Skocz do zawartości

Sprzedaż serwisu intenretowego


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Mion,

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, może ktoś z Was sprzedawał kiedyś jakąś stronę www? 

Mam jedną stronę do sprzedaży, nie umiem sobie z nią poradzić. Ma około 1500 artykułów z czego średnia artykułów to około 500 - 600 słów. Kilkaset artykułów około 1000 słów - wiele ponad 1000 słów. Wszystkie oryginalne pisane ręcznie przez około 12 ostatnich lat. 

Domena ma kilka lat, ma jakieś linkowanie (tak z 10 000 linków z 500 domen). Ale gównie nofollow - od lat nie zajmowałem się jej pozycjonowaniem ani linkowaniem do niej. 

Nie mam już czasu na prowadzenie kilku stron. Tym bardziej teraz gdy google robi fikołki jakich już nie rozumiem. 

Ostatnimi czasy na stronie pisałem treści wysokiej jakości, ale to nic nie dawało w mojej ocenie.

 

Strona w szczycie swojej popularności zarabiała około 30 000 zł rocznie. Było to łączenie Adsense z publikacjami sponsorowanymi. Te publikacje sponsorowane nie wchodzą na skład tych 1500 artykułów - to jest zupełnie osobna rzecz. Obecnie strona w tym czasie zarabia z adsense jakieś grosze - około 1000 rocznie. Z treści sponsorowanych wygenerowała jak jeszcze coś na niej publikowałem około 15 000 rocznie (9 miesięcy teamu). 

 

Ogólnie strona spada w wynikach, mimo licznych prób jakiegoś jej ratowania (dodawanie nowych mocnych treści, zrzekania się linków słabych stron) nic się nie zmienia, nie zdobywałem nowych linków follow bo nie umiem już tego robić w tych czasach, ani nie mam na to już czasu. Także już nie interesuje się jak ponad 10 lat temu SEO i webmasteringiem gdzie byłem dawno temu na bieżąco. 

 

Rozpisałem się, a chciałem tylko zapytać - czy ktoś wie gdzie można próbować sprzedać taką stronę? Lub może ma jakiś inny pomysł - sprzedaż artykułów (na stronie zmieniłem publikacje na szkic ponad 90% treści kilka dni teamu), domeny (widoczna w sygnaturce). Nigdy nie sprzedawałem strony, to nie wiem jak to się odbywa i jak do tego podjeść. Za wszystkie rady będę bardzo wdzięczny. 

Edytowane przez tomierc

Serwis internetowy ToTemat działa od 2020 roku. Publikujemy artykuły na różne tematy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli strona ma ruch i pozycje oraz zarabia to można sprzedaź za xx.xxx (jakas dziewczyna jeszcze pol roku temu chciała za swoją stronę contentową ok 20-30 tys zł netto) - natomiast jeśli poleciała na algorytmach i teraz nie wyciaga nawet 1000 zł to jest bez większej wartości. Ktoś moze kupic hobbystycznie aby sobie potestowac jakieś rzeczy, zrobić z tego zaplecze, rozwinąc trochę content itd. Wiec moze pare stówek wyszarpiesz.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomierc napisał(a):

Ja się nie pytam za ile, tylko gdzie i jak do tego podejść. 

OLX , ALLEGRO , ogłoszenia na PIO itd...

Na Allegro możesz wystawić jako AUKCJĘ - wtedy rynek sam "zweryfikuje" wartość strony  🤠

  • Thanks 1

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli strona ma sensowny ruch naturalny można ja sprzedać wszędzie nawet na Facebook, na pierwszej z brzegu grupie poświęconej IT, SEO, marketingu. Jeśli kolorowo nie jest, to najmniej edukowany klient kupuje strony www przez serwisy aukcyjne, ogłoszeniowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytam o to co zrobić, czy domene się sprzedaje ze stronę, wtedy jakoś to przenosi czy coś, co zrobić z bazą danych użytkowników strony i ich mailów? O sprawy też takie techniczne. 

Serwis internetowy ToTemat działa od 2020 roku. Publikujemy artykuły na różne tematy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie
10 minut temu, tomierc napisał(a):

czy domene się sprzedaje ze

NIE ma tutaj jakiś "standardowych" procedur.
Sprzedajesz tak jak uzgadniasz z kupującym.
Może to być sama domena lub całość serwisu.

 

Po zaksięgowaniu wpłaty robisz cesję domeny + pakujesz walizy danych LUB udostępniasz konto FTP domeny i nowy właściciel sam się pakuje na wynos.

Zapomniałem dodać o spisaniu umowy przed wplata za domenę by kupujący wiedział na co się umawiacie, co jest przedmiotem transakcji.

  • Like 1

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tomierc napisał(a):

Lub może ma jakiś inny pomysł - sprzedaż artykułów (na stronie zmieniłem publikacje na szkic ponad 90% treści kilka dni teamu),

Pytanie po co zmieniłeś na szkice? Chcesz koniecznie obniżyć cenę za domenę?

Jak chodzi o stronę z twojej stopki to sprzedajesz domenę i kanał na YouTube i pozostałe socjal media jak je prowadziłeś wyłącznie dla tej strony.

Osobiście bym najpierw zlecił audyt SEO i wycenę całości. Dowiesz się co i jak i będziesz miał jasny obraz ile strona jest warta i gdzie była/jest źle prowadzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Ok, postaram się doczytać coś w tej kwestii, dzięki za pomoc szczególnie Mion. To w sumie dało mi najwięcej wskazówek. 

 

Edytowane przez tomierc

Serwis internetowy ToTemat działa od 2020 roku. Publikujemy artykuły na różne tematy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności