Skocz do zawartości

Domena na zeplecze?


ar4

Jaki rodzaj domeny wybrieracie najczęściej na zalecze?  

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki rodzaj domeny wybrieracie najczęściej na zalecze?

    • Domena o wysokim DA (ahresf)
      11
    • Domena z ogromną ilością linków
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Skłaniałbym się ku pierwszej opcji (zakładając że masz na myśli domain rating a nie DA) pod warunkiem, że jest ona w parze z sensowną liczbą domen linkujących. Co mi po wysokim DR jak robią ją 2-3 domeny które przecież kiedyś też mogą zniknąć i cała moc domeny odpłynie.

LaoHost - tani i niezawodny / dhosting.pl - dla stron o dużym ruchu, skalowalne zasoby z płatnością godzinową (link daje 5% rabatu) / spideric - genialny monitoring pozycji niezależny od sytuacji z proxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też skłaniałbym się na pierwszą opcję. A jeśli chodzi o domenę z dużą ilością linów... to chyba wartość domeny zależy od ich jakości a nie ilości. 

Gdzieś na końcu świata za wielką wodą: https://krisgomula.cl a także na propozycjonowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

DA nie jest parametrem ahrefsa, tylko moza.

 

ahrefs ma DR.

 

odpowiedź jest zawsze taka sama - biorę i sprawdzam czy kopie taka domena bez względu na jakiekolwiek metryki - a co jeżeli domena ma 20 bl z 15 domen w tym np. jedna wiki, onet? to co nie kopnie link z takiej domeny, skoro ma mało BL?

 

Zawsze sprawdzamy testując, to jedyna droga, najskuteczniejsza w SEO ;-)

 

 

 

 green belt six sigma - szkolenia lean | szyby samochodowe warszawa - autoszyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 8.09.2019 o 09:22, okazwłoka napisał:

A co myślicie o domenach, które niegdyś miały tysiące backlinków, a teraz mają kilka?

Ja nie przykładam dużej uwagi do ilości usuniętych backlinków. Większą uwagę przywiązuje do tych co pozostały. Zalezy jeszcze jak dawno i jakie to linki były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sprawdzam skad przychodza backlinki, ale raczej przywiazuje wage do ilosci domen linkujacych a nie ilosci samych linkow. A co jesli jest 500 linkow z 5 Domen i okazuje sie ze linki sa sidewide? Ja raczej taka domene odpuszczam.

Gdzieś na końcu świata za wielką wodą: https://krisgomula.cl a także na propozycjonowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.09.2019 o 13:14, ar4 napisał:

Ograniczyłem się do wskaźników względem ahrefs

 Tak jak wyżej, tego DA to nawet nie ma w Ahrefs.

 

A czy z któryś z tych wskaźników jest faktycznie taki miarodajny?

 

Miarodajne to są testy w Google, gdzie łatwo sprawdzić jakie linki kopią, a jakich domen. Oczywiście stworzenie mocnego zaplecza to nie jest taka oczywista sprawa, dlatego trzeba testować, a nie opierać się na jakiś wskaźnikach.

 

 

W dniu 16.11.2019 o 11:14, toja napisał:

Ja się ciągle uczę, robię testy.

Jedyna słuszna droga w SEO, ciągłe testy i ciągłe "uczenie się" algo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@s_matysik  - ja testuję i uczę się ale czasem brakuje jednak wiary, że się uda. Ta nauka nie jest łatwa ponieważ jak sam wiesz jest wiele mitów o SEO, o tym co działa i nie działa. Jest też wiele ludzi, którzy specjalnie pchają NOWICJUSZY w maliny. Z tego co widzę, po twoich wypowiedziach to masz sporą praktykę w seo. Tak wiec jeśli mogę to zadam Ci pytanie. 

1. Po co tworzy się bloga u siebie na stronie? Jak przypuszczam do linkowania wewnętrznego. Mając np stronę o geodecie i pozycjonując frazę "geodeta Cieszyn" piszę wpisy na blogu w katalogu strony.

2. Czy z takich wpisów na blogu mam linkować podstronę (kategorię  ) która wyskakuje w serpach na frazę " geodeta Cieszyn" ? W ten sposób wzmacniam pozycjonowaną podstonę mojej strony zoptymalizowaną pod frazę wspomnianą wyżej. Dobrze myślę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, toja napisał:

wiele mitów o SEO, o tym co działa i nie działa

Dlatego nie warto się sugerować tego typu mitami, tylko samemu sprawdzać co działa, a co nie.

 

Teraz, toja napisał:

Po co tworzy się bloga u siebie na stronie?

Dla linkowania wewnętrznego oraz dla łapania dodatkowego longtaila.

 

Teraz, toja napisał:

Czy z takich wpisów na blogu mam linkować podstronę (kategorię  ) która wyskakuje w serpach na frazę " geodeta Cieszyn" ?

Tak, stosując odpowiednie anchory do takich linków wewnętrznych. Należy jednak nadać odpowiedni link juice podstronom, które mają go przekazywać na docelowe url.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, s_matysik napisał:

Dlatego nie warto się sugerować tego typu mitami, tylko samemu sprawdzać co działa, a co nie.

 

Dla linkowania wewnętrznego oraz dla łapania dodatkowego longtaila.

 

Tak, stosując odpowiednie anchory do takich linków wewnętrznych. Należy jednak nadać odpowiedni link juice podstronom, które mają go przekazywać na docelowe url.

hmmm anhory już wiem jak będę ich używał ale nie rozumiem co miałeś na myśli tutaj - "Należy jednak nadać odpowiedni link juice podstronom, które mają go przekazywać na docelowe url.". 

Co znaczy nadać odpowiedni link juice podstronom?

1. chodzi o ich dopalenie od dołu linkami z innych stron ? Chodzi o podlinkowanie wpisów na blogu z zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności