Jump to content
Rogal

Narzędzie do usuwania linków

Recommended Posts

Bez względu na to ile będzie trzeba czekać na usunięcie linków - wreszcie jest: http://searchenginel...nks-tool-136826

Czy teraz pozycjonowanie będzie łatwiejsze? ;)

W końcu jeżeli problemem okaże się niewłaściwe linkowanie - będzie można linki wygodnie zdjąć.

W praktyce natomiast będzie to "zrzekanie się" linków. Pewnie załączenie pliku z linkami przychodzącymi do witryny będzie nie tylko pozbawiało nas linków, ale i linki znikną z indeksu. Czy to nie przypadkiem podobnie jak zgłaszanie przez formularz kontaktowy?

edit:

Alternatywnie dla nielubujących się w angielskim: http://blog.seo-prof...inkow-juz-jest/ oraz http://support.googl...&answer=2648487

Edited by Rogal

W praktyce natomiast będzie to "zrzekanie się" linków.

Świetnie wykombinowali.

Zrzekanie to nic innego jak pozbywanie się praw, czyli w tym wypadku przyznanie się to tego iż linki są moje i to ja je zamieściłem.

Daje to możliwość manipulacji np. pozbawienie danej witryny określonych miejsc w serpach. Kara za przyznanie się.

Oczywiście beda to tłumaczyć odcięciem mocy linków ale... wiadomo o co chodzi. :)

Mniej więcej tak to rozumiem też SzlafRock. Zastanawiam się jak dużo przegięć będzie powstawać w związku z udostępnieniem tego narzędzia. Przykładowo mogę zawsze zamówić pozycjonowanie u Ciebie - np. mojego bloga kulinarnego tylko i wyłącznie po to by za jakiś czas zgłosić linki które mi dodałeś, że "nie są moje". Nie wiem czy Cię wytnę, ale na pewno trochę osłabię.

Dawniej jarałem się jak pochodnia w środku nocy na myśl o tym narzędziu, teraz widzę więcej szkody niż pożytku.

Taka swoboda nie wyjdzie nikomu na dobre.

Edited by Rogal

Dlatego tak długo zwlekali z wprowadzeniem tego narzędzia.

Musieli wykombinować jak to zrobić aby było najlepiej dla wyszukiwarki.

Zrzekanie to nic innego jak pozbywanie się praw, czyli w tym wypadku przyznanie się to tego iż linki są moje i to ja je zamieściłem.

No właśnie sama kiedyś chciałam, aby takie narzędzie się pojawiło, a teraz mam co do tego obawy ;-)

Jutro przetestuję... akurat ktoś ostatnio dopalał mi stronę, więc będę miała okazję sprawdzić jak cały proces wygląda od strony technicznej.

Być może wyraz "zrzekanie się" został użyty niefortunnie, przykładowo na skutek błędu w tłumaczeniu. Podobny problem jest w GWT w przypadku analizy indeksowania witryny przez Google - tam też tłumaczenie w jednym miejscu jest mocno dyskusyjne.

Chociaż - wyrzec/zrzec - na jedno wychodzi.

Edited by Rogal

Szkoda iż już usunęli błąd z autoryzacją w webmaster tools ;)

zastanawiam się co by tutaj wysłać może plik URL.txt z StatBlaster. To jakieś 15 tysięcy linków z whoisów itp na początek do testów może wystarczyć

http://pastebin.com/Wpu4wcPs

Edited by sorrow

Poczekam na na narzędzie "wyrzekam się" ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna na http://foodphotos.eu/ :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Czy wy wszędzie widzicie tylko spiski?

G to jeden wielki spisek.

PS. Jeszcze kilka postów i będziesz mógł w stopce wstawić linka do swojego bloga. :)

• Like 3

I teraz nastanie koniec większości katalogów, precli, profili, zaspamowanych blogów, stronek pod swl-e itd. itp.

Wystarczy, że dane adresy zaczną się częściej pojawiać na zgłaszanych przez użytkowników listach i google bez wysiłku się tego pozbędzie - przecież Internauci sami to zgłoszą - a google dba o dobro swoich użytkowników :)

• Like 2

Bardzo dobre narzędzie. Szczególnie przydatne dla osób, które przy byle filtrze robią pod siebie. Teraz będą mogli za jego pomocą wskazywać, które linki są od konkurencji, a które są to ich linki. Albo jak konkurencja nic nie dorzuci, to będą wystwaiac swoje miejscówki.

Piszczcie co chcecie, ale G ostatnio działa bardzo świetnie. Jak narzędzie się wdrozy to będą mogli nawet jakieś cięcia w liczbie personelu zrobić, bo ludzie sami zaczna siebie podpier*alać. Jest to genialne w swojej prostocie. Jak z wroga można zrobić frajera i to za free :)

• Like 3

- Reklama -

Miejsce do wynajęcia. Zainteresowany? Zgłoś się na PW z propozycją :)

usuwanie linków jest po-prostu przyznanie się do tego że to wy ich tam zamieściliście. Tylko o to chodzi w tym "narzędziu" w mojej ocenie. Nie korzystam z tych narzędzi, i nie będę korzystać.

• Like 1

re287am9.jpg