mayk

Linkowanie wewnetrzne

Recommended Posts

Czy linki na stronie głównej do podstron oslabiaja sile rankowania strony glownej?

Mam w menu linki kategorii, a takze niektore z tych linkow pojawiaja sie dalej w tresci strony. Czy to oalabia strone glowna?

Nie osłabia jeśli nie masz zdublowanego kontenta w wewnątrz serwisu.

re287am9.jpg

Kontent nie jest zdublowany.

To ciekawe co mowisz, bo kazdy link wychodzacy ( w tym i link wewnetrzny) przekazuje link juice.

Zatem dwa linki do podkategorii, przekazuja go podwojnie. 

Czy sila (rank) takiej strony glownej nie jest mniejsza jesli by ta strona glowna nie dublowala linkow do stron kategorii?

Cytat

To ciekawe co mowisz, bo kazdy link wychodzacy ( w tym i link wewnetrzny) przekazuje link juice.

To co piszesz jeszcze ciekawsze, są portale co maja 200 linków wewnętrznych z głównej. idąc Twoim tokiem myślenie rank( czym to mierzysz?) bedzie zerowy?

• Like 1

re287am9.jpg

Nie bedzie zerowy.

Ale z pewnoscia bedzie nizszy niz jesli byloby 199 i mniej linkow.

Zdaje sie ze PR to funkcja logarytmiczna takze nie bedzie 0.

Ok. Pytanie tylko czy PR ma wplyw na pozycje w google.

Bo jesli tak to nie warto dublowac linkow. Czy dobrze rozumiem?

Opowiedz mi jeszcze o tym PR i jak go sprawdzasz?

Cytat

. Czy dobrze rozumiem?

Niestety ale wcale nie rozumiesz....

re287am9.jpg

Jak już ktoś się naczytał tych "prawd objawionych" o tym całym link dżusie to wypadało by chociaż próbować zrozumieć co się czyta c'nie? To że linki wewnętrzne go rozprowadzają i umiejętne zastosowanie rozprowadzenia linkoania wewnętrznego wpływa na widoczność podstron serwisu nie oznacza że jakikolwiek link wewnętrzny osłabia!!!

• Like 1
  • Thanks 3

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna na http://foodphotos.eu/ :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Krzysiek, mogę się założyć nie uwierzy, bo PR jest funkcją  logarytmiczna i koniec, link przekazuje link juice i to jest funkcja odejmowania i dodawania. Za chwilę dowiemy się, że nie znamy się i będzie koniec dyskusji :D 

• Haha 3

re287am9.jpg

skoro każdy link przekazuje link juice dalej i osłabia to wartość strony to gdzie ten cały linkjuice się kumuluje? :D

Zobacz jak samodzielnie stworzyć stronę internetową: https://stworzycstrone.pl/

A wiesz, że to jest czynnik logarytmicznie obliczany?

Patent na internal linking trzeba poszukać i poczytać - tam znajdziesz odpowiedzi https://patents.google.com/patent/US20140032556/un

• Thanks 1
  • Haha 1

Blog seo.zgred.pl przestał istnieć, teraz wszystko jest na www.zgred.pl

Dzięki za odpowiedzi. 

Postanowiłem sprawdzić to w praktyce i wrzuciłem dodatkowych ok 15 internal linków na stronę główną.

Wynik: strona główna spadła w G z 2 na 3 stronę dla mojej głównej frazy.

Przypadek?

Druga rzecz: 

lento pl , dla niektórych linków stosuje przekierowanie JS ("span" zamiast "a href"), opierające się na skrypcie, który blokuje roboty w robots.txt - i w ten sposób de facto dla robota nie ma linku.. 

(np. dla Województw czy Kategorii)

Pytanie: po co to? Przecież chyba warto dodatkowo wypozycjonować strony dla frazy "ogłoszenia" + nazwa województwa, lub "ogłoszenia" + nazwa kategorii ?

Podaj link do strony to dyskusja będzie bardziej merytoryczna.

Pytasz o przypadek - bardzo możliwe ;-)

Ostatnio niby Google coś miesza w serpach - może również to być powód twoich spadków.

Nikt z nas tu nie potrafi wróżyć z fusów ;-) Bez konkretnej domeny to dyskusja jest bez większego sensu merytorycznego - jeśli chodzi o spadek twojej strony.

domeny nie podaję na publicznym forum. 

a co z tą kwestią lento?

No to jak nie podajesz publicznie to nie mam y o czym dyskutować. Albo dajesz URL i pomagamy albo nie. Proste.

Lento zrobiło jak zrobiło - nawet sobie odpowiedziałeś to po co pytasz skoro sam sobie odpowiadasz?. Poczytaj o tym - jest masa artykułów o javascriptowych linkach za ktorymi Google z reguły nie podąża lub ma z nimi problem. 

https://www.onely.com/deck/migration-to-a-js-framework-without-losing-your-rankings-and-mind/ - slajd 33.

• Haha 1

Blog seo.zgred.pl przestał istnieć, teraz wszystko jest na www.zgred.pl