Skocz do zawartości

Odkryto Patent Google o SEO i Pozycjonowaniu… !


galaxyy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
nawet ja taki prostak

No nie, nie wierzę... ale profilaktycznie wyjaśniam... trzeba chyba mieć talent Łysiaka, by bez zbędnej urazy zwerbalizować stosunek do drugiej strony medalu. Beer, wszelkie defekty formalne tego teksu i podobieństwa do osób były nieprzypadkowe i zamierzone, ale nijak nie adresowane do Ciebie. Mam nadzieję, że wyraziłem się tym razem jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem jak jest bo skończyłem podstawówke tylko no i jedyne co potrafie to napierd****ć linkami ;) zbyt skomplikowane obliczenia i teorie powodują zawieszanie się mojego sys. operacyjnego ...

ot całe polskie seo :)

no wiem, światowe SEO pozycjonuje juz bez linków ....

nawet ja taki prostak

No nie, nie wierzę... ale profilaktycznie wyjaśniam... trzeba chyba mieć talent Łysiaka, by bez zbędnej urazy zwerbalizować stosunek do drugiej strony medalu. Beer, wszelkie defekty formalne tego teksu i podobieństwa do osób były nieprzypadkowe i zamierzone, ale nijak nie adresowane do Ciebie. Mam nadzieję, że wyraziłem się tym razem jasno.

Bez jaj ;) hehehe aż taki prostak nie jestem już buahaha (kuźwa 3x w tym tyg zaplułem lapa kawą) :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarty sobie ze mnie robisz

Nie, ale chyba wykonaliśmy tzw "mijankę", więc odpuszczam.

mylisz się :D , przepisz domenę na mnie a udowodnię ci ze postawie pod nią sklep np z aparatami cyfrowymi i będzie w pełni zindeksowany , albo możemy się umówic ze jak ci obanduje to płacisz 1000,- za odbanowanie a wiec ?

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze starymi domenami to tez roznie bywa, jezeli kupuje sie stara domene i stawia na niej cos innego wg moich obserwacji wartosc tej domeny sie zeruje.

Z moich obserwacji znowu wynika coś innego. Nawet jeśli zmienię kompletnie tematykę to i tak w większości przypadków widzę, że ma dużo większą wartość od nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego inne wyszukiwarki nie mają szansu na start

Nie, to pod względem formalnym w żaden sposób nie ogranicza możliwości. Firma świetnie sobie radzi z regulacją i kontrolą rynku za pomocą środków, na które patentu nie ma, czyli chwytami poniżej pasa. Nie można przy tym nie doceniać siły zachowań stadnych Internautów, zaplecza kapitałowego, wobec którego tzw ośrodkom opiniotwóryczym miękną kolana, itd. W rzeczywistości, o realnym powodzeniu alternatywnego projektu - niezależnie od tego, jak bardzo Google będzie udawać, że takich nie ma - decydujecie Wy. W dokładnie taki sam sposób, w jaki swego czasu stworzyliście(śmy) tego globalnego potworka. Wystarczy więc, że konkurencyjna wyszukiwarka poza przyzwoitymi wynikami (a to raczej nie problem) zaoferuje przyzwoity system generowania zysków przez wydawców serwisów. W polskich warunkach, nawet jeżeli Google wytnie konkurencję w swoim indeksie do zera i skutecznie pozamyka buzie "ekspertom", nakładem 10 mln w skali roku, inwestując przez dwa-trzy lata można odzyskać 20% rynku. Potem z górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz się :)

Całkiem możliwe, chętnie się przekonam. Płacić nie będę, ponieważ nie mam niezbędnej motywacji ;-) Odbanuj i eksploatuj przez najbliższy rok. Jeżeli starocie mają takie względy niezależnie od whois, jak twierdzisz - powinno Ci się zwrócić z nawiązką. Potem zostaw w indeksie tylko główną. To była domena dosyć znanego wydawcnictwa. Podaj dns-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graff podałem ci moje warunki od banowania domeny , opłata albo przepisanie, (mam ponad 5000 własnych domen Twoja jedna mnie nie uszczęśliwi na rok czasu) jeżeli uważasz ze nic z nią nie zrobię to po co ci trzymać zbanowaną domenę ? jak będziesz zdecydowany znasz PW

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do patentu to nie jest tam napisane że google premiuje strony stare bo są tylko stare (tak jak to utarło się na forum i jest powtarzane przez wielu użytkowników), chyba wręcz przeciwnie.

Strony stare, nie będące aktualizowane i co gorsza bez linków przychodzących są mało atrakcyjne a tak wyglądają stare domeny które pozycjonerzy uważają za dobry materiał. Do tego często na starej domenie po przejęciu jej przez nowego właściciela zmienia się jej treść i tematyka całkowicie co google potrafi rozpoznać.

Jedyne co przemawia na korzyść starej domeny to sytuacja w której byłaby rejestrowana na kilka lat z góry ale nie wiadomo czy tak było.

A nawet gdyby tak było to i tak jest to tylko jeden z wielu parametrów które bierze pod uwagę google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolki, wiek strony jest powiązany z prowadzącymi już do niej linkami i z ich wiekiem. Jeśli nawet przez dłuższy czas strona nie była aktualizowana i liczba linków stała w miejscu bądź nawet się zmniejszyła, wystarczy postawić na niej nowy serwis i dać dosłownie kilka linków, a nagle całkiem ładnie wskakuje w serpy i wystarczy minimum pracy przy niej, aby na te łatwiejsze frazy generowała ruch. Tutaj mam na myśli głównie wykorzystywanie pod zaplecze, a nie poważne serwisy, nad którymi i tak trzeba siedzieć ile wlezie ;-)

Do tego często na starej domenie po przejęciu jej przez nowego właściciela zmienia się jej treść i tematyka całkowicie co google potrafi rozpoznać.

Zdarzało mi się zarówno zachować tematykę (zgodna z poprzednią zawartością i anchorami backlinków), jak i kompletnie ją zmienić. W obu przypadkach stare domeny wypadały dużo lepiej niż nowe. Podam 2 przykłady:

1. zmiana tematyki - domena kilkuletnia, nowa treść, nowa struktura, strona zoptymalizowana pod kątem nowych słów kluczowych, lekko podlinkowana, szybko pojawiła się na główne słowa w top 5 zbierając na jedno najważniejsze słowo ok. 200 wejść dziennie, łącznie ponad 2k w ciągu kilku pierwszych miesięcy;

2. zachowanie tematyki - mam w zapleczu m.in. parę serwisów o tej samej tematyce, oba są serwisami ogłoszeniowymi, więc mogłam porównać ich moc skoro różniły się tylko wiekiem (i związanymi z tym starymi linkami prowadzącymi do nich). W jednym przypadku strona postawiona została na starej domenie (kilka lat), w drugim na nowej (kilka miesięcy) i widzę w nich ogromną różnicę. Starą od razu dało się znaleźć w Google, nowej trzeba było szukać gdzieś na końcu. Nawet dają im takie same linki na start, stara dałaby dużo lepsze wyniki. Być może w przypadku wyłapania zmiany przez kogoś z Google, wyzerowaliby jej wartość, ale póki co nie zauważyłam takich przypadków.

Co do okresu rejestracji, w przypadku omawianych domen zawsze były one rejestrowane na rok i ewentualnie później przedłużane.

//edit:

Do tego często na starej domenie po przejęciu jej przez nowego właściciela zmienia się jej treść i tematyka całkowicie co google potrafi rozpoznać.

Teoretycznie Google chciałoby zerować wartość takich domen. W praktyce wygląda to inaczej i tak jak pisałam wcześniej, nawet przebudowując stronę kompletnie i zmieniając jej tematykę na zupełnie niepowiązaną ze starą, mimo wszystko ma ona większą wartość. W końcu bez względu na anchory jakimi linkujesz, moc domeny wzrasta, stąd nawet zmiana tematyki nie musi sprawić, że domena zachowa się jak nowa. Oczywiście przy zachowaniu tematyki ma się dużo większego kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności