Jump to content

Ciągle Przechwytywana Domena


Recommended Posts

Jak to się dzieje? Skończyła mi się domena. Na 2 tygodnie miało ją premium.pl ma licytacji. Nie kupiłem bo nie jest ona ważna. Teraz jakaś kolejna firma ją blokuje na 2 tygodnie. O co chodzi? Jakim sposobem oni mogą blokować domeny? Co zrobić abym mógł zarejestrować tą domenę (poza kupnem od domeniarzy)?

Link to post
Share on other sites

Tak samo jak jedna firma przechwyciła "automatem" po wygaśnięciu, tak samo kolejna może zarezerwować domenę na 14 dni po wygaśnięciu poprzedniego testu. I tak w kółko. Albo czekasz, albo sam korzystasz z usług firm, które Ci pomogą.

Miałem kiedyś podobną akcję i pomógł mi mój usługodawca hostingowy ( Hoste.pl ). Zgłoś się do nich, opisz o co chodzi i pomogą.

multikonto

Link to post
Share on other sites

To nie jest blokada tylko rezerwacja, każdą domenę pl można zarezerwować na 2 tygodnie. Jeśli chcesz ją zarejestrować sprawdź we whois kiedy kończy się rezerwacja i wtedy spróbuj ja zarejestrować. Jeśli jest teraz zarezerwowana to pewnie któraś z giełd domen ma ją na aukcji first minute (AM) czy wyprzedaż (Premium). Ewentualnie dodaj ją do przechwycenie i jak tylko zwolni się rezerwacja powinieneś ją przechwycić (o ile nikt jej wcześniej nie kupi jeśli jest wystawiona na aukcji).

Wykonam profesjonalne projekty graficzne stron www

Link to post
Share on other sites

3. Ja bym napisał inaczej - firmy trudniące się łapaniem domen to robią. I tak, robią to w tysiącach. Ich właściciele to też domeniarze. Każda moja domena ze spadów jest przez kogoś rezerwowana (głównie premium lub aftermarket na początek, czasem inne serwisy, szczególnie w drugiej kolejności), nieważne czy nindża, jakaś normalna czy ban. Każda.

Rezerwacje są darmowe, a jak można komuś sprzedać spadającą domenę z prowizją dla siebie, to tak się właśnie dzieje. A jak nie, to domenę po 2 tygodniach się puszcza bez żadnych strat.

Link to post
Share on other sites

Takie rezerwacje domeny po wygaśnięciu mogą się trafić 4-5 pod rząd nim w końcu spadnie

niestety taka patologia to już normalka....

Zapytał bym : Kto w NASKu takie coś jak rezerwacje-testy lobbował.....Ciekawe czy chodziło o zyski dla NASK czy może dla kogoś innego

M

Pozycjonowanie lokalne, Wymiana linków tematycznych, Tematyczne artykuły sponsorowane.  >>>>> Informacje na stronie :  Tani hosting

Link to post
Share on other sites

Co zrobić abym mógł zarejestrować tą domenę (poza kupnem od domeniarzy)?

Czekaj aż skończy się rezerwacja. Jak to nie jest żaden generyk to masz szansę odzyskać. Oczywiście jesli nie ma PR>2 .Jesli była by wartościowa - ktoś by ją wykupił a nie rezerwował. Dobra rada - nie wchodź na tą domenę . Analizują ruch i łatwo mozna się przekonać czy komuś zależy czy nie. Kumpel zapłacił 800 zł za takie byleco. Moja firmowa jak wygasła dostałem maila z propozycją odsprzedania za 500 - poczekałem 2 tyg i wziąłem za 9.99 . Co najciekawsze jeszcze przez miesiąc dostawałem oferty odsprzedania mi domeny która już była moja.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To jest jakieś chore i moim zdaniem powinno być prawnie regulowane, zabronione. Skandal żeby domeny były trzymane przez firmy je skupujące a normalni ludzie nie mogli zarejestrować np swojego imienia i nazwiska i stworzyć tam swojej strony...

Link to post
Share on other sites

To jest jakieś chore i moim zdaniem powinno być prawnie regulowane, zabronione. Skandal żeby domeny były trzymane przez firmy je skupujące a normalni ludzie nie mogli zarejestrować np swojego imienia i nazwiska i stworzyć tam swojej strony...

Jeżeli ktoś chce zrobić stronę pod nazwisko.ccTLD(nie mówię imienazwisko.ccTLD) to logiczne, że przy popularnym nazwisku, chętnych będzie więcej. Ludzie kupują, sprzedają. Tak samo działają automaty. Domena zostaje przejęta przez daną firmę, a Ty masz możliwość kupna tej domeny. Jeżeli zależy Ci na stworzeniu strony pod tym adresem to inwestujesz pieniądze. Proste. Nie ma nic za darmo.

Każdy chce zarabiać pieniądze, więc Twój post jest nie na miejscu z tego powodu, że często ludzie mając nazwisko.ccTLD oferują usługi, za które mają również pieniądze.

Chcesz - płacisz :)

syg.png BWSHOT.STUDIO / DESIGN / PHOTOGRAPHY / CLOUDHOSTING | WWW.BWSHOT.CO.UK
Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Jak długo mogą przechwytywać domenę na te 2 tygodnie? Moja już tak sobie wpada z rąk do rąk o sierpinia.

Wcześniej z niej zrezygnowałam, ale teraz mnie na nowo na nią wzięło;)

Gdzieś mi się obiło o uszy, że nie ma co zakładać opcji na domenę, którą ma domainer, bo to kasa wyrzucona w błoto. Prawda?

To co mam dalej czekać?

Link to post
Share on other sites

Teraz już jest coś zmienione zdaje się. Po wygaśnięciu rezerwacji domeny nie idzie zarezerwować na nowo przez jakiś dłuższy okres (90 dni?). Nie pamiętam dokładnie, trzeba doczytać. Można tylko od razu zarejestrować taką domenę.

Tak, opcje na domeny z portfolio domeniarzy to zazwyczaj kasa w błoto, ale nie zawsze. Przypadki losowe zdarzają się wszędzie.

edycja:

albo dopiero ma być zmienione... za 4 dni: Zmiany w cyklu życia nazwy domeny .pl (2014.10.15)

Edited by ttah
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy