Skocz do zawartości

Dynamiczne znaczniki w URL a kanoniczność


zkp

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Powertowałem trochę na forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na zagadnienie, które mnie nurtuje dlatego stworzyłem nowy temat.

Otóż na stronie mojego sklepu chce uruchomić filtrowanie - niektóre filtry będą generować statyczne adresy, a niektóre dynamiczne z przewagą tych drugich.
Pytanie moje brzmi czy przy filtrowaniu i generowaniu przy tym adresów dynamicznych należy na takich adresach dodać rel="canonical" ze wskazaniem na tą stronę przed filtrowaniem?

Moje pytanie wynika z tego że napotykam się z różnymi opiniami co do adresów powstałych dynamicznie poprzez filtrowanie.

Z góry bardzo dziękuje za pomoc.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź brzmi: TAK.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2019 o 11:29, zkp napisał:

na takich adresach dodać rel="canonical" ze wskazaniem na tą stronę przed filtrowaniem

To zależy co sprzedajesz. Jak jest to specyficzny asortyment gdzie flitowanie wg kluczowych parametrów (np. kolor, rozmiar)  jest istotne to robi się "prace twórczą" czyli zleca indywidualne rozwiązania dla jakiego zakresu flitów ma być rel="canonical" na stronę przed filtrowaniem a na jaki na stronę z filtrami i przekształceniem dynamicznego URL-a na statyczny. Przy prostych tematach masz odpowiedz zgreda a każdy bardziej złożony to za free nie dostaniesz szczegółowej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grey Ronin dziękuje za podpowiedź ?

 

W dniu 20.12.2019 o 20:29, Grey Ronin napisał:

Przy prostych tematach masz odpowiedz zgreda a każdy bardziej złożony to za free nie dostaniesz szczegółowej informacji.

A ja naiwny myślałem, że forum jest po to żeby się dzielić wiedzą i wspólnie rozwiązywać problemy ... gupi ja ?‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A ja naiwny myślałem, że forum jest po to żeby się dzielić wiedzą i wspólnie rozwiązywać problemy ...

OK, a Ty ile osobom pomogłeś na forum? Jeśli mówisz o wspólnym, dzielnie się. Ty na przykład tylko pytasz, nie odpowiedziałeś na żadne pytanie innych użytkowników...

Cytat

gupi ja ?‍♂️

Jak na razie roszczeniowy, najpierw niezadowolony, ze nikt Tobie nie pomaga, później, że odpowiedź nie byla rozległa.... Chyba rozumiesz, że taką postawą, tylko zniechęcasz tych co chcą Tobie pomóc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MaxPan napisał:

OK, a Ty ile osobom pomogłeś na forum? Jeśli mówisz o wspólnym, dzielnie się. Ty na przykład tylko pytasz, nie odpowiedziałeś na żadne pytanie innych użytkowników...

Jak na razie roszczeniowy, najpierw niezadowolony, ze nikt Tobie nie pomaga, później, że odpowiedź nie byla rozległa.... Chyba rozumiesz, że taką postawą, tylko zniechęcasz tych co chcą Tobie pomóc...

Spiąłeś się na maxa ? Jak ja skromny forumowicz z +1 mogę Ci pomóc weteranie +6329??? W SEO to raczej MaxPan mówi a ZKP słucha i sie uczy ? ale gdybyś był w okolicach Torunia i potrzebował pomocy oddam Ci serce na dłoni.
Mam zadanie na dziś - znajde temat na forum w którym postaram sie komuś pomoc moją nikłą wiedzą i nie zaszkodzić ?‍♂️?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zkp napisał:

dzielić wiedzą i wspólnie rozwiązywać problemy

Możemy się podzielić wiedzą ale Twoich problemów nie będziemy rozwiązywać zwłaszcza jak nie wiemy jak to branża. 

W ramach dzielenia się wiedza - jak umiesz to przeanalizuj w jaki sposób generuje się rel="canonical" stron dynamicznie tworzonych topowych domen na dowolna bardziej złożoną branże np dla AGD euro.com.pl 

Jak wiesz jak szukać i jakie wyciągnąć wnioski to jest to do godzinki roboty. Jak nie wiesz jak się za to w ogóle zabrać a tym bardziej przełożyć to na twoja stronę to kolokwialnie mówiąc po się pytasz. Forum jakby nie patrzeć jest skierowane do fachowców w kwestii "wspólnych rozwiązywań problemów". Pytanie czy zaliczasz się do fachowców czy nawet amatorów chcących się poduczyć czy tez szukasz gotowego przepisu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem risercz po różnych branżach i stronach. Sam działam ze stroną która ma pewne rozwiązania przeze mnie wdrożone które przynoszą efekty. Ale czemu by nie zapytać innych o zdanie? Robie cos dobrze -  a może można lepiej?
Jak na pewno się orientujesz i reszta specjalistów fachowców będących tu na forum, że wielu tematów nie można ujednolicić do jednego sposobu rozwiazania - bo co zadziała dobrze u Ciebie nie musie przynieść efektu u mnie. Podjąłem tu temat i oprócz Twojej opinii/wskazówek nie otrzymałem nic co mogło by mi choć trochę rozszerzyc horyzonty.
Nie chce gotowych rozwiazań ale chociaż podjęcia tematu, a nie wierze ze nikt nie ma nic do powiedzenia w tej jakże prozaicznej dla wielu fachowców sprawie. Nie jestem roszczeniowy tylko ciekawy i chętny do poznawania stanowisk innych ludzi. 
Nawiasem mówiąc nie widze sensu włączać sie do dyskusji jak nie mam nic mądrzejszego do powiedzenia niz przedmówcy którzy byli na forum wcześniej.
Niby mówią że "kto pyta nie błądzi" albo zachęcają "zapytaj przecież nikt Ci w ryj  za to nie da" - tu jest zupelnie odwrotnie.

Może jestem masochistą, ale zapytam jeszcze o to:
<link rel="nice" href="przykladowy adres"> "nice" - przybliży mi ktos co to za oznaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2019 o 13:11, zkp napisał:

tu jest zupelnie odwrotnie

Nie do końca. Temat o którym mówimy może być albo prosty jak przysłowiowa konstrukcja cepa i już dostałeś na niego odpowiedz. Może być też skomplikowany a forum nie jest od tego by przeprowadzać drobiazgowe szkolenia czy rozwiązywać wszystkie niuanse danego zagadnienia. Podałem ci najlepszą drogę jak chcesz i umiesz wprowadzić u siebie dobrze temat rel="canonical" na dynamicznych stronach kategorii - po prostu sprawdza się strony konkurencji lub strony dobrze wykonane pod kontem seo (czyli takie które mają coś interesującego wprowadzone w tym zakresie i to coś daje im czołowe pozycje na specyficzne zapytania czyli np kolor czy rozmiar) 

W dniu 24.12.2019 o 13:11, zkp napisał:

"nice" - przybliży mi ktos co to za oznaczenie?

 Tutaj masz oficjalnie przyjęte (w przeglądarkach) znaczniki  w3schools.com/tags/att_link_rel.asp + do tego znaczniki które mają znaczenie w Google support.google.com/webmasters/answer/96569?hl=pl (rel="nofollow" to stare oznaczenie reszta to nowe wynalazki które lepiej nie sprawdzać amatorsko) - każde inne oznaczenia to najzwyczajniej nic nie znaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2019 o 19:43, Grey Ronin napisał:

Tutaj masz oficjalnie przyjęte (w przeglądarkach) znaczniki  w3schools.com/tags/att_link_rel.asp + do tego znaczniki które mają znaczenie w Google support.google.com/webmasters/answer/96569?hl=pl (rel="nofollow" to stare oznaczenie reszta to nowe wynalazki które lepiej nie sprawdzać amatorsko) - każde inne oznaczenia to najzwyczajniej nic nie znaczą.

Thx ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności