Skocz do zawartości

Google robi porządki?


szfab

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zauważyłem dziwną rzecz związaną rich snippetami... Sprawa polega na tym, że pewien serwis, w którym nowe informacje pojawiały się 22, 24 i 27 kwietnia, miał za każdym razem inny (odpowiedni) obrazek z miniaturką dla strony głównej w wynikach na interesujące mnie frazy. Obecnie strona główna na te same frazy zawiera miniaturkę z dnia 22 kwietnia, czyli tuż sprzed wprowadzenia w życie zmian w algorytmie. Naturalnie treści nie były w żaden sposób ukrywane, cofane, czy zmieniane.

Oczywiście można powiedzieć, że Google w ogóle nie gwarantuje wyświetlania się opisów rozszerzonych (bla bla bla), ale... czy to nie oznacza, że być może Google chce wycofać się z tej całej rewolucji? Jak to u Was wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
U mnie znowu znaczne spadki pozycji z każdą godzina strona idzie w dół ... takiego mi psikusa zrobili

Mam bardzo podobnie, totalny bezsens.

Ja to traktuje jako albo jakiś totalny bullshit (bug) czy zwał to jak tam zwał albo po prostu poczekać trzeba.

Jeśli pier... mi ktoś (czytaj Matt), że zmiana ta dosięgnie 5% naszych stron to powiem jedno.

Nie tyle dotknie 5% co 5% zostanie nietkniętych.

Aktualne SERP'y są jedną wielką loterią.

Pod swoją opieką mam kilkadziesiąt stron.

Różne, różnie pozycjonowane (tylko kilka z nich poszło w górę)

Dla przykładu:

3 strony identyczne pod kątem skórki blogowej a unikalnej treści (no żeby nie było pisane też przez tą samą osobę):

1 wyleciała gdzieś na 10 stronę

2 spadała o 10 pozycji

3 podskoczyła o 10 pozycji

Domeny (strony) 2 i 3 zawierają pozycjonowane słowa kluczowe.

Morał dla mnie taki jako kierującego działem - od dziś zero uzależnienia od Google!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagraniczni koledzy pocieszają, że frazy zaczynają wracać. Ale nie dość, że powoli to jeszcze na małą skalę także zdania są podzielone.

Ja widzę w 80% minimalne zyski i w 20% straty na frazach, które poleciały na Antarktydę.

penguins.jpg

Odwiedzaj regularnie mój blog o seo na lukaszt.pl podobno warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MichaelDicson w jakim świecie żyjesz?? co na twoje wyszło? ze spam w winkach wyszukiwarki? Tak jest od dawna i tak będzie. Możesz zaklinać rzeczywistość, płakać na forum G, ale niema skutecznego sposobu oceny witryn, to co ty nazywasz spamem dostarcza wyszukiwarce treść która ona wykorzystuje, nie płacąc za to oczywiście i grosza . Gadasz jak twój guru Krzyworączka - słyszałem dzwon ale nie wiem gdzie on.

Uświadom sobie jedno, G ocenia popularność strony ilością linków, na razie nic innego nie wymyślili i nie zapowiada się że wymyślą.

Każda taka zmiana algo w naszej pracy zmieni tylko to, jakie linki i gdzie przyłożyć.

Wiesz nie tylko linki mają wpływ na pozycję w rankingu googla jeżeli tego nie wiesz to nie zajmuj się pozycjonowaniem. Na wyniki oprócz linków ma wpływ także wiele innych czynników branych pod uwagę przez algorytm.

I nie wspominaj o Krzywym w tym temacie bo ten temat tego nie dotyczy. Na moje wyszło to że mówiłem że nadejdzie dzień że w rankingu poleci większość wartościowych stron, ale ty widocznie nie czytasz postów ze zrozumieniem.

Niektórzy tu piszą że na google niema sposobu że my webmasterzy mamy mało do gadania. Z jednej strony to fakt ale to zależy wszystko od punktu siedzenia. Zawsze można ludzi przekonywać i uświadamiać o innych wyszukiwarkach lub napisać wspólnymi siłami własną Polską wyszukiwarkę, która nie miała by na celu zarabiania kasy tak jak to robi google ale po prostu była porządna i była przydatna dla zwykłych ludzi i dla webmasterów.

Tak naprawdę winę ponosimy tylko my. Pierwsze co to to że ludzie przyzwyczaili się w Polsce do googla a druga sprawa że ten smietnik w wynikach wyszukiwania jest przez pozycjonerów i webmasterów, bo gdyby ludzie tworzyli same wartościowe witryny takiego burdelu jak teraz jest by nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie tylko linki mają wpływ na pozycję w rankingu googla jeżeli tego nie wiesz to nie zajmuj się pozycjonowaniem

oświeciłeś mnie ;), chyba przestane pozycjonować, lub zapałce tobie za szkolenie . Tyle rzeczy się dowiedziałem

Czytam tez regularnie prasę i blogi np Pawła Krzyworączki bloga ebiznesy i postępuje zgodnie z white seo ale efektu nie ma.

może opowiesz mi co to takie white seo i jak to obecny algorytm to "łyka"? Tylko sie boje ze po tym szkoleniu u mnie tez będzie "efektu NIeMA " :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę winę ponosimy tylko my. Pierwsze co to to że ludzie przyzwyczaili się w Polsce do googla a druga sprawa że ten smietnik w wynikach wyszukiwania jest przez pozycjonerów i webmasterów, bo gdyby ludzie tworzyli same wartościowe witryny takiego burdelu jak teraz jest by nie było.

Tak naprawdę winę za śmietnik ponosi tylko i wyłącznie Google i jedyny i słuszny super algorytm... Skoro obecnie XX% wyników w SERPach opiera się na prawidłowo dobranych (ilościowo i jakościowo) linkach i zapleczu, bo tak działa algo G, to co w tym dziwnego, że jest śmietnik? Ludzie stosują rozwiązania, które są SKUTECZNE... To powiedz mi, czyja to wina - kulawego algorytmu G czy pozycjonerów. którzy są zmuszani bardzo często do korzystania z takich a nie innych metod? ;)

Poza tym nie spinaj się tak z tymi "wartościowymi witrynami", bo jeszcze Ci ktoś znowu Twoje spamy na PiO powyciąga... :P

VEX Media - w przygotowaniu.

Mój płatny katalog SEO - w przygotowaniu.

Online-24.pl - w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max

Chłopaki nie płaczą ;)

To się wszystko nadal jeszcze bezładnie miesza.

Na początku myślałem, że jest w tym ukryty głębszy cel.

Teraz myślę, że ktoś nacisnął nie ten guzik, albo pingwin przed pracą miał salmonellę w rybkach*.

M

* A teraz ma mocno niekontrolowane rozwolnienie.

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi, czyja to wina - kulawego algorytmu G czy pozycjonerów.

I to jest sedno sprawy: naturalne linkowanie pojawia się dopiero gdy strona jest wypozycjonowana. Samo zrobienie witryny, zoptymalizowanie, zgłoszenie i co tam jeszcze nie sprawi, że w SERPach będzie choćby w pierwszej setce wyników. A jak nie ma w wynikach to skąd ludzie mają wiedzieć o niej? Pierniczenie o naturalnym linkowaniu to bajka dla grzecznych dzieci :/

edyta: i nie gadajcie co jest spamem bo to ludzie oceniają. Mnie ostatnio czyjeś zaplecza tworzone z automatu bardzo pomogły!

Integracja Sensoryczna | Góra Kalwaria | Integracja Sensoryczna Piaseczno

"Mam wielką łatwość w mówieniu innym co mają robić" - król Julian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności