Jump to content

Recommended Posts

Hostuje swoją pierwszą w życiu stronę na ovh, na podstawowym pakiecie personal (dysk hdd współdzielony). Strona dotyczy wynajmu domków letniskowych, ruch jest niewielki, GA pokazuje przez 2mce 851 użytkowników. 

Wyniki z pagespeed nie są najgorsze, dane laboratoryjne pokazują ok. 72pkt, największy problem mam z LCP, przeważnie jest na czerwono, reszta zielona/pomarańczowa. 

Czy zmiana hostingu na ssd, skalowanego pomoże podkręcić wynik? Gra jest warta świeczki?

domkiwgrodku.pl (nie wstawiam, linka, żeby mnie o spam moderator nie pogonił), obrazki są już skompresowane, a sam pierwszy element to właśnie obraz na cały ekran. Kombinowałem z wstawieniem h2 pod menu a przed zdjęciem, ale to już psuje efekt...

Te formaty promowane usilnie przez google, powodują, żer nie każda przeglądarka chce je wyświetlać. 

7 minut temu, Presta napisał:

U mnie obrazki nie ładują się wcale + zadbaj o wersję responsywną.

Żadne?? Galeria również?? Sprawdzałem na iphonach, samsungu, xsiaomi i wszędzie responsywnośc była ok, obrazki również się wyświetłay. Możesz mi podać na jakim telefonie są problemy?

18 minut temu, michniknieadam napisał:

Żadne??

żadne

https://www.browseo.net/?url=https%3A%2F%2Fdomkiwgrodku.pl%2F

Wybor serwera moze miec najwyzej wplyw na czas odpowiedzi serwera albo czy masz wlaczone HTTP/2. LCP to glownie wielkosc zdjec i CSS/JS. Jak sie robi na gotowych szablonach, ktore laduja pierdyliard plikow to potem jest placz. Strona jest prosta, szablon w sumie tez. Gdybym kodowal go recznie to zszedlbym z iloscia CSS/JS moze nawet o 80%. Ostatnio na web.dev pisali o tym co ma wplyw na core vitals, ale to sa informacje przydatne dla tych, ktorzy buduja strony www, a nie uzywaja gotowych szablonow.

Pomóż Szajce Szarego Wilka: https://pomagam.pl/czerwonyalarm

Strona zrobiona w gutenbergu na astrze, sam wygląd przemyślany tak, żeby było jak najprościej (a nie prostacko).

Nie przeczę, że zakodowanie od zera to najlepsza z możliwości, jednak na stworzenie strony poszło mniej niż moi goście (zawodowo jestem kelnerem/sommelierem) wydają na wino do kolacji.

Zapiszę sobie kontakt do Ciebie na przyszłość, przy zmianie strony na pewno się odezwę.

Musisz sobie odpowiedziec na jedno zasadnicze pytanie - czy sama poprawa wynikow core vitals jest warta wydawania pieniedzy na budowe nowej strony czy optymalizacje. Bo to jest tylko jeden z czynnikow, ktore G bierze pod uwage, bez uwzglednienia pozostalych na niewiele sie to zdaje.

Pomóż Szajce Szarego Wilka: https://pomagam.pl/czerwonyalarm

Jeden plik CSS ma >  (o rozmiarze 708,76 KB)

Inny JS > (o rozmiarze 471,61 KB)

Brak "Lazy Loading"

WP ma włączone cache ?

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
[Pomoc] dla 5-letniej Ani Serkowskiej - ulżyj jej w cierpieniu!

16 godzin temu, blazejs napisał:

Musisz sobie odpowiedziec na jedno zasadnicze pytanie - czy sama poprawa wynikow core vitals jest warta wydawania pieniedzy na budowe nowej strony czy optymalizacje. Bo to jest tylko jeden z czynnikow, ktore G bierze pod uwage, bez uwzglednienia pozostalych na niewiele sie to zdaje.

Na budowę nowej strony, kiedy ta ma zaledwie dwa miesiące, na pewno nie teraz. W dalszej perspektywie wydaje mi się to konieczne. Optymalizacja obecnej, jak najbardziej. Traktuję to jako hobby i naukę, kiedyś popełniłem staż w agencji SEO, pracowałem też kilka mcy w supporcie Google Ads. Może za jakiś czas, będę chciał się przebranżowić i strona i wszystko wokół niej,  może być dla mnie małym portfolio.

Zdaję sobie sprawę z mnogości czynników rankingowych, staram się nad nimi pracować równolegle.

2 godziny temu, Mion napisał:

Jeden plik CSS ma >  (o rozmiarze 708,76 KB)

Inny JS > (o rozmiarze 471,61 KB)

Brak "Lazy Loading"

WP ma włączone cache ?

Tak cache włączone, lazy loading też. Dodałem 2tygodnie temu hotjara, i jego nie chce złapać. Ogólnie zamulił nieco stronę, dlatego go wywalę. Odezwę się na priv, w sprawie tych dużych plików, które wykryłeś, dziękuję za to:)

31 minut temu, michniknieadam napisał:

Odezwę się na priv,

Obecnie nie mam czasu privy i dodatkowe zlecenia.

Sugeruje poszukać kogoś kompleksowo :chatownik:

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
[Pomoc] dla 5-letniej Ani Serkowskiej - ulżyj jej w cierpieniu!