Skocz do zawartości

Google robi porządki?


szfab

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Z dnia na dzień jest coraz gorzej... Tylko jedno jest pewne... Pingwin ma mocno niekontrolowaną sraczkę.

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiscie w moim przypadku sie równiez zmieniaja tylko ze na czerwone strzaleczki.

Nie rozumiem. Wiem jednak na pewno, że w wynikach takich jak "kredyty hipoteczne" oraz np. "windykacja" trwają przetasowania. I tak też przykładowo, wyleciały dzisiaj z "kredyty hipoteczne" top 10 dwie strony z końcówką edu.pl o których myślałem że są nie do ruszenia. Były wysoko przed aktualizacją i po, aż do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem poprawkę na Wasze "obiektywne żale" jako pozycjonerów, co do pogorszenia się jakości wyników. Aliści po sprawdzeniu kilku fraz muszę przyznać rację tym z Was, którzy tak twierdzą. W takich branżach jak np. kredyty wypłynęły na wierzch strony z deficytem treści, z rażącym nadmiarem reklam w stosunku do ilości treści, czasem MFA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypowieść o Smoku

Pewnego pięknego dnia (25 Kwiecień 2012) przebudził się ze snu Straszny Smok (Google). Przebudził się cały spocony, gdyż miał okropny sen że nie rządzi już na polanie (Top10). Wpadł w szał i pobiegł na polanę gdzie pasły się inne zwierzątka (pozycjonerzy). Gdy dotarł do polany zeżarł ogromnego niedźwiedzia i strasznego wilka. Inne zwierzątka zaczęły zastanawiać się dlaczego smok nie zeżarł na przykład lwa czy też zająca. A morał tej bajki jest taki (wybierz sam):

a) Smok nie zeżarł Lwa i zająca, bo musi najpierw dobrze się wysrać... Wtedy zeżre wszystko co się rusza..

B) Smok był Analogowy i w czasie snu wymienili mu lampy na tranzystory... Wymiana wykazała błąd w module x271... Smok stracił kontakt z rzeczywistością, popadł w paranoję i żre co popadnie bez żadnej logiki...

c) Smok poszedł na układ z niedźwiedziem i wilkiem... Nie zeżarł ich... Tylko przez jakiś czas siedzą w ukryciu żeby pokazać kto rządzi na polanie.

Prawidłowy morał bajki to D... Smok zeżarł pingwina i dostał sraczki tak ciężkiej jakiej świat jeszcze nie widział...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei awansowała strona na takie frazy jak "projektowanie stron". Tylko co z tego, jak od co najmniej 2 lat nie zajmuję się już webdesignem i strona nie była rozwija w tym temacie od bardzo dawna.

Ogólnie widać bardzo duży spadek jakości serpów. Tak słabego update jeszcze nie widziałem. Duże uwstecznienie algo...

I nie chodzi o poszczególne frazy (bo moje trzymają się dobrze), ale o ogół i rozwiązania algorytmiczne. Bardzo dużo jakościowych stron poleciało daleko, a w ich miejsce powchodziły marne zapleczówki.

Rozważam 2 powody takiego stanu rzeczy: Albo poważny błąd inżynierów Google albo... AdWords... to przykre

"Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wnioski co do tego formularza:

- to raczej jest taki spam raport, dotyczący nie konkretnej strony a wyników pod daną frazę. Nie chodzi im żeby twoja/moja strona wróciła do top10, tylko żeby uzyskać dodatkowe źródło informacji,

- może też oznaczać że powrotów do poprzedniego stanu nie będzie: gdyby aktualizacja była jeszcze w toku, nie prosiliby o dodatkowe informacje, tylko czekali na zakonczenie procesu. Jeżeli proszą o takie info - znaczy proces sie zakonczył. Z takim stanem serpów jaki jest. Pytanie z formularza dotyczy przecież obecnego stanu serpów. Gdyby wiedzieli ze serpy będą powracać do stanu poprzedniego czy w ogóle ulegać zmianom - nie prosiliby o takie informacje, które przecież mają wpłynąć na korektę serpów.

Najważniejsze frazy mi poleciały, nie wiem czy dopalić, zbudowac dodatkowe strony czy nic nie robić i czekać. Mam nadzieję ze w poprzednim akapicie nie mam racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo jeszcze czy to koniec update'u. Ale jezeli tak to pozostaje nam szukac sprzymierzencow poza naszymi kregami. Ostatnio byl marsz w obronie telewizju TRWAM i podobno bylo pelno ludzi. Trzeba ich uswiadomic, ze na fraze "telewizja katolicka" TV TRWAM nie ma w TOP 10! Za to jest jakies slowacke czy czeskie tlumaczenie na 8 miejscu i szkalujacy artykul na 9 ;) Miejmy nadzieje ze ojciec Tadeusz tego nie przepusci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie to dopiero trzeci dzień burdelu... Jak byś sam miał zatrucie żołądkowe tak jak ma nasz osrany pingwin to w jeden dzień byś na pewno nie przerobił wszystkiego ;)

Jajbardziej podoba mi się dżołk na frazę gdzie na ósmym miejscu świeci nic nie związany z tematem shit

Nowości z branży zoologicznej czyli wszystko dla psa i nie tylko https://www.dlapieska.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Google chce nam zaserwować jakieś potrawy z psa? A przy gotowaniu uznaje że warto sobie pograć przy okazji w jakieś gry? Nie wiecie jeszcze że Google wie najlepiej co nam potrzebne? Mają o nas tyle danych, że wiedzą już czego potrzebujemy i to że szukamy czegoś o psach, może znaczyć że interesują nas koty, gotowanie, finanse lub coś innego - Google zna nasze potrzeby... A na wypadek gdyby się myliło, pozostaje jeszcze AdWords ;)

Skuteczne pozycjonowanie stron www | Nowe randki internetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności