Jump to content

Recommended Posts

@MaxPan, czyżby kroił się kolejny banik? :D

@n0timportant,

W odpowiedzi na Twoje pytanie:

1) Każda podstrona - zarówno główna serwisu, kategorii, podkategorii, czy zwykłe strony mają (wedle normalnych planów) przypisane frazy - linkujesz je w zależności, co chcesz wbijać

2) Oczywiście, że linkujesz wszystko, a nie tylko główną - to akurat, za przeproszeniem, głupiutkie pytanie - podstawą linkowania jest symulowanie naturalności. Weź to po prostu na czystą logikę - czy wyobrażasz sobie sytuację (poza stronami, które mają wyłącznie 1 stronę główną lub innych wyjątkach) gdzie naturalnie wszystkie linki w ilości xxxxx (wybierz sobie liczbę) przez xxxxx czasu (powiel) prowadzą do 1 podstrony? No chyba raczej nie...

3) Chcesz, by Ci podawać nieco za wiele na tacy - testuj. To absolutna podstawa. Dla przykładu - w 1 branży współczynnik EMA na frazę wynosi x, podczas gdy w innej jest już xx. Jak jest u Ciebie? Z powietrza nikt nie wywróży. To samo z Twoim zapleczem. Jak do tej pory dobrze rozprowadzałeś linki - w naturalny, wskazany przez Wuja sposób.

4) Na co poświęcać czas - blogi, czy fora? Odpowiedź: na obie czynności + inne. Pamiętaj, że naturalność to także rodzaj miejscówek (zbadaj podstawy). Fora i blogi liczone są jako oddzielne spoty. Jeśli Twoje linki będą prowadzić masowo wyłącznie z blogów/for - nie będzie to zbyt naturalne, nie uważasz?

5) "Wyśpiewałem" Ci sporo. Przeczytaj, wyciągnij lekcje. Testuj. Działaj. To prosty klucz do sukcesu. 

GL and HF

• Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

PAQ ci próbuje tłumaczyć, nic nie daje,  wiec napiszę żołnierskimi słowami; G ma wy&ebane na taki plankton spamerski, takie działanie jak wyśledzenie właściciela 10 zapleczówek , zajęłoby cen

Problem taki że 99,99 osób piszący tu o zapleczach mówi o 10-20-50 szt a przy takich ilościach to wszytko nie ma znaczenia bo postawić tyle zapleczówek można na szared gdzie na tym samym IP stoi jeszc

I na tym blogu wypowiadał się "Expert z Google" ? Czy chodzi Tobie "Expert od Google"? Bo takich ekspertów mamy cale forum, polowe postów w dziale dowcipy to ich eksperckie badania.

Posted Images

W takim razie upewniasz mnie, że jako tako na dobrej drodze jestem - to jest pierwszy serwis, który staram się wypromować, stąd czasem głupie pytania związane z 'przecieraniem szlaków' :-) Dzięki za odpowiedzi, wiadomo, że nikt nie będzie się dzielił całą wiedzą gdziekolwiek i z byle kim. Tak więc wracam do testowania i działania :-)

• Like 1

Into the Shadows :: Niekomercyjna i prywatna strona, na której znajdziesz opuszczone miejsca w Europie oraz opuszczone miejsca w Polsce. Mój prywatny blog podróżniczy.

Cześć,

przymierzam się do budowy zaplecza, frazy raczej lokalne, dlatego wymyśliłem sobie taki schemat:

1 domena -> portal o mieście, które mnie interesuje

1 domena -> subdomena -> konkretna usługa1 w tym mieście

1 domena -> subdomena -> konkretna usługa2 w tym mieście

1 domena -> subdomena -> konkretna usługa3 w tym mieście itd.

2 domena -> portal o mieście, które mnie interesuje

2 domena -> subdomena -> konkretna usługa1 w tym mieście

2 domena -> subdomena -> konkretna usługa2 w tym mieście

2 domena -> subdomena -> konkretna usługa3 w tym mieście itd.

Cały czas subdomeny w obrębie jednej domeny i odwrotnie, ponieważ strony są powiązane. Każda z domen i jej subdomeny są w obrębie 1 IP.

Cały czas linkuję z zewnątrz do subdomen oraz samej domeny. Takich domen będzie docelowo kilka, a potem z głównej domeny z miastem wyprowadzam linka do strony pozycjonowanej na konkretne miasto.

Czy to dobre rozwiązanie? Co myślicie?

Co konkretnie chcesz uzyskać? Takie linkowanie [subdomena » domena nadrzędna i odwrotnie] jest interpretowane przez algo, jak linkowanie wewnętrzne. A jakby dodać do tego jeszcze fakt, że subdomena nie dziedziczy autorytetu domeny nadrzędnej, to jest to rozwiązanie totalnie nieefektywne.

• Like 1

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Chcę uzyskać mocne zaplecze na dane miasto. W obrębie tego zaplecza chciałbym stworzyć np subdomenę, uslugi elektryczne.miasto.pl, żeby potem z tej subdomeny wyprowadzić link do strony docelowej, którą będę pozycjonował. W takim razie jaką strukturę powinno mieć to zaplecze?

• 1 month later...

Tak, domeny pl mogą być rejestrowane na jedną osobę, choć przy większej skali przedsięwzięcia sugeruję wybór kilku rejestratorów. Jeżeli będziesz miał 300 domen zarejestrowanych np. w OVH, i wszystkie one będą linkowały do jednej strony, to to nie jest zbyt "naturalne". Wtedy warto to rozbić na kilka firm rejestrujących domeny po kilkanaście-kilkadziesiąt domen.

@Młynek - masz jakiegoś case'a?

Prawda jest taka, że algorytm takich danych nie powiąże, a dla ktosia z SQT to, kto tam figuruje w rejestratorze domen, albo jaki jest DNS sewera, jest bez znaczenia; jeśli moderator ma z jakichś powodów ma ubić zaplecze, to i tak ubije.

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Prawda jest taka, że algorytm takich danych nie powiąże

Sądzę że są to najłatwiej dostępne dane jakimi Google może dysponować  w ich walce z pozycjonerami. Nie uważam przy tym że od razu kosza każde zaplecze, z różnych powodów mogą tego czasami nie zrobić.

Edited by Lars

Dane domen *.pl są domyślne ukryte więc jak ma je powiązać? Oczywiście nie zakładam układu o przekazywanie danych. Generalnie ja uważam, że SQT nie sprawdza takich danych, a jakość strony. Algo sprawdza pewnie te dane ale nie może na podstawie takich danych od razu upieprzyć strony, takie jest moje zdanie. Jakby uwalali w taki sposób to by pozbyli się wartościowych stron. Ofc. mogę się mylić.

• Like 1

Dajcie spokój z tymi spiskowymi teoriami. Zazwyczaj najbardziej "ukrywają" zaplecza te osoby co maja ich 20 szt. Ten co generują tysiącami da dane prywatne dla domeny krajowej lub ukryje za danymi rejestratora w przypadku domen globalnych i tyle.

• Like 2

re287am9.jpg

Zależy o czym mówimy. Jedna rzecz to rejestrator, druga IP, trzecia dns-y, czwarta who is, piąta data rejestracji domen. O ile z danymi who is można się zastanawiać - chociaż należy wziąć pod uwagę że Google jest rejestratorem domen, no to 500 domen z takimi samymi dns-ami i ip i zarejestrowane tego samego dnia może zainteresować SQT a dla algo trudne do wykrycia nie jest. Przecież od czasu do czasu są koszone zaplecza, trudno uwierzyć żeby nie korzystali z podstawowych i dostępnych powszechnie danych.

Oczywiście bardzo chciałbym sie mylić. Wolałbym uniknąć tych wszystkich utrudnień przy budowaniu zaplecz.