Skocz do zawartości

Strona pokazuje w narzędziach 403 a w Google 200


Pysio

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam klienta,  któremu robię analizę co ciekawe różne narzędzia Screamfro, Macroscope część narzędzi online pokazuje mi 403.

 

Strony nie ma również w indeksach np: Binga. Administratorzy serwera pewnie chcą ukrywać tę stronę przed robotami narzędzi typu Ahrefs i podobnym zastanawiam się tylko dlaczego urywają stronę docelową, a nie zaplecza. Przez blokowanie strony w indeksie Binga blokują część klientów. Z tego co wiem nie robią dla klienta żadnego pozycjonowania jedynie zarządzają jego stroną. Jedyne co przychodzi mi na myśl to to, że wykorzystują tę stronę do pozycjonowania innych. Z klientem będę rozmawiał w poniedziałek albo wtorek i może się dowiem czy ma świadomość takich działań administratorów/devów

 

Pozdrawiam

Pysio

Domondo.pl nowy sklep z osłonami przeciwsłonecznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się robi po to, żeby oszczędzić serwer. Ma to spore znaczenie przy dużym ruchu. Po co komu bezużyteczny ruch? Żeby innym robić dobrze? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wycięli binga czy inne wyszukiwarki to pytanie jest w jakim celu? Jeżeli z Baidu było za dużo ruchu to spoko. Ale z drugiej strony można zrobić whitelistę i tam wrzucać roboty, które mają być przepuszczane i akceptowane (np. za pomocą revDNS aby sprawdzić Googlebota)

 

Opcjonalnie obstawiam złą konfiguroację firewall'i czy loadbalancerów ale to ostateczność

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Administrator serwera NIE powinien ingerować w ruch sieciowa na koncie klienta, chyba, że  to jest w regulaminie lub umowie = klient jest tego świadomy i takie praktyki akceptuje.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wycięcie potencjalnego ruchu z Bing'a nie jest optymalizacją. Zresztą to chyba właściciel sklepu określa co dla niego jest zbędnym ruchem, (o ile nie przeciąży serwera) może chce botami podnieść ruch aby sprzedać sklep ;).

Stawiałem na kombinujących administratorów bo kombinują na wszystkim. Za wdrożenie głupiego piksela fb każą sobie płacić jak za zborze. Ruchu na tym sklepie nie ma na tyle dużo aby zapychały serwer. Prawie wszystkie ich strony mają poblokowane roboty za wyjątkiem tej z największym ruchem :). Pierwszy raz spotkałem się z aż takim wycięciem na komercyjnych stronach.

 

Pozdrawiam

Pysio

  • Like 1

Domondo.pl nowy sklep z osłonami przeciwsłonecznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po tym jak traktują klientów sądziłem, że to może być to zwłaszcza, że takie przypadki też już widziałem i nie mówię o linku w stopce, ale nie zauważyłem na stronie żadnych niecnych zagrań więc rzeczywiście chyba chcą być bardziej święci od papieża i grać takich specjalistwów. Gorzej jak im się skrypt omsknie i uciachają robota google.

Z ich podejścia do klienta raczej zakładam, że chcą utrudnić analizę stron i błedów jakie tam zrobili np. źle poustawiane canonicale strona w sklepie www/rajstopy/ a canonical ustawiony na www/pl/rajstopy czy parę innych.

 

No nic to pozycjonuje się to "tak samo" jak i inne.

 

Pozdrawiam

Pysio

Domondo.pl nowy sklep z osłonami przeciwsłonecznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności