Skocz do zawartości

Zarobki specjalisty ds. ecommerce


KaśkaKrk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Często tutaj zaglądam, ale to mój pierwszy post. Chciałam poprosić o poradę.

 

Moja sytuacja wygląda tak: 
Pracodawca - firma z zagranicznym kapitałem zarejestrowana poza terenem UE. Ze względu na to musiałam założyć własną działalność - rozliczamy się na podstawie wystawianych przeze mnie faktur. Praca 40h/tygodniowo, brak możłiwości wolnego dnia - trzeba odrabiać w weekend. Pracuję zdalnie (z domu) i całkowicie na swoim sprzęcie (moje: telefon, komputer, internet, itd.) Brak premii, itp.

 

Do moich obowiązków należy: 
Obsługa social media (6 portali) 
Obsługa klienta (mailowa, głównie w j. angielskim, ale jak ktoś napisze w innym języku, to muszę odpisywać w tym konretnym języku)

Obsługa zamówień, kontakty ze sprzedawcami
Obsługa serwisów aukcyjnych (dwa konta, dojdzie trzecie) 
Obsługa sklepów internetowych: 3 sklepy - WooCommerce, Presta, Shopify - różne branże, w wielu walutach i językach - obecnie pisanie opisów produktów, dodawanie ich do oferty, obróbka zdjęć, tworzenie banerów reklamowych, itd.) 
Obsługa reklamacji (nie tylko klientów, ale również firmy, np. składanie reklamacji do firmy kurierskiej) 

 

Moje doświadczenie: obsługa klienta - 3 lata, e-commerce - 2,5 roku.

 

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc i podpowiedzieć ile powinnam zarabiać zajmując się tymi wszystkimi rzeczami? Nie ukrywam, że zaczyna mi już brakować czasu na to wszystko, gdyż od 2 miesięcy bez przerwy dodawane są nowe produkty, podpisywane nowe umowy. Już teraz czasem zostaję po godzinach (nie płatnych). Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jimmi napisał:

Pracujesz na paru stanowiskach na raz, więc trudno to wycenić. Godziny pracy w SM itp raczej nie istnieją.
 

Dziękuję za odpowiedź :) No właśnie zdaję sobie sprawę, że to troszkę chyba dużo jak na jedno stanowisko - dlatego robię nadgodziny. Głównie chodzi o to, że ja mam na dniach rozmawiać o podwyżce i nie chcę palnąć jakiejś głupoty, ani za mało, ani za dużo. 

A jakbyś to Ty wycenił? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, jimmi napisał:

<ożesz porównać do tego co oferują inne agencje na poszczególnych stanowiskach.

Już porównywałam. Ogólnie tu jest spora przepaść między krajem pracodawcy, a Polską. Ja oczywiście będę się kierować PL cenami, ale i tak wychodzi dużo, dużo więcej niż obecnie mam. 

Problem też jest w tym, że to jest dużo sklepów i każdy z nich zabiera sporo czasu. Rozmawiałam ze znajomymi i:

- pracujący na tych stanowiskach mi tego nie wycenią, bo oni zajmują się np. jednym sklepem + powiązanymi z nim kontami

- pracujący w HR są w stanie wycenić poszczególne stanowisko, a to bez sensu

No nic, będę jeszcze szukać info :)

Dziękuję Ci za pomoc :) 

 

Gdyby ktoś to jeszcze przeczytał, to moje pytanie jest nadal aktualne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, KaśkaKrk napisał:

A jakbyś to Ty wycenił? 

 

Jak chciałabyś zlecić zadania, które wymieniłaś (bez  wiedzy szczegółowej dotyczącej zadań) to rozmawialibyśmy od 17 500 zł netto/mc

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, SzlafRock napisał:

 

Jak chciałabyś zlecić zadania, które wymieniłaś (bez  wiedzy szczegółowej dotyczącej zadań) to rozmawialibyśmy od 17 500 zł netto/mc

Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź :) To ja już nawet nie piszę, ile teraz za to dostaję :( 

Z mojego researchu wynika, że powinno to być od 4.700 netto (stanowisko specjalisty ds. ecommerce zajmującego się jednym sklepem, ale kompleksowo) do 15.000 netto, ale bałam się, że może przesadzam.

1 minutę temu, jimmi napisał:

po 100-200 zł roboczogodzina.
Wygląda to na zakres obowiązków właściciela jednoosobowej działalności. 

Bingo! ;) Właśnie tak się czuję w tej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, KaśkaKrk napisał:

Już porównywałam. Ogólnie tu jest spora przepaść między krajem pracodawcy, a Polską. Ja oczywiście będę się kierować PL cenami, ale i tak wychodzi dużo, dużo więcej niż obecnie mam.

Nie patrz czy to jest więcej niż masz obecnie tylko czy to jest warte tyle ie bój się siebei docenić. Ja w poprzedniej robocie po zwiększeniu obowiązków byłem w stanie zażądać 30% podwyżki adekwatne do moich obowiązków (również kilka globalnych rynków Europa, Azja, Afryka ale jeden system zarzadzający więc miałem łatwiej). Też było mi "głupio", że zarabiałem więcej niż niektórzy koledzy z większym stażem ale za wiedze umiejętności i doświadczenie się płaci.

 

Pozdrawiam

Pysio

Domondo.pl nowy sklep z osłonami przeciwsłonecznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Pysio napisał:

Nie patrz czy to jest więcej niż masz obecnie tylko czy to jest warte tyle ie bój się siebei docenić. Ja w poprzedniej robocie po zwiększeniu obowiązków byłem w stanie zażądać 30% podwyżki adekwatne do moich obowiązków (również kilka globalnych rynków Europa, Azja, Afryka ale jeden system zarzadzający więc miałem łatwiej). Też było mi "głupio", że zarabiałem więcej niż niektórzy koledzy z większym stażem ale za wiedze umiejętności i doświadczenie się płaci.

 

Pozdrawiam

Pysio

Pysio, dziękuję za odpowiedź i dodanie odwagi przed rozmową :) Wiem, wiem, to jest ta cecha, której u siebie bardzo nie lubię i staram się zmienić. Trzeba walczyć o swoje, dlatego też powiedziałam, że chcę podwyżkę, ale z drugiej strony - człowiek na lęk przez utratą pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawdę tyle robisz to rozmowa o 5 cyfrowym wynagrodzeniu nie powinna dziwić i zaskoczyć pracodawcy.

Jak odmówi, masz działalność, wiedzę i doświadczenie. Raczej bez trudu znajdziesz kilku pracodawców do zdalnej pracy bez tak restrykcyjnych warunków.

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mariusz napisał:

Jeśli naprawdę tyle robisz to rozmowa o 5 cyfrowym wynagrodzeniu nie powinna dziwić i zaskoczyć pracodawcy.

Jak odmówi, masz działalność, wiedzę i doświadczenie. Raczej bez trudu znajdziesz kilku pracodawców do zdalnej pracy bez tak restrykcyjnych warunków.

Szczerze mówiąc, stronę mam już gotową pod swoje usługi, bo czuję, że to będzie nieuniknione i wolę być na starcie zabezpieczona, ale jeszcze czekam... Może się jakoś dogadamy z pracodawcą - na jakieś w miarę rozsądne wynagrodzenie. O 5 cyfrowym nawet nie marzę, ale lubię tę pracę i chciałabym być po prostu szanowana, a jak patrzę na konto po otrzymaniu przelewu to ręce mi opadają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update (jeżeli ktoś to czyta i go zainteresował wątek ;))

 

Poprosiłam o podwyżkę. Bardzo ładnie i kulturalnie. Przedstawiłam wszystkie za i wyraziłam chęć dalszej współpracy. 

Odpowiedź? Zostałam zwolniona bez żadnego okresu wypowiedzenia, a na umowie był 30dniowy. 

Zarabiałam 2300 zł. Staram się o podwyżkę chociaż o kilka stów :)

Dla mnie spoko, podejmę nowe wyzwania i przestanę wreszcie odrzucać poważne propozycje. 

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy mi odpowiedzieli, gdyż macie rację - strach i 'głupio mi' nie powinny stać na drodze do docenienia swojej pracy, a zakończenie współpracy z tą firmą wyjdzie mi na lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, KaśkaKrk napisał:

Zostałam zwolniona bez żadnego okresu wypowiedzenia

i bardzo dobrze, już nie musisz się męczyć z takim łachem, na przyszłość zdywersyfikuj sobie odbiorców swoich usług bo jak się któryś nawet wykruszy to świat się nie zawali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności