Jump to content

Moc systemu


marcin777

Recommended Posts

Zapraszam do dyskusji o mocy systemu, sam w użytkowaniu mam ponad kilkaset tysięcy pkt. i niestety moje wnioski są takie, że moc systemu mimo dużego wzrostu domen drastycznie spadła.

 

Po dłuższej analizie stron, można stwierdzić:

-napływ domen będących PBN, co raz więcej w systemie widzę stron, gdzie są posty z linkami i obok w sidebarze jeszcze moje linki z SWL, 

-napływ domen z innych SWL, patrząc chociażby po datach postów, strukturze widać domeny które kiedyś były w innym SWL, a tam zapewne już nie punktowały dobrze, więc zostały przeniesione...

 

Przez pierwszy okres powstania systemu mimo dużo mniejszej ilości domen system fajnie rankował.

 

Można sobie zadać chociażby pytanie czy w systemie potrzebne są kolejne domeny z PBN-ów, czy z innych SWL, czy raczej nowe domeny z czystym profilem. 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za podniesienie tematu.

 

System udostępnia wiele narzędzi, dzięki którym użytkownik może spersonalizować wiele rzeczy, praktycznie na wszystkie bolączki które wymieniłeś jest lekarstwo, może wymienię:

13 minut temu, marcin777 napisał:

-napływ domen będących PBN, co raz więcej w systemie widzę stron, gdzie są posty z linkami i obok w sidebarze jeszcze moje linki z SWL, 

 

W systemie przy tworzeniu linków jest opcja: "Ilość linków wychodzących z podstrony (spoza systemu) - zakres od 0 w górę"

 

Oprócz tego są takie narzędzia którymi można filtrować miejsca na linki:

- czarna lista domen

- biała lista domen

- oczywiście nie wspominam tu o dodatkowych parametrach jak ruch, ilość fraz w top itd.

A jeśli ktoś nie ufa wskaźnikom, to jest nawet możliwość ręcznego wybierania linków (przed publikacją można sobie dokładnie oglądnąć i przeanalizować  w dowolny sposób stronę).

 

Strony w systemie są różne, stąd mnogość opcji dobierania linków (a nawet linki ręcznie dobierane). W systemie rację bytu mają tylko te strony, które dobrze na bieżąco indeksują się w Google. Obecnie nie ma innego wskaźnika od Google, który mógłby wskazywać na to, czy strona jest coś warta czy nie.

 

To, że strona ma stare wpisy nie świadczy o tym, że była w innym SWL. Poza tym domeny, które zostały wykryte jako przeniesione z innego SWL nie są przyjmowane, jest nawet w regulaminie taki zapis. A nowe nieśmigane domeny niestety nie mają żadnego powera przez długi czas.

BLACK FRIDAY 2021 JUŻ JEST!

Nasze oferty BLACK FRIDAY dostępne na https://www.i4a.pl/blackfriday

Link to comment
Share on other sites

Pamiętam początki to nie w systemie nie było takich domen  z PBN, a wtedy system najlepiej rankował. Po drodze było parę aktualizacji które mocno uderzyły w PBN, obecnie nie jest prosto zrobić działający PBN, a jeśli ktoś ma działający to nie wrzuca go do SWL... 

 

Potwierdzam, że indeksacja teraz nie jako jest wyznacznikiem wartości strony. Może warto pomyśleć o dodaniu w systemie parametrów z ahrefsa? 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy