Skocz do zawartości

[absurdy] Karetka na sygnale stanęła przed pieszą.


Mion

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Kierowca ambulansu z Łomży jechał na sygnałach, ale stanął przed przejściem dla pieszych, po którym przeszła kobieta. Niektórzy przedstawiają to nagranie jako dowód na "rozzuchwalenie" pieszych w Polsce. Tkwią w poważnym błędzie Na nagraniu kierowca karetki jedzie na sygnałach, jest więc pojazdem uprzywilejowanym. Dojeżdżając do przejścia dla pieszych, zwalnia, gdy widzi przed sobą pieszą dochodzącą do wysepki między "zebrami". Ostatecznie staje, a piesza przechodzi przez przejście.

 

 

Co prawda To jest EKSTREMALNY przykład, ale tak jest IMHO piesi wychodzą pod koła "bo mają pierwszeństwo". Druga spraw to gdzie tu tak w ostatnim czasie podnoszony temat ekologii.
Często się zdarza, że  jedzie ileś samochodów i wszyscy muszą się zatrzymać, bo ktoś musi natychmiast przejść ! Ponowne ruszanie z jedynki takiej kolumny aut powoduje większą emisję spalin.

 

Uważam, że jeśli NIE ma świateł, to pieszy powinien czekać, aż przejadą samochody i wtedy dopiero wejść, a nie jak obecnie pakować się pod koła ?

 

  • Like 1

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu też ten przepis jest trochę bezsensowny. Do dziś się dziwię jak jako pieszy jeszcze dobrze nie dojdę do przejścia, a już samochody grzecznie na mnie czekają :) Z drugiej strony gdy jadę samochodem i pieszy idzie obok przejścia, to mocno zwalniam i czekam czy nie skręci gwałtowanie na pasy.

Jest też inna strona medalu. Na przejściach dochodzi często do stłuczek, bo ktoś gwałtownie zaczyna hamować żeby przepuścić pieszego. Ostatnio jest ślisko i widziałem niejedną akcję wymijania i wjeżdżania na chodnik żeby uniknąć dzwona.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jest  na rondach przy dużym ruchu, gdzie samochód za nami może nam wjechać w (|) kiedy za rondem na pasy wylezie pieszy i musimy hamować częściowo pozostając właśnie na rondzie   ?

 

Natomiast  jako pieszego, to już nie raz by mnie potracił samochód jeśli bym wyszedł na przejście zgodnie z nowymi przepisami o pierwszeństwie ?

 

 

Ten filmik to bardzo dobry przykład do jakich niebezpiecznych sytuacji przez to dochodzi. Co prawda widać, iż kobieta się zatrzymała. Jednak jestem przekonany, że znalazły by się osoby, które szły by dalej... Chociaż karetka na sygnale i tak ma pierwszeństwo, to zapewne powołując się na "pierwszeństwo pieszego bo tak postanowił rzad " wlazły by prosto pod rozpędzoną karetkę !  IMHO to również wywołuje stres kierowcy takiej karetki, który MUSI dodatkowo uważać na wyłażących pod koła pieszych ?

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W sumie kobieta czekała na wyspie, lecz przepisy w takim przypadku mówią wyraźnie, ma pierwszeństwo. Nawet jak by nie miała pierwszeństwa bym nie chciał mieć prokuratora za potrącenie pieszego który wszedł pod rozpędzona karetkę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się odkopało temat ;)

Widuje się pieszych z nosem w telefonie wychodzących na drogę. Ciekaw jestem czy Policjanty na takich polują?

Przepuszczenie pieszego, a zwłaszcza starszych czy dzieci, czy auto wyjeżdżające z podporządkowanej traktuję jako ich ochronę. Zasłaniam ich na "swojej" połowie jezdni przed wypadkiem. Więcej widzę, mam duże doświadczenie, więc czemu nie? Oczywiście nie robię tego stale bez względu na okoliczności.

 

Traktuję ten przepis jako ochronę słabszego (człowieka) przed większym (autem). Ale jak mawia klasyk:

 

 

Więc wtargnięć pieszych na jezdnię ostatnio jest jakby więcej. Cholernie trzeba w miastach uważać.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, czif napisał:

W sumie kobieta czekała na wyspie, lecz przepisy w takim przypadku mówią wyraźnie, ma pierwszeństwo

 

Przepisy nic nie mówią tylko stanowią. Przechodzień znajdujący się na przejściu dla pieszych czy na wysepce  jest tak samo uczestnikiem ruchu i obowiązują go stosowne przepisy. Karetka na sygnale z włączonymi światłami jest pojazdem uprzywilejowanym a więc posiada pierwszeństwo. Kobieta za nieustąpienie pierwszeństwa pojazdowi uprzywilejowanemu powinna dostać mandat.

 

  • Like 1

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzlafRock manipulujesz moją wypowiedzią. Co ci po mandacie jak babę mozesz zabić, za nieumyślne zabojstwo pójdziesz siedzieć. Emerytka wparowała pod koła karetki, poszukaj sobie w necie nagranie motorniczego jak baba weszła pod tramwaj. Nie ma różnicy pod jaki pojazd wchodzisz na pieszych na pasach trzeba uważać bo im się mózg wyłączą @SzlafRock mam nadzieję, że teraz pisząc lopatologicznie zaskoczyłeś sens mojej wypowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności