Jump to content
GoodContent.pl

[Startup] GoodContent.pl - platforma copywriterska

Recommended Posts

8 godzin temu, WDK2 napisał:

Zlecenia wiszą właśnie przez stawki. W niektórych przypadkach nie opłaca się nawet czytać opisu, a co dopiero Google otwierać ;) Nie zgodzę się jednak z tym, że jest mało nowych. Spędzam na stronie trochę czasu i każdego dnia dochodzą dziesiątki, jeśli nie setki nowych zleceń, tyle że jak są za dobre pieniądze, to rozchodzą się jak świeże bułeczki. 

To chyba mam ogromnego pecha ostatnio, bo nie widuje tych setek nowych zleceń (oczywiście mam tu na myśli zlecenia za dobrą stawkę).

Edited by Zidel94

12 godzin temu, Ainee napisał:

Obserwując grupy na FB zauważyłam, że wiele osób bierze przynajmniej 10 zł netto za 1000 zzs. Na GC ze względu na prowizję i dużą ilość początkujących copy raczej takich stawek nie uświadczymy, chyba że w przypadku bardzo specjalistycznych tekstów. Dla mnie te 4-5 zł netto za 1000 zzs to już dużo, biorąc pod uwagę to, że taką ilość tekstu napiszę zazwyczaj w 10-15 minut. Ale dla kogoś, kto długo pracuje w branży i wycenia swoje teksty wyżej, może to być niewiele.

Stawek wyższych nie uświadczymy, bo to zleceniodawcy o nich decydują i korzystają z tego, żeby nie zapłacić dużo. Tu nie ma nic do rzeczy prowizja portalu czy początkujący copy. Powiedzmy, że ktoś zamawia 10 tekstów po 5 tys. zzs i że stawka to 10 zł/1000 zzs. Wtedy za 1 tekst wychodzi 50 zł, a za 10 już 500. Dla niektórych zleceniodawców to sporo kasy. Kiedy dadzą stawkę 5 zł/1000 zzs zapłacą już 250 zł czyli znacznie mniej. Ponadto dochodzi jeszcze to, że oni nie płacą tylko tej sumy, ale jeszcze dodatkowo VAT. W przypadku 500 zł, Vat wynosi 115 zł czyli zleceniodawca musi zapłacić ponad 6 stówek. Po prostu zleceniodawcy zamawiając teksty myślą tylko i wyłącznie o swoim budżecie i mają gdzieś, że dla copy to głodowa stawka. Niestety. Dla mnie też 4-5 zł jest ok, zwłaszcza przy większej ilości tekstów, ale na GC najczęściej są najniższe stawki. Wiele razy była mowa, że pomógłby podział na typy tekstów i minimalna stawka dla każdego typu. 

W dniu 12.12.2019 o 21:58, KamiX napisał:

Stawek wyższych nie uświadczymy, bo to zleceniodawcy o nich decydują i korzystają z tego, żeby nie zapłacić dużo. Tu nie ma nic do rzeczy prowizja portalu czy początkujący copy. 

Chodziło mi raczej o to, że świeżo zarejestrowani copy realizują zlecenia o niskich stawkach, a jeśli jakość ich tekstów jest dla zamawiających zadowalająca, to właśnie korzystają z takiej możliwości. Co do prowizji, to nie jest ona bardzo wysoka, lecz wpływa jednak na wysokość stawki netto w porównaniu do brutto.

Skoro copywriter z 3 zł brutto dostaje netto 1,74 zł (58%), podatek dochodowy to ok. 13,5% (wiadomo, że 17%, ale odliczając koszty przychodu 20% wychodzi od całej sumy jakieś 13,5%), prowizja GC to 17,5%, to gdzie podziewa się pozostałe 11%? Wychodzi na to, że podatek VAT od obrotu płaci w połowie jeszcze dodatkowo copy ze swojej pensji, a nie w całości zamawiający teksty klient - dlaczego to copy jest obarczony tymi kosztami? Mało to znika mu po drodze?

• Like 1

Napisałem kilka artykułów specjalistycznych za 4zł/1k znaków. Wszystkie moje zostały odrzucone z powodu "niskiej wartości merytorycznej", przy czym zamawiający w "zastrzeżeniach" przyznaje, że i tak opublikował sobie ten artykuł po przeredagowaniu. W tej cenie to nawet zapleczowego nie powinien dostać, a nie dość że wybrzydza, to jeszcze wziął i nie zapłacił. Mam jedynie kilka zaufanych osób, którym piszę teksty i wiem, że za nie płacą. Jak tylko osiągnę próg wypłaty, to zwijam się z tego miejsca. Takiego wyzysku jeszcze w życiu nie widziałem.

Edited by TechWorld

5 godzin temu, TechWorld napisał:

Napisałem kilka artykułów specjalistycznych za 4zł/1k znaków. Wszystkie moje zostały odrzucone z powodu "niskiej wartości merytorycznej", przy czym zamawiający w "zastrzeżeniach" przyznaje, że i tak opublikował sobie ten artykuł po przeredagowaniu. W tej cenie to nawet zapleczowego nie powinien dostać, a nie dość że wybrzydza, to jeszcze wziął i nie zapłacił. Mam jedynie kilka zaufanych osób, którym piszę teksty i wiem, że za nie płacą. Jak tylko osiągnę próg wypłaty, to zwijam się z tego miejsca. Takiego wyzysku jeszcze w życiu nie widziałem.

No to już jest przegięcie... Takie rzeczy trzeba zgłaszać do Administracji i Admini powinni zająć się blokowaniem takich typów, żeby już więcej zleceń nie dodawali...

• Like 2

7 godzin temu, TechWorld napisał:

Zgłaszasz do administracji. Takie wykorzystanie jest bezprawne. No i proponuje na forum podać dane tej osoby, co by się inni nie nacięli.

Edited by Zidel94
  • Like 1

Dokładnie, trzeba zgłosić. I na przyszłość nie brać takich zleceń, bo skoro ktoś daje taką stawkę za tekst specjalistyczny, to widać, że będzie cwaniakiem... :( 

W dniu 17.12.2019 o 12:16, TechWorld napisał:

Taka praktyka, jaką opisuje (odrzucenie i wykorzystanie tekstu to faktycznie chamska kradzież w biały dzień. Mam nadzieję, że to przypadek pojedynczy. Pisze tu już prawie 2 lata i nigdy czegoś takiego nie uświadczyłam. Mam nadzieję, że sprawa już została zgłoszona do GC

Czy Wy również w ostatnim czasie nie otrzymujecie e-maili o zaakceptowaniu tekstu lub otrzymujecie tylko niektóre? Mam ten problem od ponad miesiąca – maile raz przychodzą, a raz nie; o stanie tekstów dowiaduję się dopiero w archiwum. Dotyczy to także maili o poprawkach – przynajmniej raz nie dotarło do mnie takie powiadomienie, jedynie brak możliwości zarezerwowania nowego tekstu uświadomił mnie o czekającej poprawce.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By uportal
      Zapraszam do współpracy wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem uczciwego, terminowego, oraz rzetelnego copywritera z blisko 10 letnim doświadczeniem.
      Moje artykuły cechuje dobrze dobrany temat, wiedza która jest w nich zawierana, oraz chwytliwy temat, nagłówek, jak i sformatowana treść, która ma przyciągać klienta/widza nawet po kilku latach. Współpracuje z zaufaną grupą copywriterską, dzięki czemu wykonujemy zlecenia szybko i rzetelnie, przekazując sobie tematy według własnych zainteresowań i doświadczenia (dzięki temu teksty są realizowane o wiele szybciej i mają należytą wartość!). Termin ustalany jest indywidualnie (wykonuje również szybkie realizacje typu ASAP lub realizacje weekendowe).

Chętnie wykonam zlecenia dużych ilości (mamy doświadczenie w wykonywaniu realizacji 100 i 200 tysięcy znaków miesięcznie dla pojedynczych klientów).
      Wykonuję wszystkie typy tekstów pisanych. Potrzebujesz większej ilości tekstów miesięcznie? Napisz, ustalimy indywidualną, preferowaną cenę! 

Wykonuję takie realizacje jak:

- content marketing (artykuły sponsorowane)
      - artykuły tematyczne
      - artykuły preclowe
      - artykuły SEO (z uwzględnieniem na życzenie klienta dowolnej ilości fraz i ich natężenia w tekście)
      - opisy produktów, usług
      - inne realizacje pisane (proszę o kontakt, jeśli potrzebujecie Państwo indywidualnej oferty)

Na wszystkie usługi wystawiam faktury bez VAT

Kontakt i dane firmy:
      Web Positions
      Marcin Komorowski
      Wróbla 68/9
      20-719 Lublin
      NIP: 7123185561

webpositions@biznespoczta.pl
      Tel: 786-013-285
    • By Normx
      Dzień dobry

Jestem doświadczonym copywriterem, który działa w branży od długiego czasu. Współpracowałem z wieloma klientami przy różnych projektach. Dzięki temu posiadam wiedzę na temat tworzenia treści dostosowanych do potrzeb. Tworzyłem również teksty w ramach kampanii content marketingowych. 

Tworzę zarówno teksty seo, zapleczowe, opisy produktów, jak teksty specjalistyczne. Stawki zaczynają się już od 5 zł netto za 1000 zzs.

Rozliczenie na podstawie faktury VAT. 

Zapraszam do kontaktu pod adresem email: kontakt@twojcopywriter24.pl (dla zainteresowanych mogę podesłać przykłady moich realizacji).

Dane firmy:
      Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości "Twój StartUp"
      ul. Żurawia 6/12, lok. 766
      00-503 Warszawa
      NIP: 5213641211
    • By seo-synonimy
      [Wykonam] Zlecenia na synonimy/teksty SEO! [PL i ENG] Tanio, precyzyjnie i szybko

Dzień dobry!
      Dziękuję za zainteresowanie moim ogłoszeniem. Jako doświadczony copywriter chętnie podejmę się realizacji zleceń dotyczących tworzenia treści - pisania nowych, unikalnych i zoptymalizowanych tekstów na: strony firmowe/sklepy (opisy kategorii i produktów), pod zaplecza SEO, na witryny typu landing page, na portale (artykuły sponsorowane), blogi, wizytówki firmowe lub teksty reklamowe z najróżniejszymi słowami (frazami) kluczowymi. Dostarczam zoptymalizowane teksty pod wskazane w zleceniu słowa kluczowe, z odpowiednim formatowaniem, nagłówkami i nasyceniem oraz odmianami fraz (istnieje również możliwość zamówienia researchu fraz pod artykuły/stronę).
      Specjalizuję się również w synonimizacji (teksty z klamrami pisane od podstaw lub dodawanie synonimów do przesłanych przez Klienta artykułów, możliwe wielokrotne zagnieżdżanie) i redagowaniu/optymalizacji gotowych tekstów. Piszę artykuły w języku polskim i angielskim - również synonimy. Wszystko na potrzeby oraz pod dyktando klienta. Zapewniam fachowość, profesjonalizm i terminowość.
      Gwarantuję rzetelne podejście do tematu oraz szybkość wykonania zleceń za rozsądne pieniądze. Szukam zamówień pojedynczych lub stałej współpracy. Copywritingiem zajmuję się zawodowo, w branży od 2008 roku.

Realizuję zlecenia na:

- opisy produktów, kategorii i firm (teksty na strony firmowe i sklepy internetowe),
      - teksty wyższej jakości (poradniki, recenzje, artykuły blogowe/branżowe),
      - artykuły sponsorowane i reklamowe,
      - wpisy do katalogów, wpisy na blogi, teksty na fora internetowe,
      - zwykłe teksty (precle),
      - teksty na zaplecza SEO,
      - teksty na e-mail (newsletter),
      - teksty w języku angielskim (zarówno teksty zapleczowe, jak i firmowe/wyższej jakości),
      - synonimy (dodawanie synonimów do gotowych tekstów lub tworzenie tekstów z synonimami od podstaw, również wielokrotnie zagnieżdżonych; synonimy w języku PL i ENG),
      - tłumaczenia z języka angielskiego na polski i odwrotnie,
      - pisanie newsów i ich publikacja, prowadzenie blogów,
      - opowiadania, e-booki,
      - redagowanie tekstów, przygotowywanie napisanych tekstów pod kątem kampanii SEO (optymalizacja gotowych tekstów).

Cechuje mnie:

- komunikatywność,
      - dyspozycyjność,
      - terminowość,
      - profesjonalizm,
      - doświadczenie,
      - kreatywność (nie boję się żadnego tematu, piszę unikalne, ciekawe teksty zarówno poradnikowe, jak i wpisy na strony firmowe i opisy produktów a także teksty na potrzeby SEO – dla mnie każde zlecenie to nowe wyzwanie),
      - precyzja i dokładność synonimizacji tekstów (każdy synonim jest gruntownie sprawdzany, aby idealnie pasował do kontekstu zdania i całego tekstu – w efekcie po wygenerowaniu tekst jest logiczny i spójny),
      - dbanie o unikalność i dokładność realizacji zleceń (piszę teksty tylko i wyłącznie unikalne, spełniające wszystkie wymagania Zamawiających).

W ofercie również tworzenie stron w oparciu o CMS (WordPress), publikacja i optymalizacja gotowych artykułów, administracja witryn, audyty SEO, wdrożenia optymalizacyjne SEO i wiele więcej!

Zapraszam do kontaktu na e-mail: damian@seo-synonimy.pl w celu zapoznania się z cennikiem oraz portfolio a także przetestowania moich umiejętności. Przy większych zamówieniach lub dla stałych Klientów udzielam atrakcyjne rabaty! Zapraszam do współpracy - Damian.

• By bori79
      Wykonam teksty na zaplecza w oparciu o konkretne źródła wiedzy. Teksty będą napisane zgodnie ze sztuką seo.
      Mogę pisać bezpośrednio w surferseo na zlecenie klienta.

Cena 5 zł netto/ 1000 znaków

Preferowane tematyki: turystyka, nieruchomości i wnętrza, finanse

Rozliczenie: F-VAT

"SEO-Usługi" Krzysztof Borwik
      ul. Wieniawskiego 34
      51-611 Wrocław
      NIP: 898-178-35-65

KONTAKT:
      krzysztof@borwik.pl
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy