Skocz do zawartości

Budowanie zaplecza


cashmajster

Rekomendowane odpowiedzi

@kevin19x tak jak było powiedziane forma ma być różna i blog z paroma wpisami i  rozbudowany blog czy strona firmowa, forum im więcej różnorodności tym lepiej.

linkowanie też dobre im więcej różnorodności tym lepiej, czyli na wszystko co wymieniłeś.

  • Like 3

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że teraz pracuje jako ktoś w rodzaju pozycjonera mam plan stworzyć bloga oraz zaplecze. Bloga bezpośrednio podłączonego do głównej strony i zaplecze podłączone do bloga. Chcę zbudować silny link, który da mojej stronie dobrego kopa. Wydaje mi się że jedne taki link da zdecydowanie więcej niż 100 słabych.

 

Początkujący pozycjoner, który zaczyna karierę :D Rzucony chyba na głęboką wodę mam nadzieje, że się w niej nie utopię. Zapraszam na jedną ze stron którą się zajmuję. Może akurat wy potrzebujecie materiałów korkowych :D Tutaj! Tutaj! lub Tutaj !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten temat wpadam trochę w mieszane uczucia. Pierwsze posty są z 2006 roku więc nie bardzo wiem czego się już trzymać i wszystko zaczyna mi się już mieszać więc proszę o wyjaśnienie wątpliwości:

Czy dobrym pomysłem będzie poniższy plan (strona firmowa, którą chcę wypozycjonować zajmuje się stolarką okienną)

- Początkowo zamierzam utworzyć 3-4 blogi na WordPressie na różnych ip(poszukam domen już trochę podlinkowanych) w podobnej tematyce. Ile linków do zaplecza w pierwszym miesiącu polecacie umieścić (dla każdej strony) aby nie groził mi filtr google. Czy najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzenia, gdzie czołówka z G się linkuje ? Anchor, a czysty link ma taką samą wartość czy do każdego linku należy też napisać odpowiednio długi post/komentarz?

- Dodać po kilkanaście wpisów przez dłuższy okres (na każdego bloga planuję dodawać 2-3 artykuły tygodniowo)

-Posiadam strony typu kwejk gdzie generuje około 100k wyświetleń dziennie. Czy jeżeli podlinkuję taką stronę to linki do strony docelowej z takich stron mają dużą wartość ? Na stronie znajdują się wyłącznie obrazki, 0 tekstu ale mam możliwość wstawienie źródła, stworzenie 'ala' artykuł¨.

-Po 2 miesiacach zamierzam umieszczać w artykule backlinki do głównej strony.

 

Proszę o doradzenie co byście pozmieniali, na praktyce człowiek się uczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Moriarty napisał:

Taktyka jak taktykA - najlepiej ją przetestować. Wydaje się dobra ale założenia to nie realizacja. Linki z kwejków jak one są podlinkowane to dobry pomysl.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Póki co nie są podlinkowane nigdzie oprócz facebooka :/ Ile linków dziennie / tygodniowo polecasz dodać aby miało to dość mocną moc ? Czy linkowanie w Social Media ma również moc ? (tam dodawanych jest około 20 linków dodawanych dziennie do poszczególnych postów)

Właśnie sprawdziłem to pod główny keyword jestem w top 2, zaraz po jebzdzidy :o 

Strona według Moz'a ma PA 17 oraz DA 4, nie orientuję się za bardzo czy to dobre statystyki czy złe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie w sprawie budowania zaplecza i domen.

1. Jeżeli prowadzę bloga na darmowych serwisach to ma znaczenie, że te np. 3 blogi założone są na ten sam adres e-mail, czyli jedno konto? Czy każdy powinien być prowadzony na oddzielnym koncie? Czy przy takich ilościach nie ma to żadnego znaczenia?

 

2. Przeczytałem tu odnośnie domen. Ktoś radził, aby domeny były kupione na różne osoby - czy to rzeczywiście może mieć znaczenie. Dodam, że nie mówię tu o sytuacji kiedy zakupujemy 100 domen, ale dajmy na to 20. :) Chciałem napisać 10, ale zorientowałem się, że na "prawdziwe" potrzeby mam ich ponad 10.

 

3. Czy można skutecznie pozycjonować na (nie ma dużej konkurencji) za pomocą bezpłatnych blogów? Wiem, czytałem nie raz - jak nie spróbuję to nie będę wiedział, ale ostatecznie nie wiem, w którym kierunku iść z tym tematem. Inwestować w domeny, serwery dla kilku swoich stron. Mam tu dylemat. Zastanawiam się też, czy tworzenie takich blogów nie jest po prostu stratą czasu, jeżeli można to zrobić szybciej, sprawniej, stawiając i obsługując 50 stron zapleczowych, korzystając z jakiegoś narzędzia.

 

Z góry dziękuję za wyrozumiałość.

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką Warszawa - Poddasza i stropy. 

https://docieplanie-poddaszy.pl/  a może wybierz sobie coś pożytecznego na https://szlabany24.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pod SEO nie ma to znaczenoa ale zwieksza ryzyko bana jeżeli łamie to regulamin.
2. Raczej małe dla 10 domen, nie chodzi o kupno a o rejestrowane dane.
3. Tak ale zależy od domen na których są katalogi.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

1. Pod SEO nie ma to znaczenoa ale zwieksza ryzyko bana jeżeli łamie to regulamin.
2. Raczej małe dla 10 domen, nie chodzi o kupno a o rejestrowane dane.
3. Tak ale zależy od domen na których są katalogi.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Moriarty napisał:

1. Pod SEO nie ma to znaczenoa ale zwieksza ryzyko bana jeżeli łamie to regulamin.
2. Raczej małe dla 10 domen, nie chodzi o kupno a o rejestrowane dane.
3. Tak ale zależy od domen na których są katalogi.

 

Dzięki.

 

1. Czy mówisz tu o regulaminie konkretnego operatora blogów? Z tego co widzę, to oni sami dają możliwość zakładania kolejnych blogów, dla tego samego użytkownika, więc chyba nie ma z tym problemu. Oczywiście mówię tu sytuacji, gdzie na tych blogach autentycznie znajdują się inne teksty, poruszane są zupełnie inne tematy.

 

2. Co rozumiemy przez "rejestrowane dane". Jeżeli kupuję coś jako firma to otrzymuje fakturę, właścicielem jest więc jakaś osoba. Czy istnieje możliwość, żeby na jakimś etapie podawać jakieś inne dane - i co ma oznaczać inne dane? czy mówimy tu fikcyjnych nazwiskach?

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką Warszawa - Poddasza i stropy. 

https://docieplanie-poddaszy.pl/  a może wybierz sobie coś pożytecznego na https://szlabany24.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2017 o 13:47, Toto napisał:

Dzięki.

 

1. Czy mówisz tu o regulaminie konkretnego operatora blogów? Z tego co widzę, to oni sami dają możliwość zakładania kolejnych blogów, dla tego samego użytkownika, więc chyba nie ma z tym problemu. Oczywiście mówię tu sytuacji, gdzie na tych blogach autentycznie znajdują się inne teksty, poruszane są zupełnie inne tematy.

 

Owszem, daja mozliwosc. Ale jesli podpadnie im jedno konto to moga usunac ci wszystko co na nim masz. Darmowe hostingi to fajna opcja na drugi rzad zaplecza, ale nie nalezy sie do nich przywiazywac zbyt emocjonalnie bo jak wszystko co jest za darmo moze w kazdej chwili wyparowac.

 

Dnia 19.07.2017 o 13:47, Toto napisał:

 

2. Co rozumiemy przez "rejestrowane dane". Jeżeli kupuję coś jako firma to otrzymuje fakturę, właścicielem jest więc jakaś osoba. Czy istnieje możliwość, żeby na jakimś etapie podawać jakieś inne dane - i co ma oznaczać inne dane? czy mówimy tu fikcyjnych nazwiskach?

 

Rejestrujac domeny .pl musisz zwykle podac PESEL (OVH tego nie wymaga). Nie rejestruj wszystkiego "na firme". Mozesz rejestrowac jako osoba prywatna na siebie, na kuzyna, ciocie, tescia, babcie itp. Co nie oznacza wcale, ze jedna domena na jedna osobe. To juz bylaby paranoja.

Artscape - tworzenie stron www | Pomóż Szajce Szarego Wilka: https://pomagam.pl/szajkowepsiaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności