Skocz do zawartości

Przechwycenie domeny


Stranek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam 4 domeny , ktorych 30 dniowy okres kwarantanny czyli tego ze ich nie oplacilem skonczy sie za 10 dni.

Az.pl podliczylo mnie za jedna domene 250zl 150 odnowienie i 100zl jakas reaktywacja i tak teraz sie zastnawiam czy nie lepiej mi poczekac te 10 dni i po prostu te domeny przechwycic w jakims aftermarket za 40zl.

Polecalibyscie w taki sposob to zrobic ?
Domeny nie sa jakies wyjatkowe wiec raczej kolejka sie po nie nie ustawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MaxPan napisał:

Trzeba było wykupić opcje u innego rejestratora ok 50 zł/domena. Przychwycenie to gorszy sposób bo jeśli 2 osoby zgłasza przechwycenie tej samej domeny będzie licytacja

 

Nie wiedzialem , ze tyle sobie teraz licza skubance.
100zl nask bierze niby za reaktywacje domeny bo zapomnialem i sie dzien spoznilem.

Myslisz , ze moga o byle jaka tak naprawde domene walczyc ze mna :D ?
Bo o tej licytacji doczytalem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MaxPan napisał:

Większość domeniarzy robią to automatem. Skanują  listy wygasająca domenę, dodają do przechwycenia czy beda zainteresowane Twoimi domenami nie wiem. Trzeba było kupić w aftermarket opcje i tyle.


Jak juz domena wygasa to opcji nie mozna nalozyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

A. Domena wygasa. Mamy możliwość przechwycenia w Aftermarket. Czy są za to opłaty za złożenie przechwycenia? Czy płacimy dopiero po przechwyceniu?

B. Opcja na domenę, która obecnie jest opłacona, ale np nie działa i przewidujemy jej wygaśnięcie. Jak to wygląda? Składam opcję na domenę i płacę za to jak piszecie 50 zł? Złożenie pierwszemu opcji daje 100% pierwszeństwa zakupy domeny? Stranek piszesz "Trzeba było wykupić opcje u innego rejestratora ok 50 zł/domena" opcję zakłada się u rejestratorów domen? - u każdego, jakoś nie zwróciłem do tej pory na to uwagi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.A - sugeruję spojrzeć na cennik na Aftermarket

Ad.B - manual na aftermarket - takze zachęcam do lektury

 

Generalnie zadajesz pytania na forum zamiast przeczytać emanułela.

 

Ad.1 Tak są opłaty - vide cennik

Ad.2 Przedłużasz opcję - płacisz za jej przedłużenie - vide cennik.

  • Like 1

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stranek W tym roku nie cuduj tylko odnów. Przenieś je sobie do aftermarket (tu mam około 80 domen) lub domeny.tv (tu mam parę zagranicznych) . Cenniki mają dobre. W aftermarket w razie kolejnego przeniesienia wygenerujesz sobie automatycznie authinfo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności