Skocz do zawartości

Budowanie zaplecza


cashmajster

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

@Frankiejojo, Główna Ci się zaindeksowała. Reszty Google nie indeksuje bo są tam treści niskiej jakości.

Masz tam simple Page z treścią, która występuja na wielu stronach i jakieś 3 podstrony, które zawierają treśc udostępnioną już na wielu innych stronach internetowych ;).

 

@marcin89, zaplecze to jest spory wydatek mimo wszystko, wliczając domenę, hosting trzeba jeszcze treści i to dobre treści. Do tego konieczne jest linkowanie tego zaplecza. Według mnie jeśli stawiać to tylko takie, które samo w sobie wniesie wartość dla użytkowników i będzie wstanie zarobić na swoje utrzymanie ;).

Edytowane przez Suchjy

baner-seostationv2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mam pytanie podobne jak wyżej, ale nie do końca. 

 

W jakiejś tam części początki budowania zaplecza oparłem na blogach, pozakładałem ich jakoś 8 i teraz pytanie, czy warto tracić czas na pisanie tam co raz artykułów z nowymi linkami, czy lepiej już zostawić ze 3 artykuły, 6-7 linków do swojej strony i albo szukać nowych blogów, albo zająć się pozyskiwaniem linków w inne sposoby? Ile blogów warto na początek założyć?

Into the Shadows :: Niekomercyjna i prywatna strona, na której znajdziesz opuszczone miejsca w Europie oraz opuszczone miejsca w Polsce. Mój prywatny blog podróżniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaplecze powinno być przede wszystkim fest podlinkowane.

 

Byłbym raczej za tym, żeby pozdejmować daty publikacji z zaplecza i w miarę możliwości, sukcesywnie linkować posty, które mają wszyte linki do docelowej.

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@n0timportant przeczytałem cały ten temat od deski do deski już 2 razy więc krótko napiszę Ci czego się dowiedziałem:

 

Nie ma jednej recepty i odpowiedzi na to czy starczy 8 czy 80 blogów pod zaplecze. Każdy przypadek jest inny i zależy od wielu czynników: pozycjonowanych fraz, konkurencji, itd... 

 

Testuj! Może dla Ciebie starczy te 8 blogów, jak poczekasz trochę czasu i dobrze je podlinkowałeś to może starczy a jak nie to albo zakładaj kolejne albo rozbudowuj te istniejące. Idź w kierunku tego co zadziała.

 

Na pewno nikt Ci tutaj z fusów nie wywróży czy Twoje zaplecze jest wystarczające nie znając kontekstu "środowiska" w którym pozycjonujesz. Nie ma gotowych recept i odpowiedzi na tego typu pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@n0timportant przeczytałem cały ten temat od deski do deski już 2 razy więc krótko napiszę Ci czego się dowiedziałem:

 

Nie ma jednej recepty i odpowiedzi na to czy starczy 8 czy 80 blogów pod zaplecze. Każdy przypadek jest inny i zależy od wielu czynników: pozycjonowanych fraz, konkurencji, itd... 

 

Testuj! Może dla Ciebie starczy te 8 blogów, jak poczekasz trochę czasu i dobrze je podlinkowałeś to może starczy a jak nie to albo zakładaj kolejne albo rozbudowuj te istniejące. Idź w kierunku tego co zadziała.

 

Na pewno nikt Ci tutaj z fusów nie wywróży czy Twoje zaplecze jest wystarczające nie znając kontekstu "środowiska" w którym pozycjonujesz. Nie ma gotowych recept i odpowiedzi na tego typu pytania.

 

Oczywiście, że nie ma gotowej recepty i nie o taką receptę pytałem :-)

 

Interesowało mnie, czy bardziej skupić się na rozbudowywaniu blogów (lub tworzeniu ich dużej ilości z małą ilością treści), czy może na pisaniu na forach - jak bardziej doświadczeni użytkownicy rozkładają swój czas.

Into the Shadows :: Niekomercyjna i prywatna strona, na której znajdziesz opuszczone miejsca w Europie oraz opuszczone miejsca w Polsce. Mój prywatny blog podróżniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. Podbijam, może komuś jednak będzie się chciało odpowiedzieć na powyższe :-)

 

2. Przy okazji zadam jeszcze jedno pytanie, które mnie ciekawi: wyczytałem już, że nie bardzo opłaca się linkować do podstron serwisu, chyba że chcemy wypromować jakąś konkretną stronę, nie cały portal. Czy to na pewno prawda? Myśląc logicznie to jednak powinno się dla google liczyć, że ludzie masowo udostępniają podstrony danego serwisu. Jeśli jednak się liczy, to jak bardzo?

 

Prowadzę serwis, który na interesującą mnie frazę jest obecnie na 12 miejscu i co najmniej połowa linków, które zrobiłem, prowadzi do przeróżnych podstron, co wynika z tematyki strony - opisuję historie przeróżnych miejsc i jak wrzucam linka np. gdzieś gdzie opisują dany obiekt, to dość trudno wrzucić link do strony głównej i napisać, że "gdzieś tam" jest to miejsce, tylko sobie poszukaj.. Jednak jeśli takie linki nie mają większego sensu do promowania całego serwisu, to będę jednak musiał trochę zmienić swoją amatorską 'strategię'. :-)

Into the Shadows :: Niekomercyjna i prywatna strona, na której znajdziesz opuszczone miejsca w Europie oraz opuszczone miejsca w Polsce. Mój prywatny blog podróżniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxPan, czyżby kroił się kolejny banik? :D

 

@n0timportant,

 

W odpowiedzi na Twoje pytanie:

 

1) Każda podstrona - zarówno główna serwisu, kategorii, podkategorii, czy zwykłe strony mają (wedle normalnych planów) przypisane frazy - linkujesz je w zależności, co chcesz wbijać

 

2) Oczywiście, że linkujesz wszystko, a nie tylko główną - to akurat, za przeproszeniem, głupiutkie pytanie - podstawą linkowania jest symulowanie naturalności. Weź to po prostu na czystą logikę - czy wyobrażasz sobie sytuację (poza stronami, które mają wyłącznie 1 stronę główną lub innych wyjątkach) gdzie naturalnie wszystkie linki w ilości xxxxx (wybierz sobie liczbę) przez xxxxx czasu (powiel) prowadzą do 1 podstrony? No chyba raczej nie...

 

3) Chcesz, by Ci podawać nieco za wiele na tacy - testuj. To absolutna podstawa. Dla przykładu - w 1 branży współczynnik EMA na frazę wynosi x, podczas gdy w innej jest już xx. Jak jest u Ciebie? Z powietrza nikt nie wywróży. To samo z Twoim zapleczem. Jak do tej pory dobrze rozprowadzałeś linki - w naturalny, wskazany przez Wuja sposób.

 

4) Na co poświęcać czas - blogi, czy fora? Odpowiedź: na obie czynności + inne. Pamiętaj, że naturalność to także rodzaj miejscówek (zbadaj podstawy). Fora i blogi liczone są jako oddzielne spoty. Jeśli Twoje linki będą prowadzić masowo wyłącznie z blogów/for - nie będzie to zbyt naturalne, nie uważasz?

 

5) "Wyśpiewałem" Ci sporo. Przeczytaj, wyciągnij lekcje. Testuj. Działaj. To prosty klucz do sukcesu. 

 

GL and HF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie upewniasz mnie, że jako tako na dobrej drodze jestem - to jest pierwszy serwis, który staram się wypromować, stąd czasem głupie pytania związane z 'przecieraniem szlaków' :-) Dzięki za odpowiedzi, wiadomo, że nikt nie będzie się dzielił całą wiedzą gdziekolwiek i z byle kim. Tak więc wracam do testowania i działania :-)

  • Like 1

Into the Shadows :: Niekomercyjna i prywatna strona, na której znajdziesz opuszczone miejsca w Europie oraz opuszczone miejsca w Polsce. Mój prywatny blog podróżniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

przymierzam się do budowy zaplecza, frazy raczej lokalne, dlatego wymyśliłem sobie taki schemat:

1 domena -> portal o mieście, które mnie interesuje

1 domena -> subdomena -> konkretna usługa1 w tym mieście

1 domena -> subdomena -> konkretna usługa2 w tym mieście

1 domena -> subdomena -> konkretna usługa3 w tym mieście itd.

 

2 domena -> portal o mieście, które mnie interesuje

2 domena -> subdomena -> konkretna usługa1 w tym mieście

2 domena -> subdomena -> konkretna usługa2 w tym mieście

2 domena -> subdomena -> konkretna usługa3 w tym mieście itd.

 

Cały czas subdomeny w obrębie jednej domeny i odwrotnie, ponieważ strony są powiązane. Każda z domen i jej subdomeny są w obrębie 1 IP.

 

Cały czas linkuję z zewnątrz do subdomen oraz samej domeny. Takich domen będzie docelowo kilka, a potem z głównej domeny z miastem wyprowadzam linka do strony pozycjonowanej na konkretne miasto.

 

Czy to dobre rozwiązanie? Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie chcesz uzyskać? Takie linkowanie [subdomena » domena nadrzędna i odwrotnie] jest interpretowane przez algo, jak linkowanie wewnętrzne. A jakby dodać do tego jeszcze fakt, że subdomena nie dziedziczy autorytetu domeny nadrzędnej, to jest to rozwiązanie totalnie nieefektywne.

  • Like 1

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę uzyskać mocne zaplecze na dane miasto. W obrębie tego zaplecza chciałbym stworzyć np subdomenę, uslugi elektryczne.miasto.pl, żeby potem z tej subdomeny wyprowadzić link do strony docelowej, którą będę pozycjonował. W takim razie jaką strukturę powinno mieć to zaplecze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności