Jump to content

bredek

Forumowicze
 • Content Count

  268
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

2,050 profile views
 1. Myślałem nad tym, jednak wcześniej te podstrony były zainfekowane - są tego typu: : "/tlmccnnjqfx-egfwxzn-1594877" z takimi tytułami: "9cmポット苗5ポットセット 山菜苗:ツリガネニンジン - nazwa strony" Wyczyściłem stronę, zostawiłem na nich 404 i jakoś negatywnie się to nie odbiło, nie wiem jakie rozwiązanie będzie najlepsze. Robiąć 301 na główną podstrony mogą szybciej zniknąć, ale nie wiem czy to się może dla niej dobrze skończyć...
 2. Przecież napisałem, że strona BYŁA zainfekowana. Nie potrzebuję kopii, strona jest już czysta ale niby jak mam kilka tysięcy podstron wyindeksować zostawiłem na nich 404, bo co jest lepszego? To raczej nie powinno być dużym problemem. Co według Ciebie zrobić z takimi 404-kami? Nic nie robienie miałem na myśli zostawienie treści takie jakie są (tu właśnie nie wiem czemu ich nie wyłapuję, stąd myśl żeby przerobić tekst, dodatkowo na tych 404 jest description strony głównej, ale G nie powinno brać tego pod uwagę) i od razu wrzucić nowe artykuły i podlinkować.
 3. Witam, Zauważyłem, że na jednej stronie nie wyszukuje mi większości urywków tekstu ze strony głównej w google. Z tych lepszych wyłapuję każdą treść - czy może to oznaczać jakiegoś filtra? Strona była jakiś czas temu zainfekowana, ma dużo podstron (teraz już 404) z opisem strony głównej, a tytuły są chińskie. Pozycje jednak są w miarę dobre, zastanawiam się czy warto zainwestować w artykuły i linki i próbować wbić się w top na główną frazę (w tej chwilii 10-20 pozycja). Zmienić treść strony głównej i opisy, czy nic nie robić i spróbować zadziałać?
 4. Witam. Posiadam zainfekowaną stronę na WP (albo może bardziej - posiadałem, wszystko jest wyczyszczone, ale w indeksie zostały śmieci - podstrony z chińskimi znakami, które kierują teraz na 404), W związku z tym mam pytanie - macie jakieś rozwiązanie na szybkie wyindeksowanie podstron z tymi chińskimi znakami? Czy to jakoś bardzo wpływa na SEO? Co najlepiej zrobić? Macie z tym doświadczenie? Wydaję mi się, że strona normalnie rankuje.
 5. Tak zrobiłem, poczekamy na rozwój sytuacji.
 6. To prawda, jednak spadki takie, że pozycje są gorsze niż przed ich wstawieniem? To mnie zastanawia. Strona 1 (alt: "brand", strona 2 alt: "główna fraza - adresstrony.com" Teraz nie wiem czy je dać z powrotem... Tyle, że dziwna sprawa, że ten spadek jest dość duży. Być może coś się nałożyło (jednak żadnych działań nie podejmowałem), albo te linki zaszkodziły - tylko czy google by działało z takim lagiem?
 7. Witam, Na początku stycznia dodałem na dwie strony (jedna ma kilkadziesiąt tys. podstron, druga kilkaset) link site wide w formie baneru. Przez 2 tygodnie nic się nie działo, nawet delikatnie strona poszła w górę. Coś mnie natknęło, żeby jednak ściągnąć te banery (z tej większej usunąłem, a na tej mniejszej dałem nofollow) no i już na drugi dzień był widoczny lekki spadek, teraz od kilku dni strona leci w dół. No i teraz pytanie, czy to przypadek czy przez te linki? Tylko teraz już sam nie wiem, czy przez to że je dodałem czy usunąłem. Generalnie teraz strona ma gorsze pozycje niż przed tym całym zabiegiem. Co byście radzili zrobić?
 8. Tak czy siak nie wiem czy warto się z tym babrać?
 9. Witam, Ostatnio zauważyłem zdublowane linki na mojej stronie i winowajcą jest menu, które jest osobno dostosowane pod dekstop i mobile. Google je widzi podwójnie, czy warto to przerabiać?
 10. Chodzi mi o to, czy w przypadku konkurencyjnych fraz takie coś nie zaszkodzi? Fakt, tylko w moim przypadku akurat jest to fraza, która z większością głównych podstron - raz, że dobrze wygląda, a dwa również powinno korzystnie wpływać na pozycjonowanie, bo się łączy z pozostałymi. Tę frazę mam też w altcie w logo, stąd też mam obawy czy strona nie jest delikatnie przeoptymalizowana.
 11. Rozumiem - jednak KAŻDA strona, która funkcjonuje poprawnie i w ten sposób otworzyłem wyświetla się normalnie - nie natrafiłem jeszcze na taką, która by się wyświetlała bez styli. Trochę dziwne. Czyli nie ma się co tym przejmować?
 12. Witajcie, Z ciekawości sprawdziłem kopię jednej swojej strony w google (różne podstrony z różnymi datami) i google w ogóle nie czyta styli, obrazków - strona nie wygląda tak jak powinna. Sprawdziłem inne strony (które mają włączone kompresje) i wyglądają normalnie - wiecie o co może chodzić? Strona: https://bit.ly/2NwGI50
 13. Witam, Macie z tym doświadczenie? Jak to odbiera google, jeżeli wstawimy nazwę brandu na końcu w każdej podstronie? Niektórzy robią to po to, żeby strona była bardziej rozpoznawalna - jeżeli jest to jakaś nazwa własna ze znikomym wyszukaniem typu: "-Wyjadacz Gier". Spotkałem się z wieloma takimi stronami - wszystkie miały bardzo dobre pozycje. Sytuacja się robi bardziej skomplikowana, gdy np. adres to "darmowegry.pl", de facto nic się nie zmienia, a jednak. Czy nie będzie zbyt "nachalne", jeżeli wrzucimy w nazwę brandu w każdej podstronie na końcu "- Darmowe Gry"? Podobna sytuacja może być w takich przypadkach z anchorami, ale to już osobny temat. Jakie macie zdanie na ten temat?
 14. Właśnie podejrzewam jakiegoś filtra, bo ma masę unikalnych i rozbudowanych artykułów, jest od dłuższego czasu w sieci, sporo linków, a gorsze pozycje i mniej słów kluczowych niż moja, która jest o wiele krócej w sieci, ma mniej artykułów itd. dlatego zacząłem się zastanawiać czy może coś z nią jest nie tak i padło na linki... Druga sprawa, czy warto robić wiele 301, zakładając że z poprzednimi domenami wszystko OK i są one tematyczne? Czy taki nadmiar też może zaszkodzić? Jesteś pewien, że nie ma znaczenia? Według mnie, jeżeli strona jest polska, a 90% linków chińskich to coś podobnego jakby była linkowana w 90% na jeden anchor (na pewno nienaturalnie to wygląda) - ale mogę się mylić.
 15. Witam, Chciałem kupić tematyczną stronę, która ma sporo ciekawych artykułów i przenieść je na swoją wraz z porobieniem odpowiednich przekierowań 301. Problem jest w tym, że większość linków prowadzących do tamtej strony jest z ruskich i chińskich stron (linki w większości z for z profili) i dlatego w mojej ocenie strona przez to nie rankuje ona tak jak powinna. Nie mniej jednak na niektóre interesujące mnie frazy jakieś tam pozycje ma. Czy warto się w to bawić?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy