Skocz do zawartości

Ciągle Przechwytywana Domena


antyred

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to się dzieje? Skończyła mi się domena. Na 2 tygodnie miało ją premium.pl ma licytacji. Nie kupiłem bo nie jest ona ważna. Teraz jakaś kolejna firma ją blokuje na 2 tygodnie. O co chodzi? Jakim sposobem oni mogą blokować domeny? Co zrobić abym mógł zarejestrować tą domenę (poza kupnem od domeniarzy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak jedna firma przechwyciła "automatem" po wygaśnięciu, tak samo kolejna może zarezerwować domenę na 14 dni po wygaśnięciu poprzedniego testu. I tak w kółko. Albo czekasz, albo sam korzystasz z usług firm, które Ci pomogą.

Miałem kiedyś podobną akcję i pomógł mi mój usługodawca hostingowy ( Hoste.pl ). Zgłoś się do nich, opisz o co chodzi i pomogą.

multikonto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest blokada tylko rezerwacja, każdą domenę pl można zarezerwować na 2 tygodnie. Jeśli chcesz ją zarejestrować sprawdź we whois kiedy kończy się rezerwacja i wtedy spróbuj ja zarejestrować. Jeśli jest teraz zarezerwowana to pewnie któraś z giełd domen ma ją na aukcji first minute (AM) czy wyprzedaż (Premium). Ewentualnie dodaj ją do przechwycenie i jak tylko zwolni się rezerwacja powinieneś ją przechwycić (o ile nikt jej wcześniej nie kupi jeśli jest wystawiona na aukcji).

Wykonam profesjonalne projekty graficzne stron www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Ja bym napisał inaczej - firmy trudniące się łapaniem domen to robią. I tak, robią to w tysiącach. Ich właściciele to też domeniarze. Każda moja domena ze spadów jest przez kogoś rezerwowana (głównie premium lub aftermarket na początek, czasem inne serwisy, szczególnie w drugiej kolejności), nieważne czy nindża, jakaś normalna czy ban. Każda.

Rezerwacje są darmowe, a jak można komuś sprzedać spadającą domenę z prowizją dla siebie, to tak się właśnie dzieje. A jak nie, to domenę po 2 tygodniach się puszcza bez żadnych strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rezerwacje domeny po wygaśnięciu mogą się trafić 4-5 pod rząd nim w końcu spadnie

niestety taka patologia to już normalka....

Zapytał bym : Kto w NASKu takie coś jak rezerwacje-testy lobbował.....Ciekawe czy chodziło o zyski dla NASK czy może dla kogoś innego

M

Pozycjonowanie lokalne, Wymiana linków tematycznych, Tematyczne artykuły sponsorowane.  >>>>> Informacje na stronie :  Tani hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co zrobić abym mógł zarejestrować tą domenę (poza kupnem od domeniarzy)?

Czekaj aż skończy się rezerwacja. Jak to nie jest żaden generyk to masz szansę odzyskać. Oczywiście jesli nie ma PR>2 .Jesli była by wartościowa - ktoś by ją wykupił a nie rezerwował. Dobra rada - nie wchodź na tą domenę . Analizują ruch i łatwo mozna się przekonać czy komuś zależy czy nie. Kumpel zapłacił 800 zł za takie byleco. Moja firmowa jak wygasła dostałem maila z propozycją odsprzedania za 500 - poczekałem 2 tyg i wziąłem za 9.99 . Co najciekawsze jeszcze przez miesiąc dostawałem oferty odsprzedania mi domeny która już była moja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jest jakieś chore i moim zdaniem powinno być prawnie regulowane, zabronione. Skandal żeby domeny były trzymane przez firmy je skupujące a normalni ludzie nie mogli zarejestrować np swojego imienia i nazwiska i stworzyć tam swojej strony...

Jeżeli ktoś chce zrobić stronę pod nazwisko.ccTLD(nie mówię imienazwisko.ccTLD) to logiczne, że przy popularnym nazwisku, chętnych będzie więcej. Ludzie kupują, sprzedają. Tak samo działają automaty. Domena zostaje przejęta przez daną firmę, a Ty masz możliwość kupna tej domeny. Jeżeli zależy Ci na stworzeniu strony pod tym adresem to inwestujesz pieniądze. Proste. Nie ma nic za darmo.

Każdy chce zarabiać pieniądze, więc Twój post jest nie na miejscu z tego powodu, że często ludzie mając nazwisko.ccTLD oferują usługi, za które mają również pieniądze.

Chcesz - płacisz :)

syg.png BWSHOT.STUDIO / DESIGN / PHOTOGRAPHY / CLOUDHOSTING | WWW.BWSHOT.CO.UK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jak długo mogą przechwytywać domenę na te 2 tygodnie? Moja już tak sobie wpada z rąk do rąk o sierpinia.

Wcześniej z niej zrezygnowałam, ale teraz mnie na nowo na nią wzięło;)

Gdzieś mi się obiło o uszy, że nie ma co zakładać opcji na domenę, którą ma domainer, bo to kasa wyrzucona w błoto. Prawda?

To co mam dalej czekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już jest coś zmienione zdaje się. Po wygaśnięciu rezerwacji domeny nie idzie zarezerwować na nowo przez jakiś dłuższy okres (90 dni?). Nie pamiętam dokładnie, trzeba doczytać. Można tylko od razu zarejestrować taką domenę.

Tak, opcje na domeny z portfolio domeniarzy to zazwyczaj kasa w błoto, ale nie zawsze. Przypadki losowe zdarzają się wszędzie.

edycja:

albo dopiero ma być zmienione... za 4 dni: Zmiany w cyklu życia nazwy domeny .pl (2014.10.15)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności