Skocz do zawartości

GSC - Problem z CLS


Seo student

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Mam problem z GSC. Wyświetla mi, że większość podstron jest słabej jakości przez problem z CLS. Ja podczas weryfikacji nie odnotowuje żadnych przesunięć. Wiele razy doświadczałem tego w praktyce w różnych serwisach, gdzie podczas ładowania strony "celowałem" np. w menu, a strona nagle się przesuwała i zamiast w menu klikałem w baner reklamowy. U mnie czegoś takiego nie doświadczam.

Co mogę zrobić? Jak to zdiagnozować, skoro nie jestem mistrzem HTML-a.

I ostatnia kwestia - można to zlekceważyć? To się mieści w kategorii Ulepszenia w GSC.
Czy to może mieć jakiś realny negatywny wpływ na SEO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko

 

 

Jak naprawić problem z CLS w Google SearchConsole i PageSpeed Insights?Optymalizacja CLS jest dosyć prosta, wystarczy spełnić następujące rekomendacje:

  • wykluczenie z mechanizmu lazy-load elementów położonych w obszarze above the fold,
  • stosowanie atrybutów width i height dla standardowych obrazków (szczególnie logo i tych które znajdują się u góry strony) oraz elementów iframe / embed,
  • odpowiednia wartość font-display dla napisów znajdujących się u góry strony lub optymalizacja ładowania fontów,
  • unikanie reklam o zmiennej wysokości,
  • stosowanie placeholderów, które rezerwują miejsce dla obrazków, reklam i elementów dynamicznych generowanych za pomocą JS,
  • wklejenie krytycznego CSS w element head (więcej informacji na ten temat jest w artykule o optymalizacji CSS).

 

 

ze stronki https://mansfeld.pl/webdesign/podstawowe-wskazniki-internetowe-jak-spelnic/

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo - PSI i inne pokazują CLS=0 natomiast GSC >0,5 ... i taka dyskoteka jest kolorami od kilku tygodni odkąd to poprawiłem.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności