Jump to content
TechWorld

Linki wychodzące z zaplecza

Recommended Posts

Doczytałem się, że im więcej linków wychodzących z domeny, tym mniejsza wartość takiego linka, który tam zamieszczę. Więc najlepiej jest stworzyć dedykowane dla swojej strony zaplecza pozycjonerskie i nie dzielić się z nikim mocą domeny? Czy ja coś źle zrozumiałem i chodzi o ilość linków na podstronę?

kij ma dwa końce,

dedykowane zaplecze, z którego wychodzą linki tylko do jednej domeny jest podejrzane.

Im więcej linków wychodzących tym każdy z nich jest słabszy.

• Thanks 1

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

A co ze wzajemnym linkowaniem? Podam mały przykład: mam stronę główną A oraz zaplecze B i C.

Zaplecze B+C linkuje do A przekazując wartość. Czy linkowanie zaplecza do siebie: B do C, a także C do B wpłynie jakoś na moc przekazywaną do A?  Czy stosować również linkowanie zwrotne z A do zaplecza B i C?

Cytat

A co ze wzajemnym linkowaniem? Podam mały przykład: mam stronę główną A oraz zaplecze B i C.

Zaplecze B+C linkuje do A przekazując wartość. Czy linkowanie zaplecza do siebie: B do C, a także C do B wpłynie jakoś na moc przekazywaną do A?  Czy stosować również linkowanie zwrotne z A do zaplecza B i C?

Mi się wydaje, że jednak trzeba unikać takiego wzajemnego linkowania zaplecz, żeby Google ich nie powiązało. Taki schemat linkowania od razu widać.

Cytat

Linkujesz do stron znanych, możesz też trochę linków sprzedać. Ogólnie nie ma ile, ważne żeby linki kierowały do różnych stron.

Czyli wtedy nie przekazuję żadnej mocy domeny do tych stron? W sensie - nie tracę na tym? :D

Edited by TechWorld

27 minut temu, TechWorld napisał:

Czyli wtedy nie przekazuję żadnej mocy domeny do tych stron? W sensie - nie tracę na tym? :D

Nie musisz linkować od razu do konkurencji :) 
Link może być do strony luźno związanej z "tematem" który pozycjonujesz. 
Jeżeli pozycjonujesz np. "krzesła biurowe" możesz dać jeden link do jakichś poważnych badań naukowych nad ergonomia.

Edited by Skalmar

Teraz, Skalmar napisał:

Nie musisz linkować od razu do konkurencji :) 
Link może być do strony nie bezpośrednio związanej z "tematem" który pozycjonujesz. 
Jeżeli pozycjonujesz np. "krzesła biurowe" możesz dać jeden link do jakichś poważnych badań naukowych nad ergonomia.

A jeśli chodzi to, o czym wcześniej wspomniałem, że im więcej linków wychodzących tym każdy z nich jest słabszy?

Teraz, TechWorld napisał:

A jeśli chodzi to, o czym wcześniej wspomniałem, że im więcej linków wychodzących tym każdy z nich jest słabszy?

Nie można mieć wszystkiego :) 
Coś trzeba czasem poświęcić, żeby coś innego zakasać. 
Ja zawsze daje jakiś link do innej (nie mojej) strony.