Skocz do zawartości

[Startup] GoodContent.pl - platforma copywriterska


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że zlecenia są na tapecie - dodam i ja taki "kwiatek": zlecenie nr 112213: zlecenie preclowe, a wymogi, jak na świetnej jakości zaplecze, a nawet tekst tematyczny. Rozumiem: poprawność stylistyczna i brak błędów ortograficznych, ale reszta?

 

1.jpg

2.jpg

10 godzin temu, Marcink54 napisał:

 

W związku z epidemią koronawirusa, kurs znaku bez spacji poszybował w dół ?

 

 

Do tego nie trzeba było epidemii

Edytowane przez jatosia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4000 zzs za 9.85 zł to jest kpina po prostu, patrząc na wymagania jakie ten Pan stawia. Dlatego od pewnego czasu pisanie na GC jest kompletnie nieopłacalne. Liczę, że ta sytuacja się zmieni i administracja jakoś ten problem rozwiąże. Dobrze by było też żeby więcej copy udzielało się na forum, bo jak na razie to w wąskim gronie sobie tutaj rozmawiamy, a więcej osób powinno sobie zdawać sprawę że pracuje za marne grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie orientuje się czy platforma zmusza do brania zleceń copywriterów?

Jeśli tak to jest problem, a jak nie to tak jak z ogłoszeniami i sprzedaży czegokolwiek... cena kosmiczna nikt nie kupuje i po problemie. Jak nie ma odzewu to zlecający będzie musiał coś z tym zrobić

  • Like 4

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yup, dawno nie widziałem tak mało zleceń. Szczerze mówiąc, to było pewne, że ta branża dostanie pierwsza, bo duża część firm już tnie koszty, żeby w ogóle przeżyć najbliższy okres. Jeszcze się wszystko dobrze nie rozpoczęło, a już część moich klientów ograniczyła mocno współpracę. Druga sprawa, wszyscy siedzimy w domu, piszemy więcej, to i zleceń mało i szybciej znikają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zidel94 napisał:

Liczę, że ta sytuacja się zmieni i administracja jakoś ten problem rozwiąże. Dobrze by było też żeby więcej copy udzielało się na forum, bo jak na razie to w wąskim gronie sobie tutaj rozmawiamy, a więcej osób powinno sobie zdawać sprawę że pracuje za marne grosze.

 

Wszyscy to powtarzamy od jakiegoś czasu. Może czas spróbować na fanpage FB?

https://www.facebook.com/pg/goodcontentpl/posts/

KamiX zachęca — tam pewnie jest większy odzew ;)

Edytowane przez Baba Jaga
dodanie linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jimmi napisał:

Ponieważ nie orientuje się czy platforma zmusza do brania zleceń copywriterów?

Jeśli tak to jest problem, a jak nie to tak jak z ogłoszeniami i sprzedaży czegokolwiek... cena kosmiczna nikt nie kupuje i po problemie. Jak nie ma odzewu to zlecający będzie musiał coś z tym zrobić

Owszem, piszemy tu dobrowolnie, jednak wszelkie uwagi dajemy "gratis" :-) Może kiedyś kilka osób zmądrzeje i jednak uzna, że żeby wymagać jakości, trzeba mieć:

1. realne wymagania, jak na konkretny rodzaj tekstów

2. chęć do odpowiedniej płatności.

Wątpię, żeby jakakolwiek kobieta znalazła jakieś znane perfumy za 1/10 dotychczasowej ceny, a pan - sportowiec uwierzył, że znane markowe buty sportowe (nowe!) można kupić za 50 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

rzeczywiście podaż zleceń spada, a popyt na teksty wzrósł i w naturalny sposób to wpływa na cenę.
Chcemy temu zaradzić, to co zrobimy w tym tygodniu to:

  • kampania mailingowa do wszystkich odbiorców tego forum, żeby korzystali z GoodContent (to dobra grupa docelowa, choć większość zamówień to teksty SEO)
  • przygotowaliśmy nowe funkcje dla klientów - czyli możliwość pobierania tekstów w formacie .DOC, a także grupy tekstów jako plik .ZIP i dodatkowo w formacie XML (dokładny opis wrzucę jutro)
  • to oznacza, że dzięki wprowadzeniu kodów do tekstów i plików XML mamy ofertę dla ecommerce (sklepy internetowe) i będzie w najbliższych tygodniach do nich kierowali promocję GoodContent.

Paweł Strykowski

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie na temat. Czy nie szwankuje wam automatyczna akceptacja po siedmiu dniach? Bo u mnie wisi zlecenie, które powinno już przejść pomimo tego, że zleceniodawca nie zwrócił na nie uwagi.

 

A co do wątku ze zleceniami. To tak. Nie przypominam sobie, żeby przewinęło się kiedykolwiek poniżej 50-100 w ciągu całego dnia. Dodam jeszcze, że stawki za długość tekstów niezwykle nieatrakcyjne i potencjalnie zmuszają do pracy za przysłowiową miskę ryżu. Z drugiej strony też nie mogę się zanadto dziwić. Zleceniodawca widzi, że prawie nie ma pracy, więc wystawia za 16pln teksty 6k znaków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, sxldsxxl napisał:

Przepraszam, że nie na temat. Czy nie szwankuje wam automatyczna akceptacja po siedmiu dniach? Bo u mnie wisi zlecenie, które powinno już przejść pomimo tego, że zleceniodawca nie zwrócił na nie uwagi.

 

A co do wątku ze zleceniami. To tak. Nie przypominam sobie, żeby przewinęło się kiedykolwiek poniżej 50-100 w ciągu całego dnia. Dodam jeszcze, że stawki za długość tekstów niezwykle nieatrakcyjne i potencjalnie zmuszają do pracy za przysłowiową miskę ryżu. Z drugiej strony też nie mogę się zanadto dziwić. Zleceniodawca widzi, że prawie nie ma pracy, więc wystawia za 16pln teksty 6k znaków...

 

Ostatnio szwankowała, ale zostało to naprawione. Czasami trzeba odczekać 7 dni i 1-2 h, wtedy system akceptuje. Jeśli chodzi o zlecenia to myślę, że do tej pory w dniu dzisiejszym pojawiło się już przynajmniej 50 zleceń tylko, że znikają praktycznie od razu z uwagi na to, iż w ogólnej puli (tych mało opłacalnych zleceń i czekających na napisanie od dłuższego czasu) jest coraz mniej tekstów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2020 o 17:39, Baba Jaga napisał:

 

Wszyscy to powtarzamy od jakiegoś czasu. Może czas spróbować na fanpage FB?

https://www.facebook.com/pg/goodcontentpl/posts/

KamiX zachęca — tam pewnie jest większy odzew ;)

 

No właśnie nie jest większy. Admini muszą pokazać ludziom na GC, że istnieje to forum i właśnie ta strona na FB, to odzew będzie większy. Wspomnieli widzę o mailingu - to też dobry pomysł. Mailing do wszystkich zarejestrowanych na GC o istnieniu forum i strony, bądź też mailing do copy z prośbą o nierealizowanie tekstów za najniższe stawki i zgłaszanie niezgodnych zleceń z wybraną kategorią. 

 

Z innej beczki kochani, mam pytanie odnośnie PITów 11. Dostaliście wszyscy? Nie dostałam od GC żadnego PITu. Miały być wysyłane zdaje się papierkowe, pocztą. Ja nic nie dostałam, a do tego dostałam maila od pani z innego portalu, na którym piszę i też PITy były wysyłane pocztą jako listy polecone, że mój PIT do nich wrócił, a do mnie nikt nie próbował niczego nawet dostarczyć, ani nie zostawiono w skrzynce awizo. Coś jest nie tak z pocztą. Zapomnieli o konieczności dostarczania poleconych przesyłek przez wirus? GC, nie musicie mi odsyłać z powrotem, jak wysłaliście i wam wróci, tylko wyślijcie mi na maila, bo poczta mi w tych warunkach tego nie dostarczy jak widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KamiX napisał:

 

No właśnie nie jest większy. Admini muszą pokazać ludziom na GC, że istnieje to forum i właśnie ta strona na FB, to odzew będzie większy. Wspomnieli widzę o mailingu - to też dobry pomysł. Mailing do wszystkich zarejestrowanych na GC o istnieniu forum i strony, bądź też mailing do copy z prośbą o nierealizowanie tekstów za najniższe stawki i zgłaszanie niezgodnych zleceń z wybraną kategorią. 

 

Z innej beczki kochani, mam pytanie odnośnie PITów 11. Dostaliście wszyscy? Nie dostałam od GC żadnego PITu. Miały być wysyłane zdaje się papierkowe, pocztą. Ja nic nie dostałam, a do tego dostałam maila od pani z innego portalu, na którym piszę i też PITy były wysyłane pocztą jako listy polecone, że mój PIT do nich wrócił, a do mnie nikt nie próbował niczego nawet dostarczyć, ani nie zostawiono w skrzynce awizo. Coś jest nie tak z pocztą. Zapomnieli o konieczności dostarczania poleconych przesyłek przez wirus? GC, nie musicie mi odsyłać z powrotem, jak wysłaliście i wam wróci, tylko wyślijcie mi na maila, bo poczta mi w tych warunkach tego nie dostarczy jak widzę...

Dostałam nawet 2: sprzed zmiany właściciela - na maila i od nowego właściciela pocztą tradycyjną, listem za potwierdzeniem odbioru i to już dość spory kawałek czasu temu, bo już się zdążyłam rozliczyć i US też oddał mi to, co nie jego ;)

Edytowane przez jatosia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności