Jump to content

Recommended Posts

Z tymi DNS-ami to jest różnie, czas propagacji czasem jest błyskawiczny a czasem się mozoli.

Widzę nie wiesz na jakiej zasadzie to działa molozi sie na twoim DC, a na innych DNSy już zaktualizowane. Niedostępność strony 24-48 w żadnym przypadku nie wpływa na rankowanie.

re287am9.jpg

Hosting nie ma żadnego najmniejszego wpływu, a sprawdziłem to sobie. Specjalnie przeniosłem dobrą stronę z Hekh na hosting SEO, gdzie na określonym IP było ok 30 spamów i nie miało to żadnego wpływu na pozycje.

Natomiast, gdy przenosiłem zapleczówki z hostingów SEO na ednego Dedyka, to owszem straty się pojawiły, bo w przeciągu 3 dni dostałem kilka banów oraz wyzerowało mi PR w kilkudziesięciu przypadkach.

Nie wiem czy dobrze to sobie wydedukowałem, ale zmiana IP (czyt. serwera) może wiązać się z tym, że pojawiający się robot bardzo dokładnie analizuje linki . Wcześniej te zapleczówki od roku trzymały PR i nic złego się nie działo, a po przenosinach nastąpił Armagedon.

Kilka miesięcy temu miałem podobne zdarzenie,gdy padł mi jeden z dedyków Hetznera i strony były niedostępne przez 3 dni. Wtedy miałem podobnie, bo w przeciągu kilku dni straciłem sporo stron.

Natomiast, gdy przenosiłem zapleczówki z hostingów SEO na ednego Dedyka, to owszem straty się pojawiły, bo w przeciągu 3 dni dostałem kilka banów oraz wyzerowało mi PR w kilkudziesięciu przypadkach.

Przeniosłeś serwisy z różnych IP na serwer z jednym IP? To nie wina hostingu, a faktu, że powiązałeś wszystkie strony zapleczowe jednym IP i o to się google doczepiło.

Inna kwestia, że nawet jeśli były to nadal różne IP, to algorytm wyłapał, że nagle X stronek, które linkowały do strony Y zmieniło IP = zaplecze.

• 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By salab
      Witam

Mamy wolne miejsce w małym prywatnym systemie serverów reverse proxy (dostęp do ~40 IP z różnych A/B/C klas, przekierowującego ruch na wybrany server) pod porządne zaplecze (bez spamu, viagry itp śmieci).
      System ma wbudowaną obsługę certyfikatów SSL od Let’s Encrypt I panel centralny do zarządzania.

Zainteresowanych zapraszam na priv lub biuro (at) web-systems.pl

Web Systems 95-020 Janówka Bursztynowa 4 NIP: 7292462454
    • By salab
      Witam

Mamy wolne miejsce w małym prywatnym systemie serverów reverse proxy (dostęp do ~40 IP z różnych A/B/C klas, przekierowującego ruch na wybrany server) pod porządne zaplecze (bez spamu, viagry itp śmieci).
      System ma wbudowaną obsługę certyfikatów SSL od Let’s Encrypt I panel centralny do zarządzania.

Zainteresowanych zapraszam na priv lub biuro (at) web-systems.pl

Web Systems 95-020 Janówka Bursztynowa 4 NIP: 7292462454
    • By AfterMarket.Hosting
      Dzień dobry!

Większość osób obecnych tu na forum prawdopodobnie zna naszą firmę,
      lub przynajmniej kiedyś o niej słyszało.
      Działamy od 2008 roku i jesteśmy największą giełdą domen w Polsce,
      a także jednym z największych rejestratorów domen w naszym kraju.
      Wiele osób wciąż nie wie, że oferujemy również świetny hosting.
      W ubiegłym roku wprowadziliśmy hosting w chmurze,
      który oprócz dobrze dobranych standardowych parametrów,
      posiada również unikalne funkcje backupu na Dropbox czy wirtualizacji snapshotów bazodanowych.
      W tym wątku będziemy publikować najnowsze informacje związane z naszymi usługami hostingowymi.

Nasze atuty:

- stabilne i sprawnie działające przedsiębiorstwo zatrudniające w Polsce powyżej 25 osób
      - niezależne i kompetentne zespoły robocze dla domen, hostingu i utrzymania infrastruktury
      - w dni robocze ekspresowe wsparcie do 22:00
      - własny stock serwerów renomowanych producentów  ( HP i SuperMicro )
      - infrastruktura oparta w 100% o dyski SSD/NVMe Samsung dla Data Center
      - lokalizacja serwerów -> Warszawa
      - wszystkie łącza dostępowe realizowane światłowodowo na portach 10 Gbps
      - nasze styki: UPC, Orange, PWR Thinx Warszawa, PWR EPIX Warszawa, PWR EPIX Katowice ( w instalacji ), RETN, GTT ( przez ATMAN ), PWR DECIX ( przez ATMAN )
      - chętnie korzystamy ze standardów i dobrych praktyk, a dane replikujemy - jesteśmy stabilną firmą działającą od wielu lat

Aktualna oferta:

Hosting w chmurze AfterMarket.pl

Trwa promocja w czasie której wszystkie konta można zarejestrować na pierwszy rok w cenie już od 12.24 PLN brutto

Wszystkie zapytania indywidualne chętnie przyjmę na PW.
      Będę również wdzięczny za feedback - grafik wdrożeń mamy bogaty, ale przecież możemy dorzucić coś jeszcze!

Zachęcam do testów.

Dane adresowe firmy:
      AfterMarket.pl Limited
      Chytron 3, Office 301
      1075 Nikozja, Cypr
      VAT: CY10245422H
    • By wojownik1610
      Czy zna ktoś jakiś hosting z minimum 10GB, Cron'em i z FFMPEG. Najbardziej by mnie interesowało za maksymalnie 100 złoty za rok, ponieważ strona nie będzie mocno przeciążona.
    • By jezyk1231
      Dzień dobry,

Czy ktoś posiada wolną licencję na Direct Admin (lifetime)? - odkupię
      Pozdrawiam serdecznie
      jezyk1231 (at) wp.pl
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy