Skocz do zawartości

Przejęcie domeny po wygaśnięciu


Miki1q

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ktoś z obecnych zajmuje się może przejmowaniem domeny po wygaśnięciu. Miałem domenę z możliwością przedłużenia, niestety zamiast przedłużenia za 79 zł krzyknęli mi 180 zł. Nie chce brać udziału w naciaganiu dlatego postanowiłem jej nie przedłużać by nie płacić oszusta. Z tego co pamiętam była możliwość kiedyś jak by zarezerwować domenę która była od nowa do przejęcia, ktoś jest w stanie zarezerwować domenę oczywiście odpłatnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MaxPan napisał:

Załóż opcje na domenę. Na każdą domenę można założyć tylko jedną opcję, dlatego otrzymujesz gwarancję, że w przypadku jej zwolnienia się to Ty zostaniesz jej właścicielem.

Dodam, że opcję można założyć tylko w czasie, gdy domena jest aktywna (jak przejdzie do kwarantanny, to już tej możliwości nie ma).

  • Like 1

"Szaleństwem jest chodzenie po ulicy z połówką melona na głowie i powtarzanie: Jestem chomikiem"

Dick Steele, Agent WD-40 [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest po wygaśnięciu, to są takie opcje

1. Jeśli domena nie ma wartości (nazwa, linki, historia), to nikt jej raczej nie wykupi, czyli pilnujesz dokładnie minuty w której zostanie uwolniona (po 30 dniach) i  rejestrujesz ją na nowo u jakiegoś rejestratora z niskimi cenami przedłużenia.

2.  Jeśli domena ma jakąś wartość, to zlecasz przechwycenie domeny w jednym z serwisów przechwytujących (jest kilka na pl). Może się okazać, że będziesz się musiał z kimś licytować. A wtedy... możesz stracić domenę lub będziesz zmuszony zapłacić za nią dużo więcej niż 180 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arkadiusz napisał:

Dodam, że opcję można założyć tylko w czasie, gdy domena jest aktywna (jak przejdzie do kwarantanny, to już tej możliwości nie ma).

Zgadza się, nie doczytałem, że domena już wygasa. Mailem parę domen ( nie aktywnych, trzymam te domeny dla przyszłych projektów) w firmie gdzie odnowienie stało się ok 180 zł, a otrzymanie kodu wiązało się z wysyłaniem papierków poczta tradycyjną. Wiec założyłem opcje na te domeny (i tak były nieaktywne) tak  przeniosłem w kosztach opcji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dobry sposób, gdy można sobie pozwolić na nieobecność domeny przez 30 dni.

 

Od października 2022 cena za opcje urosła do 60 zł w NASK + 10 zł rejestracja (przedłużenie kosztuje 50 zł), nie jest tanio.

Wcześniej to się bardziej opłacało, bo założenie opcji + rejestracja to było 40 zł (tyle co odnowienie domeny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności