Jump to content
Danek

Znikające opinie z wizytówki w G

Recommended Posts

Zauważyłem,  że od kilku miesięcy Google usuwa mi pozytywne opinie jakie dostaje od klientów.  Są to oceny od prawdziwych klientów, często sami mówią,że wystawili mi opinię, a ja jej nie widzę.  Kilka razy miałem tak, że pojawiło się powiadomienie, a opinii niema.

Za to te negatywne wystawione z kilku kont przez jedna osobę są od miesięcy na samej górze.

Odnoszę wrażenie że Google celowo tak robi aby zmusić do wykupu płatnych reklam  :(

Cytat

Odnoszę wrażenie że Google celowo tak robi aby zmusić do wykupu płatnych reklam

Ale reklamy z opiniami na mapkach jakie mają połączenia?

re287am9.jpg

MOże tak być, że usuwają. Nic z tym nie zrobisz. Wg algo Google widocznie są fejkowe albo mejle są fejkowe. NIesttey.

Blog seo.zgred.pl przestał istnieć, teraz wszystko jest na www.zgred.pl

Jeśli to pierwsza pinia z konta, konto ma inna geolokalizację,  profil jest z fejkowym foto, innymi informacjami, cookie tylko świeże to w 80% opinia zniknie nawet jeśli jest "prawdziwa".

Cytat

Za to te negatywne wystawione z kilku kont przez jedna osobę są od miesięcy na samej górze.

To można zgłosić, i o dziwo oni nawet na to reagują. 

re287am9.jpg

Konto jest stare, zawsze nie było problemów.

Zgłaszałem na forum w "G" to tylko dostałem odsyłacz do wskazówek Google :)

Zgłaszałem kilka razy przez formularz, dokładnie opisałem, z przykładami, że te same konta hejtują te same firmy w tym samym czasie.  Otrzymałem odpowiedzi na inny temat, tak jakby nikt tego nie czytał tylko wkleił przypadkową odpowiedź z szablonu.

A po każdym zgłoszeniu, zaraz otrzymują kupon na reklamę w Google - czy to przypadek?

45 minut temu, Danek napisał:

czy to przypadek?

Nie. 

Google to narzędzie do zarabiania kasy, więc się nie dziw. 

Tak samo nikt nie czyta twoich zgłoszeń. Wszystko jest załatwiane automatycznie i szablonowo tak jak w firmie technologicznej przystało. Tak samo się dzieje z usuwaniem opinii. Jeśli jest duże prawdopodobieństwo że opinia została dodana "sztucznie" to algorytm ją usuwa. Żadnej finezji tylko automatyka. 

Człowiek tylko nadzoruje poprawność działania automatów lub nie nadzoruje. Najsłabsze ogniwo. 

Cytat

tak jakby nikt tego nie czytał tylko wkleił przypadkową odpowiedź z szablonu.

Bo tak jest, ale wiele negatywnych opinii z tych samych kont to rzadko nie usuwane, wiec coś jest nie tak. Forum to anglojęzyczne, jest jak auto-sekretarka nic tam nie uzyskasz. Ogólnie co możesz zrobić to pozyskać sobie w jakiś sposób pozytywne opinie od lokalnych przewodników ze stażowymi kontami, żeby przekryli te negatywne.

re287am9.jpg