na którym będziemy opierać to pytanie:

Mam do wypozycjonowania frazę produktu "Klawiatura mechaniczna firmy XXX". 

1. Czy łatwiej będzie wypozycjonować podstronę z tytułem Klawiatura mechaniczna firmy XXX - NazwaSklepu.pl niż Klawiatura mechaniczna firmy XXX - Darmowa Wysyłka! - NazwaSklepu.pl

Uogólniając pytanie: czy dodatkowe frazy w title zmniejszają moc całego title? Czy zabieg marketingowy w postaci informowania o darmowej wysyłce nie wpływa korzystniej na klikalność a obniża ogólny wynik ze względu na za dużą ilość słów w Title.

Wiele osób używa również przymiotników i jako ich tytuł podstrony wygląda jak tytuł z allegro: np Ultra wytrzymała klawiatura mechaniczna firmy XXX - NazwaSklepu.pl i czy również wtedy siła przekazana frazie klawiatura mechaniczna firmy XXX spada?

2. Czy konieczne w sferze sklepów internetowych jest dodawanie do końcówki title nazwy swojego sklepu lub domeny? Czy jest to tylko marketing czy ma też inne, realne przełożenie na pozycję w wyszukiwarce? Czy jednak podstrona o title Klawiatura mechaniczna firmy XXX osiągnie wyższe wyniki ta brandem?

Wiem, że są to pytania dla początkujących, ale spędza mi to od dłuższego czasu sen z powiek a niestety nie mam jak zaryzykować i przetestować tego w praktyce.

Najlepsze kserokopiarki, drukarki dla biura Xerolux.pl

A jeśli szukasz stołu drewnianego lub szklanego zapraszam na MeblujDom.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. nie ma tutaj reguły, aczkolwiek często jest tak, że dłuższe title działa lepiej

2. nie jest to konieczne

Mistrz Pozycjonowania Master of Seo 2011.  Zobacz moją ofertę dla klientów na Pozycjonowanie stron
Skuteczny kurs z uwodzenia dla mężczyzn - http://www.orety.pl/szkolenia/kurs-uwodzenia/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jej po ponad 800 wyświetleniach tematu w końcu pierwsza odpowiedź:)

1. Dzięki za odpowiedź ale też międzyczasie zrobiłem sobie mały test i dla kilku frazy pousuwałem przymiotniki i okazało się, że frazy po ~5-6 dniach frazy podskoczyły o 2-3 pozycje do góry. Potestuję jeszcze trochę i zobaczę czy przełoży się to jakoś bardziej racjonalnie i w większej skali.

2. Pytanie czy z marketingowego punktu widzenia ma to w ogóle sens skoro i tak dziś w internecie ludzie szukają najniższej ceny a nie to w jak "prestiżowym" sklepie to kupią. 

Najlepsze kserokopiarki, drukarki dla biura Xerolux.pl

A jeśli szukasz stołu drewnianego lub szklanego zapraszam na MeblujDom.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tytuł nie pozycjonuje ale wspomaga pozycjonowanie.  Lepiej skoncentruj się na optymalizacji sklepu. Zamieszczenie słów kluczowych na podstronie daje lepsze efekty niż w tytule.  Jednak wszystko należy robić z "głową na karku". 

Pozycjonowanie sklepu na brand to żadne pozycjonowanie. Zakładam że Twój sklep i marka jeszcze długo nie będzie rozpoznawalna.  Także jest to zbyteczne. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Dodaj nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez YouMadeMyDay
      Dzień dobry,

Jestem największym laikiem w kwestii pozycjonowania i interesuję się tym od niedawna, więc z góry proszę o wyrozumiałość. Czytałam już kilka artykułów na ten temat, ale nie znalazłam konkretnej odpowiedzi na mój problem.

Mianowicie, na mojej stronie mam kilkadziesiąt produktów z tej samej kategorii (np. czapki. Jeden rodzaj ale w kilkunastu kolorach). Jak więc dopasować ALT oraz TITLE? Czy wszystkie mają być kompletnie inne, czy np. TITLE może być dla wszystkich takie samo, a jedynym zróżnicowaniem będzie dodanie nazwy koloru do produktu?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez Przemas_Łódź
      Witam

Mam problem z tytułem strony, w kodzie jest wstawiony tytuł w znacznikach <title> tak jak powinno być,
      w google po wpisaniu nazwy - printexpress - wyświetla się ten tytuł, natomiast w Majestic Seo pokazuje brak tytułu.
      adres strony to: printexpress.com.pl

Stronka ostatnio poleciała w wynikach, może mieć to związek z tym <title>.
      Nie wiem o co chodzi z tym, wcześniej było wszystko ok. Prośba o jakąś informację w tym temacie.

pozdrawiam
      PD

• Przez 123budujemy.pl
      Witam,
      pytanko o nazwy plików 
      czy zdjęcie jpg  z title, alt'em i  nazwa-pliku.jpg
      ma większą korzyść pod względem seo niż ten sam title i alt ale z nazwą pliku DSC00234.jpg

zgóry dziękuję za odpowiedź. Niestety cały mój blog to pliki  ze zdjęciami o nazwach jak np.  DSC05914.jpg  
      jak by nazwa miała duże znaczenie to musiałbym zoptymalizować musiałbym całego bloga zmienić kilka tysięcy nazw plików i linki do nich we wpisach ?

pozdrawiam
      Marcin

• Przez Tomski
      Chciałem się zapytać jak wygląda sytuacja z relacją urla do title'a i natężenia w nich słów kluczowych.  

Czy w linku warto/trzeba powtarzać słowa kluczowe title'a w niezmienionej postaci?
      Czy jednak warto tego unikać - i używamy zmienione słowa kluczowe (odmiany), synonimy.

Ok. w praktyce:

Mamy domenę:

aaa.pl 

Słowa kluczowe:

aaa
      bbb
      ccc

Dodajemy artykuł: <h1> aaa bbb ccc </h1>

Title: aaa bbb ccc

Pytanie teraz jakiego urla stworzyć:
      1. aaa.pl/aaa-bbb-ccc.html ?
      2. aaa.pl/aaa-ggg-hhh-ccce.html ? (czyli modyfikacja title'a)

• Przez Robbocop
      Po ciekawej lekturze tego https://raventools.com/studies/onpageseo/

Zastanawiam się mając pod opieką serwis mający ponad sto tysięcy unikalnych zdjęć (w ramach user generated content), jak do tego podejść bo nie wiem czy dobrze rozumiem żeby poza ALT-ami wstawiać w IMG także TITLE? Generowane automatycznie, więc pewnie oba znaczniki były by takie same... Jak myślicie?

Czytałem że kilka lat temu (chyba w 2012) np. Zgred odradzał duplikowanie tych znaczników.

Poza tym, w powyższym teście ciekawe info odnośnie posiadania strony w GWT, ale to może ktoś mądrzejszy założy wątek w tej kwestii...