Skocz do zawartości

Google robi porządki?


szfab

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Ktoś tym pingwinem coś grubo spieprzył powiem szczerze i powinien za to beknąć ale wiem że nie beknie :/.

Beknie beknie mic sie nie martw ;) Wczoraj znajoma się mnie zapytała co gest z Wielkim G że nie może nic znaleźć (pisze prace dypl) - Laik który nie może znaleźć czegoś w jednej szukajce zaraz znajdzie alternatywę. A najlepszy do tego jest marketing z polecenia - mówisz BING i po kłopocie :>

Nowości z branży zoologicznej czyli wszystko dla psa i nie tylko https://www.dlapieska.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zauważyłem ciekawostkę z rich snippetami, a dzisiaj ciąg dalszy - ta sama strona główna ma w serpach miniaturkę z 24 kwietnia. Wczoraj była miniaturka z 22 kwietnia, czyli jutro lub pojutrze będzie z 27. Czyżby Google cofnęło się w czasie o te kilka dni i nie może nadrobić strat? :-)

//Może warto dodać, że zmiany na tej stronie zwykle znajdowały swoje odzwierciedlenie w serpach już po kilku lub góra kilkunastu godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czasem tygodniami czekacie żeby się Wam coś zaindeksowało to teraz nie wymagajcie nagle, że Google w trzy dni posprząta ten mega burdel który zrobiło. Przecież to są miliony terabajtów informacji do przemielenia a jeszcze wchodzi kwestia znalezienia błędu, bo nie wierzę że to co jest w SERPach to nie jest jeden wielki błąd.

Korzystajcie z pięknej pogody, bo na ruchy w SERPach i tak nie macie wpływu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

- Fraza "psy" daje wynik z potrawami z psa

- Na "gotowanie" na pierwszym możemy sobie pograć w grę

- Google czyta ten wątek i jak pojawiają się różnego typu kupy pingwina, to zaraz je sprzątają przywracając stare wyniki na daną frazę - przecież to już prawie cenzura.

- Zrobili specjalny formularz, gdzie można podobne przypadki zgłaszać... i co, posprzątają 100, 200 czy tysiąc fraz, dadzą nam to czego chcemy i zamkną nam usta tym samym... ale co z całą resztą fraz, co z użytkownikami?

Dla mnie np. tworzenie wartościowych stron z przydatnymi treściami zawsze było najważniejsze, bo wychodziłem z założenia to jeśli damy coś użytkownikowi to np dłużej będzie na stronie, zobaczy więcej reklam itp i da tym samym zwielokrotnioną korzyść. Dziś przy śniadaniu przeszło mi przez myśl, że może jednak nie warto, że lepiej narobić się spamu i pojechać linkami .edu z dużym trustem i wyłożyć się na userów i tylko liczyć kasę.

Może zrobić odpowiedni wykop z przykładami i pokazać szerszej społeczności internetowej jak Google ma w du**e jakość wyników wyszukiwania i samych użytkowników?

"Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden bardzo ważny czynnik którym należy usprawiedliwić każdy update serpów w tym ten ostatni – zmienność wyników top 10 jest nieuchronna co 2-3 lata bez względu na to czy jesteś cały WHITE czy w pół BLACK. Wyszukiwarka byłaby nudna dla użytkowników gdyby po wpisaniu gotowanie, wciąż trafiali na tą samą stronę od 10 lat, byłby to poważny czynnik szukania zamienników Googla. Są oczywiste odstępstwa na bardzo ważnych frazach typu – dieta, wiadomości, informacje, sport gdzie wiadomo od dawna, że SERPY idą z ręki. Cała reszta musi pływać, ponieważ Google przyzwyczaił użytkowników do niewychodzenia poza top 10. Jeżeli tak się dzieje to co jakiś czas wyszukiwarka musi serwować użytkownikom coś nowego, inaczej skończyłaby jak koncept typu NK.pl gdzie po wejściu na serwis od razu wiemy co zobaczą nasze oczy. Wydaje się zatem oczywiste, że dopieszczanie SEO seriwsu w skali czasu nie ma większego sensu, jedynym sensem jest cykliczne a zarazem tanie – SPAMOWANIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedźwiedź mówi:

- Jak ja zaryczę, to wszystkie zwierzęta w lesie uciekają.

Na to lew:

- Jak ja zaryczę, to wszystkie zwierzęta ze stepu uciekają.

Na to pingwin:

- A jak ja kichnę, to cały świat seo robi w gacie.

google-penguin-featured.jpg

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. dostałem zaproszenie na szkolenie... Google Adwords :-)

chyba nie musicie zgadywać od kogo!

A tak brzydko mówiąc apropos "sraczki" to miałem ale z innego powodu ...

Natomiast w jedynej słusznej to co mnie cieszyło, w niebycie już nie cieszy...

Usługi komputerowe: strony www kielce

Sztab WOŚP Małogoszcz - informacje o organizowanych finałach.

Blog: qurwica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności