Skocz do zawartości

Content is King - czyli najwieksza ściema Google


Xann

Rekomendowane odpowiedzi

Nie był bym zaskoczony jak by autor tego wpisu nie seował tego serwisu co linkuje na samym dole z do follow ;-)

https://www.ew.com/ew/article/0,,20609141_293279,00.html

W sumie wpis dostanie kupę naturalnych linków ze świata i mocnych domen + na socialach o nim będzie troszkę głośno.

To taki "zagmatwany" vel "sprytny" content marketing ;-) co w sumie potwierdza to trochę ze tematycznośc linkówi można sobie darować, skoro linkuje dofollow z takiego ze storny o takije tematyce do drugiej.

Google i tak nie rozróżni o czym jest ten art i jego "interpretacje" za sprawa wielu specyficznych słów kluczowych użytych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Google i tak nie rozróżni o czym jest ten art i jego "interpretacje" za sprawa wielu specyficznych słów kluczowych użytych.

Algorytm raczej stosuje wyliczankę - tyle i tyle linków z for internetowych - tyle i tyle linków z blogów - tyle i tyle linków z komentarzy - pięć linków z katalogów - jest OK.

Co do słów kluczowych tu właśnie tkwi całe sedno pozycjonowania - jeśli poznasz sposób w jaki algorytm traktuje treść na stronie i słowa kluczowe to jesteś seo king :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa była wiadoma od początku :) Oczywiste jest że Google będzie zawsze się starało wytwarzać jak największa otoczkę wokół tego typu rzeczy, a algorytm zawsze pozostanie algorytmem i nie oceni jakości tekstu, co oczywiście nie wyklucza faktu że wartościowa treść może wspomóc istotnie pozycjonowanie przez to że użytkownicy np będą ją linkować, udostępniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby google oficjalnie zakomunikowało, że największą wartością są linki, to miliony seowców i webmasterów rzuciłoby się do linkowania, a tak każdy chociaż część czasu poświęci na to aby content i opta miały ręce i nogi, a co za tym idzie, aby internet był chociaż pozornie mniej "zaśmiecony" a witryna wnosiła "oryginalną" treść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gdyby google oficjalnie zakomunikowało, że największą wartością są linki, to miliony seowców i webmasterów rzuciłoby się do linkowania

gdybys zamiast czekać na oficjalne komunikaty zrobił prosty test typu strona z kilkudziesięcioma artami bez linków i jej widoczność w GWT i wejścia na strone" doszedł byś do wniosku że taki komunikat jest zupełnie nie potrzebny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


gdybys zamiast czekać na oficjalne komunikaty zrobił prosty test

w moim poście nie ma informacji o tym, że siedzę i czekam na oficjalne komunikaty, a starając się być w miarę na bieżąco w dziedzinie seo takie informacje docierają mimo wszystko, więc nie rozumiem w czym widzisz problem. Może po prostu jest nim napis "Nowi Forumowicze", hmmm :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO strony z dobrym contentem o dużo lepiej znoszą wszystkie aktualizacje zwierzęce algorytmu. Mówię to na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji - mam strony z unikalną treścią, których dotychczas (od 2008) nie wzruszyły mocniej żadne zmiany algo.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

zgadzam się ale strona z nawet najlepszą treścią a bez linków nie ma żadnych szans na pojawienie się w serpach. 2 miechy temu wrzuciłem na nową domenkę kilka postów i teraz co jakiś czas dodaję . W chwili obecnej jest ponad 50 i nawet gwt pokazuje max 40 wyświetleń dziennie i 2 kliki - w ciągu 2 miesięcy:). Stronka ma około 2 k linków sitewide i po 3-4 na post żeby się zaindeksowało i tyla.Kolejna ma 15 postów i ze 200 linków i to samo - tzn.nic :). Bez linków ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up no bo to logiczne :)

dla algo link = swego rodzaju polecenie :)

kazde polecenie to taki kamyczek do ogródka ;)

ale jak przyjdzie ogrodnik i stwierdzi, ze kamyczki leza na wujowym podlozu (content) to posprzata kamyczki, podloze wywali w kosz i zostanie lysa ziemia.

[edyta] literowka

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skłaniał bym się bardziej ku temu że treśc to nasionko a link to woda - jak masz dobre nasionko to i trochę byle jakiego podlewania przeboleje , ale jak dopierd...lisz hektolitrami gnojówki to nie ma szans. A jak będziesz podlewał regularnie to coś z tego urośnie. No ale są też gradobicia, wichury i pożary na które wpływu nie mamy i z nawet dobrego nasionka może być wielkie nic . Ale bez podlewania i tak by nic nie było.*

* jak ktoś czegoś nie rozumie to niech do niego dotrze że to wszystko to metafory ( taki "myk" dla mających większy obszar widzenia )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ dyskusja... Jak zerkniecie tak 8 lat wstecz wyjdzie na to samo....

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up bo tak naprawde logika algo sie nie zmienila ;) zmieniono tylko pewne wartosci ;)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

strona z nawet najlepszą treścią a bez linków nie ma żadnych szans na pojawienie się w serpach

- nie prawda

Średnio rozbudowany serwis z dobrą treścią np 30 podstron po 500-1,5k znaków + naturalny ruch np z wyszukiwania po nazwie firmy /domeny i się pojawi w ciągu 1 -2 miesięcy

Nie będzie to top 10 ale będzie.

Robiłem kiedyś stronę firmy sprzedającej maszyny do przetwórstwa warzyw i bez ani jednego linku strona wpadła do top 3 dla co prawda niszowych fraz bo wielkie G zwracało do 5-6 tys wyników,ale jednak.

Problem w tym że klienci chcą być wysoko już.

Swoją drogą jak czytam o " zmianie pewnych wartości w logice algo" to na mej brodatej starej twarzy pojawia się szeroki uśmiech....

"To wszystko to metafory".... Poetów tu bez liku, a ilu fachowców?

Proszę mnie źle nie odebrać, nie chcę nikogo obrażać, mam zamiar jedynie zwrócić uwagę że na fachowym forum, dobrze było by używać języka fachoweego i wyrażać się precyzyjnie.

Od bicia piany i lania wody są precle blogi itp.

Użytkownicy tego forum jak mniemam poszukują konkretnych i rzetelnych informacji, a nie bajek o kamyczkach i ogrodnikach, ale co ja tam wiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności