Skocz do zawartości

Indeksacja - o co chodzi?


Falkon

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, dział dla początkujących to i pytanie początkującego. Co to jest indeksacja i jak się zabrać do niej przy pomocy rankindexera? Jest tam opcja "project name" i miejsce na wklejenie linków - ale co to są za linki?

Naprawdę nie wiem i dlatego pytam. 

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe żartujesz sobie?

Ale ok, może na prawdę nie wiesz.Indeksacja polega na zaindeksowaniu linków które pozyskałeś do swojej strony i to je właśnie wrzucasz w miejsce na wklejenie linków.A indeksujesz je aby google wiedziało że taki link prowadzący do Twojej strony istnieje.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź i za wyrozumiałość, ale naprawdę nie wiem. OK mam stronę od 10 lat i nie prowadziłem nigdy spisu tych linków prowadzących, które dodawałem. Czy jest jakiś sposób na to, aby taka listę linków, które pozyskałem czy ktoś dla mnie pozyskał bo kiedyś korzystałem z usług jednego specjalisty zdobyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, po co te teksty o inteligencji przecież to dział dla początkujących, prawda? Jak nie mogłeś się opanować żeby czegoś nie napisać to trzeba były napisać, że znajdę je w webmastertools googla i już?

Finan, dzięki za pomoc.

 

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Falkon na inteligencję jak nie masz tych linków zaindeksowanych to nikt ich nie znajdzie za Ciebie, chyba że przypadkiem trafi na taki link.
A jak są zaindeksowane czyli google je widzi.
Znajdziesz je w GSC to nie potrzebujesz ich indeksować.

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak łopatologicznie, cała zabawa z pozycjonowaniem polega na zdobywaniu linków, wszyscy o tym wiedzą, więc linków robionych jest pierdylion, G nie jest takie strasznie wyrywne aby wszystko indeksować, to wymaga zużycia mocy obliczeniowej, szczególnie na 899 podstronie na której jest już 2229 spamerskich komentarzy, dlatego wymyślono indeksery, nakierowują one roboty G zmuszając je poniekąd do odwiedzenia strony/komentarza/wpisu. Jak masz linki "naturalne", wpisy do jakiś PKT, czy innych nie zaspamowanych miejscówek to nie musisz się wysilać, ale jak wpadniesz na pomysł dodania linków do 200 katalogów, wtedy warto zadbać o zaindeksowanie tych wpisów, bo naturalnie zaindeksuje ci się 10-20%, więc pozostałe 80-90% to ślepaki.

www

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za odpowiedzi, na rankindexer trafiłem tu na forum, chciałem sprawdzić co to w ogóle jest, żeby to zrobić kupiłem najniższą opcję i stąd moje pytania.

OK czyli linków z GSC nie ma co indeksować, rozumiem.

A teraz jeszcze jedno pytanie jak szukać aplikacji do automatycznego dodawania linków profilowych, kilka dni temu znalazłem taką angielską stronę z aplikacją i mi gdzieś umknęła nazwa ktoś tu na forum pisał, że to podstawa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do wczoraj nie wiedziałeś co to indeksacja a już chcesz się za automaty brać? Podstawa w Twoim przypadku to przewertowanie tego forum w dziale dla Początkujących, poczytaj trochę, zapoznaj się co i jak aż w końcu dojdziesz do takiego levelu że będziesz wiedział że programy (te automatyczne również) podawane są najczęściej w dziale Narzędzia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...byłem w narzędziach i stąd wzięła się moja "znajomość" z rankindexerem, gdybym tam zadał pytanie to by mnie odesłano do początkujących. Tu zadaje pytanie to mnie odsyłasz do narzędzi.

Pewnie ktoś by się zdziwił, ale mam kilka stron, które kiedyś zrobiłem w wordpresie, a następnie sam je przepisałem w bootstrapie, żeby były szybsze, tworzyłem blogi, 301, ssl itp i dlatego pewnie wychodzę na pierwszych stronach. Mam hasła gdzie moje 3 strony są od lat w top 10 i nie jest to hasło typu "hurtownia jablek "ogryzek" grojec ulica towarowa 5" a dość ogólne na kilka tysięcy zapytań miesięcznie. Zajęło mi to lata i zrobiło się pewnie samo, a pewnie troszkę dzięki moim staranią. Teraz próbuję z zupełnie nową gotową domeną i tyle.

Generalnie w życiu jak czegoś nie wiem i chcę zrozumieć i mieć pewność zadaję pytania. Wejdź do narzędzi i spróbuj samemu coś tam zrozumieć, ale nie teraz gdy masz jakieś tam doświadczenie tylko jako nowicjusz - nie ma szans można dostać świra. Jedni piszą, że coś jest dobre inni, że beznadziejne itd. Ok trzeba sprawdzić samemu no to sprawdziłem z rankindexerem to ktoś mi napisał, że obrażam inteligencję swoją i innych. 

Zwyczajnie komuś trzeba zaufać i uwierzyć, że może coś podpowie i już.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, ale albo próbujesz zrobić tu wszystkich w ch... albo pozamieniałeś się z nim na głowy. Nie mów, że najpierw kupujesz, a później dopiero sprawdzasz do czego to jest. Nie mów, że byłeś w dziale narzędzia i nie zauważyłeś żadnego programu do "automatycznego dodawania linków profilowych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Falkon napisał:

Zajęło mi to lata i zrobiło się pewnie samo, a pewnie troszkę dzięki moim staranią. Teraz próbuję z zupełnie nową gotową domeną i tyle.

Jak próbujesz z nowa domeną linkujesz łopatologicznie mówiąc zróżnicowanie i z głową (czyli nie walisz linkami w 100 i tysiącach gdzie popadnie) i dodatkowo się nie spieszysz to indekser nie jest ci potrzebny. Z inedeksera to korzystają głównie ci co spamują czyli min masowo automatami podpinają się z swoimi linkami pod jakieś dziurawe skrypty.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, Falkon said:

...byłem w narzędziach i stąd wzięła się moja "znajomość" z rankindexerem, gdybym tam zadał pytanie to by mnie odesłano do początkujących. Tu zadaje pytanie to mnie odsyłasz do narzędzi.

Jeszcze raz napiszę, znajdujesz się w odpowiednim dziale i tu powinieneś poświęcić trochę czasu i nie odsyłam Cię do narzędzi na tym etapie, bo po przeczytaniu x stron sam stwierdzisz że tylko mógłbyś zaszkodzić sobie tym automatem. Dopiero co pytałeś co to jest indeksacja a już chcesz linkować z automatu. To tak jakbyś chciał przejść z przedszkola do gimnazjum, zapominając o edukacji w podstawówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Falkon generalnie wydaje mi się, że lepszym kierunkiem będzie jeśli poczytasz sobie teorie na temat indeksacji czy tam innych zagadnień, które Cie interesują, a praktyką zainteresujesz się później i wtedy wiele praktycznych porad przeczytasz na forum. Zdecydowanie łatwiej będzie Ci wtedy przewertować forum, bo będziesz wiedział czego szukać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności