Jump to content

kilas88

Forumowicze
 • Content Count

  233
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. osoba fizyczna normalna umowa o dzieło (to samo co w Dotpay) - do 29.02.2012 dostajesz PIT-11 za poprzedni rok i się rozliczasz (swoją drogą wciąż nie dostałem od Homepay swojego pita, a ustawowo termin wysłania przez pracodawcę do bodajże końca lutego? no ale może wysłali 29.02, zobaczymy)
 2. Faktycznie, zapomniałem o tym. Pod tym względem homepay jest świetny - nigdy nie czekałem dłużej niż tydzień na wypłatę, podczasy gdy w Dotpay czekało się czasem i 2-3 tygodnie (nawet przy ekspresowej, płatnej wypłacie - w dodatku oni wtedy zmieniali datę przysłania umowy, że niby wszystko ok było wypłacane...).
 3. https://ssl.dotpay.pl/Oferta/Cennik wygląda na to, że trzeba wrócić do Dotpay - 2% to za dużo w przeliczeniu na choćby rok czasu.
 4. Dotpay.pl dopiero co zmienił 41% na 50%... kilka miesięcy temu uciekłem od dotpay, bo mieli 41% do homepay, bo mieli 50% teraz dotpay ma 50%, a homepay 48%, chyba znowu czeka mnie ucieczka nie wiem co się z nimi dzieje, ale chyba będę musiał napisać specjalne klasy do kilku systemów płatości z osobna i wdrożyć do cmsa funkcje: wybierz system płatności [dotpay/homepay/inne] - człowiek nie nadąża za zmianami najchętniej zrezygnowałbym całkowicie z premium sms, ale 80% ludzi wciąż woli smsy w mikropłatnościach (przynajmniej w mojej grupie docelowej)
 5. Witam, Dzierżawię przestrzeń na swojej stronie internetowej pod reklamy Adkontekst. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych za 2010 rok. Dzisiaj się dowiedziałem, że NetSprint.pl Sp. z o.o. nie opłaca podatków ani nie rozlicza się za nas z Urzędem Skarbowym (jak to robią inne firmy polskie), więc ten obowiązek spada na współpracowników Adkontekst, w tym mnie. Jak rozliczać się za taki dochód? 1) Podliczam pieniądze, które u nich zarobiłem (to co przelali mi na konto) w 2010 roku? 2) Tak uzyskany dochód wpisuję jako Dzierżawy i najem w PIT-36? 3) Skąd wziąć koszty uzyskania przychodu? Co tut
 6. cheed, czy to nadal aktualne?
 7. Witam, Czy kupując domenę jako osoba fizyczna będę mógł za jakiś czas przepisać ją na firmę? Aktualnie firma nie posiada jeszcze nr REGON i wciąż nie istnieje, jednak przy kolejnych latach dobrze by było wpisać domene w koszta firmy. Trochę głupkowate pytanie, wydaje mi się, że to zależne od providera.. dlatego zapytałem, by się upewnić
 8. Dziękuję za odpowiedź Arek To mi uzmysłowiło, że tylko u mnie jest coś nie tak.. a skoro tak, to przypomniało mi się o wyszczeniu DNS Cache w systemie, bo wciąż odsyłało do poprzedniego providera. Dziękuję, sprawa rozwiązana.
 9. Witam, Musiałem przenieść stronę z jednego serwera na inny. A więc wszystkie pliki zostały ładnie przerzucone, zalogowałem się w ovh.pl i zmieniłem wpis w DNS na nowy hosting. Niby wszystko powinno działać, robiłem już to dziesiątki razy. Jednak coś nie trybi i nie bardzo rozumiem o co chodzi. Sprawdzając WHOIS domeny serwer jest ustawiony na ten nowy hosting. Na nowym hostingu jest ustawiona domena, wszystko ładnie skonfigurowane.. niby powinno działać (zwłaszcza, że na tym samym servie jest także inna strona, która działa). Co robić w takiej sytuacji?
 10. Wiem, ale im później tym gorzej. Większość ludzi zanosi PIT-y na ostatnią chwilę, więc później będą kilkugodzinne kolejki. Poza tym, przysługuje mi pewien zwrot. Później w US będą mieli więcej roboty i dłużej będę musiał czekać na zwrot kaski
 11. Witam, Czy dostał ktoś już od Dotpay.pl PIT-11, by mógł się rozliczyć z Urzędem Skarbowym? Termin wydania tego papierka przez pracodawcę jest prawnie ustalony do końca lutego, a ja nadal nic nie dostałem. Z tego co pamiętam, rok temu jakoś szybciej im to poszło.
 12. Wg mnie, od najlepszej : przekierowanie DNS, plik konfiguracyjny Apache dla wybranych folderów, .htaccess php/perl/html/etc javascript przy czym 1 i 2 z wykorzystaniem regułki: Redirect 301 / http://nowy.adres.pl/
 13. Kiedy nie używać mod_rewrite? - taka mała autopromocja z mojej strony pytałeś co ma wspólnego mod_rewrite z wydajnością? Proszę przeczytać ostatni komentarz. Ogólnie wykonywanie dużej ilości wyrażeń regularnych nie jest najlepszym pomysłem, o czym z całą pewnością wiesz.
 14. Hmm... ale nie chodzi mi o normalne wpisy na blogu. Wpisy mam w formacie: blog.jakisadres.pl/tytul-wpisu I teraz we wpisie mam kod PHP, który jest przykładem do notki. Zamieszczam więc gotowy przykład pod adresem: blog.jakisadres.pl/przyklady/tytul-wpisu Jak to teraz zrealizować przez panel?
 15. Witam, Chcę w Wordpress stworzyć własne, "przyjazne" linki. Mam więc na serwerze wrzucone pliki WP. W tym samym folderze mam folder "przyklady". Chciałbym, aby linki z folderu przyklady wyglądały mniej więcej następująco: jakisadres.pl/przyklady/przyklad-1 zamiast jakisadres.pl/przyklady/przyklad-1.php Jak to zrealizować? Próbowałem z poniższym kodem: function plugin_add_custom_urls_init() { add_rewrite_rule( 'przyklady/(.*)\.php$', 'przyklady/$1' ); } // runs the function in the init hook add_action('init', 'plugin_add_custom_urls_init'); Jednak coś nie wychodzi, linki nie ś
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy