Skocz do zawartości

Google robi porządki?


szfab

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Pandzia i Pingwinek dają ładnie po garach. Poleciało mi sporo MFA, zostały tylko strony robione pod użyszkodnika.

Nie rozśmieszaj Nas, bo zaraz ktoś się ze śmiechu posika. Problem w tym, że pingwinek (czy tam inne żyjątko) sprawiło, że MFA wyskoczyło na TOPy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugeruję zagłębić się w jakość linków
... i różnorodność anchorów

Czemu ja zawsze piszę ostatni post na stronie? :)

Tak zgadzam się z tym, nie poczuły Pingwina moje strony, które były dobrze zoptymalizowane i linkowane na ponad 15 anchorów od co najmniej początku roku.

Poleciało kilka fraz na już dawno niedopalaną i kilka wartościowych na taką z małą ilością anchorów (poniżej 10) bynajmniej do marca, bo na jego początku zacząłem dopalać także pochodne.

Ale z drugiej strony, obie mają po 6 linków wychodzących na każdej podstronie i site ok 5-6. No i niewiele tekstu, chociaż w sumie wystarczająco.

Na tej drugiej miejscami może być delikatny duplicate content ponieważ klient do zumi przepisał stronę, a ja tylko dodałem później kilka zdań i kilka przerobiłem.

Chwila.. w tej pierwszej również. Pamiętam, że lata temu dodawałem ją do katalogów przy pomocy zbierania danych z meta ;)

penguins.jpg

Odwiedzaj regularnie mój blog o seo na lukaszt.pl podobno warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugeruję zagłębić się w jakość linków
... i różnorodność anchorów

Czemu ja zawsze piszę ostatni post na stronie? :)

Tak zgadzam się z tym, nie poczuły Pingwina moje strony, które były dobrze zoptymalizowane i linkowane na ponad 15 anchorów od co najmniej początku roku.

Poleciało kilka fraz na już dawno niedopalaną i kilka wartościowych na taką z małą ilością anchorów (poniżej 10) bynajmniej do marca, bo na jego początku zacząłem dopalać także pochodne.

Widzisz, u mnie zgoła inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na waszych stronach zaobserwowaliście że google polokowało Wam całe zawartości niektórych folderów (www.domena.pl/folder/) a reszta strony jest normalnie zaindeksowana?

raczej nie :) normalnie w indeksie domeny, subdomeny i foldery, bez jakiś ekscentrycznych zachowań pana G.

Pytanie z innej beczki. Działa wam GWT?

"połaczenie zostało zerwane"

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też działa GWT.

censorship2.jpg

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spadków na frazy, które są w domenie.

Tak, mam jeden spory spadek tak ok 90 miejsc, ale na pierwszej stronie są subdomeny z niej.

No właśnie zauważyłem jedną tendencję rownież u siebie że subdomena wylazła o wiele wyżej niż domena główna na interesujące frazy. Pamiętam że rok temu było coś podobnego w serpach..

Nowości z branży zoologicznej czyli wszystko dla psa i nie tylko https://www.dlapieska.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie dni analizowałem obsranego pingwina i doszedłem do wniosków iż najbardziej ucierpiały mi strony które dodawałem do katalogów z opisami bez unikatowych treści, ale tylko te które dodawałem gdzieś przez ostatni miesiąc. Starsze spamy trzymają się świetnie lub nawet rosną. Wygląda więc na to iż pingwin działa w sieci zbierając informacje od jakiegoś miesiąca i jak znajdzie nowy link, który nie znajduję się wśród unikalnej treści to przydziela linkowanej domenie jakieś ujemne punkty. Jeśli mam rację to zacznie się masowe depozycjonowanie konkurenci spamem.

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie dni analizowałem obsranego pingwina i doszedłem do wniosków iż najbardziej ucierpiały mi strony które dodawałem do katalogów z opisami bez unikatowych treści, ale tylko te które dodawałem gdzieś przez ostatni miesiąc. Starsze spamy trzymają się świetnie lub nawet rosną. Wygląda więc na to iż pingwin działa w sieci zbierając informacje od jakiegoś miesiąca i jak znajdzie nowy link, który nie znajduję się wśród unikalnej treści to przydziela linkowanej domenie jakieś ujemne punkty. Jeśli mam rację to zacznie się masowe depozycjonowanie konkurenci spamem.

Obalam. Frazy, które stały od tamtego roku w top, spadły. Ta sama jakość poszła na stronę pozycjonowaną od stycznia i ta się dobrze trzyma.

Site mi codziennie skacze jak szalone, raz max, raz pół, raz ćwierć i znowu max.

Z tego co na tweeterze miał ten koleś od webspamu wynika, że dwukrotnie puścili pingwina, bo coś tam nie poszło za pierwszym razem.

Schematu w dalszym ciągu nie ma, a w zasadzie to jest i jak go potwierdzam:

"G jeszcze nie zaindeksował nawet połowy" Skoro sprawdza każdą podstronę na spamach itd, to idzie mu to znacznie dłużej. Musimy jeszcze poczekać, a czemu puste strony są w wynikach? są to śladowe ilości orzechów, jakiś skutek uboczny, może się ten pingwin wysypał i przemieszał rankingi, może dla tego puścili go ponownie.

penguins.jpg

Odwiedzaj regularnie mój blog o seo na lukaszt.pl podobno warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż pozostaje nam tylko kupić czteropaka, usiąść wygodnie, linkować i obserwować, niestety nie jesteśmy w stanie tego przeskoczyć, możemy tylko czekać na końcowe wyniki tego "google dance" :)

Kochanie, każde kolczyki wyglądają na Tobie przecudownie

Chcesz sprawić bliskiej Ci osobie unikalny prezent? Przejrzyj ofertę mojego sklepu z rękodziełem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż pozostaje nam tylko kupić czteropaka, usiąść wygodnie, linkować i obserwować

Myślę, że czteropak to stanowczo za mało - co najmniej jeszcze tydzień potrawa ten scheiss i wtedy zobaczymy, czy oni mają problem z algorytmem, czy my mamy problem z naszymi stronami www :)

Polskadirect.pl - Dobry katalog firm - Firmy od A do Z

REKLAMA od A do ZFIRMY REKLAMOWE – USŁUGI REKLAMOWE – AGENCJE REKLAMOWE – KATALOGI STRON I FIRMZAPRASZAMY DO REKLAMY

REKLAMA DŹWIGNIĄ HANDLU !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności