Skocz do zawartości

Portofolio programisty


PawelC

Rekomendowane odpowiedzi

Co niektórzy z forum, zapewne wiedzą, że poszukuję pracy jako programista i właśnie w tym celu cały czas szkole się z OOP, oraz frameworka Kohana PHP, według mnie idzie mi dobrze ;)

I to właśnie Was, jako np potencjalnych pracodawców chciałbym zapytać co powinno zawierać takie portofolio, aby Was zainteresowało.

Zastanawiam się czy dobrym pomysłem, jest umieszczenie w nim kawałków kodu php, napisanego strukturalnie jak i obiektowo, oraz przykładowo wykonany skrypt, do wglądu dla potencjalnego pracodawcy. Znam kilka języków programowania, a także potrafię CSS i XHTML, i właśnie dlatego zastanawiam się czy warto umieszczać tego typu prace: https://www.link-evolution.pl/portofolio we własnym portofolio? Oczywiście praca do której dałem link nie jest w 100% skończona, ale chodzi o sam sens dawania tego typu prac do portofolio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie widziałem jeszcze w niczyim portfolio jakichś kodów :-) z ciekawości zapytam, jakie konkretnie kody chciałbyś dodawać? Funkcje spełniające określone zadania (których w sieci jest dostępnych milion), czy może kawałki modelu, widoku czy kontrolera? Aby dobrze wypaść musiałbyś przedstawić swoją umiejętność programowania obiektowego, wykorzystanie jakiegoś wzorca, umiejętne dokumentowanie kodu, etc. Szkoda Twojego czasu, bo raczej nic ciekawego by z tego nie wyszło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jeszcze w niczyim portfolio jakichś kodów :-) z ciekawości zapytam, jakie konkretnie kody chciałbyś dodawać?

Wiele osób mnie pytało o kawałek kodu który napisałem, i dlatego chciałbym do wglądu umieścić przykładową klasę.

czy może kawałki modelu, widoku czy kontrolera?

To akurat pikuś ;)

Aby dobrze wypaść musiałbyś przedstawić swoją umiejętność programowania obiektowego, wykorzystanie jakiegoś wzorca

Wzorców jest wiele i kilka z nich zapewne potrafiłbym użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najbardziej zachęcają klientów wykonane przez programistę projekty, które nie są czyjąś stroną domową, ani stroną o tibii.

Dzięki czemu (po wykonanych serwisach www) stwierdzą {częściowo} jego umiejętność pisania dobrego kodu (szybkość działania strony) oraz jego pomysłowość (sposób wykonania funkcji w serwisie).

Przynajmniej ja tym się kierowałem wybierając swoich programistów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy z forum, zapewne wiedzą, że poszukuję pracy jako programista i właśnie w tym celu cały czas szkole się z OOP, oraz frameworka Kohana PHP, według mnie idzie mi dobrze :)

I to właśnie Was, jako np potencjalnych pracodawców chciałbym zapytać co powinno zawierać takie portofolio, aby Was zainteresowało.

Zastanawiam się czy dobrym pomysłem, jest umieszczenie w nim kawałków kodu php, napisanego strukturalnie jak i obiektowo, oraz przykładowo wykonany skrypt, do wglądu dla potencjalnego pracodawcy.

Tak, jest to dobry pomysł, w moim wypadku zawsze wymagam przykładu kodu jak szukam programistów. Na ogól dostaje jakiś przykładowy kontroler, model, bibliotekę - i to mi wystarcza aby dokonać obiektywnej oceny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to dobry pomysł, w moim wypadku zawsze wymagam przykładu kodu jak szukam programistów. Na ogól dostaje jakiś przykładowy kontroler, model, bibliotekę - i to mi wystarcza aby dokonać obiektywnej oceny ;)

No i właśnie dlatego chcę dać przykładową klasę napisaną w OOP, oraz o ile jest sens, przykład wykorzystania architektury MVC np w Kohana php.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nrm - a skąd wiesz, że to jego, a nie z jakiegoś warezu gdzie dają paczki z skryptami?

Zatrudnienie programisty, to nie jest tylko zobaczenie kawałka jego kodu. Dużo zależy od potencjalnego pracodawcy, w jaki sposób zweryfikuje programistę, a takie sztuczki z kodem, prędzej czy później wyjdą na jaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej zbudować stronkę i przedstawić na niej kilka wykonanych projektów. Podsyłanie jednej klasy nic nie mówi o człowieku.

Gwarantowany efekt. 100% satysfakcji lub zwrot gotówki. Tylko teraz profesjonalne pozycjonowanie książek na Twojej półce. 20% zniżki jeżeli masz różową i prostą (wypozycjonowaną) ścianę. Nie pozycjonujemy stron w Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było w sensie, że pseudo-programista mógł przedstawić nieswoje kody z źródła niewiadomego pochodzenia. ;)

A klasa jest dobrym przykładem na przedstawienie jego umiejętności programowania.

Zrób portfolio i udostępnij jego kod (bądź część). Proste. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nrm - a skąd wiesz, że to jego, a nie z jakiegoś warezu gdzie dają paczki z skryptami?

No daj spokój z takimi pytaniami.

Po pierwsze: dnia pracy pewnie by wtedy nie przetrzymał jakby takie numery chciał odstawiać

Po drugie: kawałek kodu to pierwszy etap rekrutacji, potem jest rozmowa face2face. Takie rzeczy da się wyłapać.

Przerobiłem już tych rozmów sporo, 2 programistów mam zatrudnionych. Przecież na dobre oczy ich nie zatrudnie, muszę widzieć co soba reprezentują.

a tak btw: to w tej dyskusji, jak zwykle zresztą, miesza się kilka wariantów.

Bo jak szukasz konkretnej pracy - to taki kod - opinia j.w.

A jak jesteś freelancerem - to potencjalnemu klientowi kod nic nie powie, ten chce poogladac sobie obrazki, serwisy (i co gorsza ocenia bardziej na podstawie tego co jak wygląda niz jak w rzeczywistosci działa -> ale to można zrozumieć) aczkolwiek nie zaszkodzi bo a nóż on to podeśle do konsultacji jakiemuś znajomemu. Wcale nie jest to jakaś niezwykła sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności